Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Értelmileg kissé le van...

Értelmileg kissé le van maradva a kislányom. Hasonló helyzetben lévő anyukák, mesélnétek?

Figyelt kérdés
Érdekelne hová vittétek, mikor hozta be a lemaradását és úgy egyébként minden. Na meg, hogy mikor vették észre? Az én lányom most 16 hónapos.
2012. nov. 20. 12:53
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Területileg illetékes Tanulási Képességet Vizsgáló Szakértői Bizottságot keresd meg, egyeztess időpontot komplex vizsgálatra. Ott pszichológus, gyógypedagógus és gyermekorvos team vizsgálja a gyerekeket, persze játékos formában. Nem az a céljuk, hogy fogyinak minősítsék a gyereket, hanem az, hogy megállapítsák a késés okát (meglassúbbodott értelmi fejlődés? hallásprobléma? stb.), és a megfelelő korai fejlesztő szakemberhez adjanak javaslatot. Eleve a korai fejlesztők kérni szokták az ilyen szakvéleményt. A korai fejlesztés nagyon jó dolog, minél hamarabb kell elkezdeni, csak nyerni tudtok rajta, és ingyenes, jár (normális esetben). Az ott dolgozók rengeteg kisgyereket láttak/látnak, velük érdemes eszmét cserélni, nem beszélve a többi szülőről, aki oda jár. Sok sikert!
2012. nov. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Én is, mint gyógypedagógus az előzőt ajánlom.
2012. nov. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó!


Egyébként ez a doki a korai fejlesztőben is dolgozik. Azt mondta, hogy 3 éves kor alatt nem nagyon foglalkoznak a gyógypedagógusok ezzel. Na meg azt is mondta, hogy a korai fejlesztő pénzbe kerül, csak egy részét állja az állam.


Az összehasonlításról meg annyit, hogy sajnos nem csak arról van szó, hogy a szomszéd pistike mennyit tud. Én is észrevettem már, hogy olyan, mintha nem értené amit mondok. Vagy nem fogná fel. Az ahgyján, hogy nem mutogat... Na meg vegyük mondjuk azt, hogy májusban kistestvére fog születni. Sokan mondták, hogy készítsem fel erre már most, de egyszerűen nem látom rajta, hogy értené mit mondok neki. Hallani hallja. Meg azért is nehéz dolog ez, mert nem tudom eldönteni, hogy a cselekvéseimből érti meg a dolgokat vagy a szavaimból. Vegyük mondjuk a vetkőzést. Vajon azért húzza ki a kezét a pulcsiból, mert én mondom neki, hogy húzd, vagy azért, mertfölfelé tartom az ujját és ő meg automatikusan kihúzza. Pápázni is nemrég kezdett csak, de csak a kezével. Nem mond hozzá semmit.

2012. nov. 20. 14:11
 14/16 A kérdező kommentje:
Remélem a védőnő meg tudja modani, helyileg hová kell fordulnom, ki itt a területileg illetékes.
2012. nov. 20. 14:12
 15/16 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy magával a hallásával van gond, és azért nem érti amit mondasz neki, mert nem hallja rendesen?
2012. nov. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Elképzelhetőnek tartom, hogy valami a hallásával van, mert utánozni egyből tud, megérti egyből mire valók a dolgok. Viszont hallani is hall, mert figyel, ha szólok neki (igaz nem mindig egyből), a hirtelen zajtól meg fél.
2012. nov. 21. 08:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!