Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kapott 9-kor lázcsillapítót,...

Kapott 9-kor lázcsillapítót, alszik, de forró a feje. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
8 hónapos kislányom pénteken kapott Prevenar oltást. Aznap (tegnap) semmi baja se volt, de ma déltől lázas. Este 9-kor (fürdés után) kapott egy Germicid kúpot, azóta alszik, de most néztem, én nagyon forrónak találom a fejét. Mit csináljak? Felébresszem, fürdessem meg? :( Vagy hagyjam? Azt hiszem én ma semmit se fogok aludni.
2009. aug. 15. 23:30
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Nem sikerült felébreszteni (nem próbáltam drasztikusan) jó mélyen alszik. Inkább mégis hagyom... és reménykedek.

Jó éjt mindenkinek.

2009. aug. 15. 23:44
 2/16 anonim ***** válasza:
nézegesd neki gyakran a homlokát, ha forróbbnak találod akkor én inkább felkelteném, mi is voltunk így a prevenartól, de a kúp után pár órával elmúlt! Kívánom hogy minden oké legyen!
2009. aug. 15. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm, aranyos vagy! :) Kúp után pár órával? Akkor reménykedek, mert 9-kor kapta a kúpot (majdnem 3 órája). Én azt hittem, hogy hamarabb hat. Mondjuk fürdés után nem éreztem ennyire melegnek, de a biztonság kedvéért megmértem (levonással 38,1 volt, levonás nélkül 38,6) és adtam neki egyet.


Hiába, no, első gyerek, és még sosem volt lázas eddig. :(


Köszi szépen, és jóéjt Nektek! :)

2009. aug. 15. 23:49
 4/16 anonim ***** válasza:
Szerintem semmiképp se ébreszd fel. Míg alszik, a kúp dolgozik. Kialussza magát, reggelre lehet semmi baja sem lesz, de ha felébreszted nyűgös lesz, lehet hogy vissza se tud aludni, akkor meg csak még rosszabb lesz.
2009. aug. 15. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Nem, nem, én is arra jutottam, hogy inkább hagyom. Bár a szemeimet már vörösre sírtam, annyira aggódom érte, de tényleg remélem, h reggelre ok lesz. Köszönöm hogy írtál :)
2009. aug. 15. 23:52
 6/16 anonim ***** válasza:
szia feltétlenül kelsd fel és ne hagyd aludni mig le nem ment a hő foka ,sajnos ennek a kupnak az az egy tulajdonsága van hogy le lasitja a picit teljesen én mellete hütő fürdőztettem a 4 hós babámat , és fél óránként nézd a testhőmérsékletét , és ha minden rendbe vidd órvoshóz jó ha a doki is látja a picit ...jóbbulást 6 hós anyuka..
2009. aug. 15. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Ha nagyon forró én felkelteném. 3-4 óránként lehet adni a Germicidet. Hűtőfürdővel csak akkor sokkold, ha tényleg muszáj. Ha felkelted mérj lázat, ha levonva 39 fölött van, akkor jöhet a pancsi:-((( Ha nem túl magas hideg vizes borogatás is segíthet - persze ha hagyja.

Ha ne adj isten 40 fok körül lenne azonnal doki!

Kitartás.

2009. aug. 15. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm Lányok! Várok még egy fél órát, újra megnézem. Vagy megpróbálom a hóna alatt megmérni míg alszik. Már én sem tudom eldönteni, hogy forró-e, vagy "csak" meleg. A karja is jó meleg, a lába viszont hűvös. És iszonyat mélyen alszik.
2009. aug. 15. 23:55
 9/16 anonim ***** válasza:
második vagyok. Nincs ilyen homlokra tehető lázmérős tapaszod? volt a 2. felicitas csomagban. azzal úgy is meg tudod nézni a hőjét hogy nem ébreszted fel. a hátuljára rá van írva hogy kell használni.
2009. aug. 15. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Nincs sajnos. :( De mindjárt a hóna alá dugom a digitálist.
2009. aug. 15. 23:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!