Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónapos kisfiamnak tegnap...

7 hónapos kisfiamnak tegnap 39 fokos láza volt. Kapott lázcsillapítót és elvittem dokihoz is, aki azt mondta, hogy ha a lázcsillapítás ellenére másnap is lázzal ébred adjak neki antibiotikumot. Ártok-e a babának az antibiotikummal?

Figyelt kérdés
Kicsit piros volt a torka, és más gyerekeket is vittek be hasonlóan magas lázzal, tünet nélkül, úgyhogy lehet vírus is az oka, a doki szerint. Emellett még fogzunk is, de az orvos szerint a fogzás ilyen magas lázat nem okozhat. Mivel reggel lázas volt, adtam neki lázcsillapítót is és antibiotikumot, de most meg olyan sok negatívumot olvastam az antibiotikumokról, hogy teljesen beparáztam.
2009. máj. 6. 11:18
 1/2 anonim ***** válasza:
Az antibiotikum baktériumok ellen hatásos. Ha vírusos fertőzésetek van teljesen hatástalan, sőt... Én kérnék laborvizsgálatot.
2009. máj. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Most estünk át ezen a betegségen mi is. 3 napig ilyen lázas volt, sőt 40 felé is felment.

Cebion cseppek naponta 3*, annyi csepp ahány kiló

nurofen szuszpenzió, 3* (gyulladás csökkentő és lázcsillapító)

itatni ahányszor csak tudod, az nem gáz ha nem eszik, mert fáj a torka.

Esti fürdetésnél hütő- fürdő.

Sajna eltart pár napig de utána jobban lesz. A fogára tudom ajánlani a Viburcol homeopátiás kúpot, ami láz és fájdalomcsillapító is.

Jobbulást kívánok.

2009. máj. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!