Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem fejlodik rendesen? Hogy...

Bogarszemu kérdése:

Nem fejlodik rendesen? Hogy fog igy megtanulni kuszni, maszni?

Figyelt kérdés
harom es fel honapos fiam ugyesen tartja magat olben eros a kis nyaka de hason nem hajlando emelni a fejet, inkabb oldalra forditja es sir. Vajon csak dacos mert nem szeret hason lenni vagy komolyabb az ugy?
2012. nov. 20. 15:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Vidd el orvoshoz.De amúgy meg tedd sokat hasra.Biztos tudja forditani,csak nincs eleget hason igy sir,hátha megforditod.Ha nem,rájön hogy nem és majd nézelődni kezd.
2012. nov. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam se szeretett hason lenni, de én mindig egy picit hasra tettem így szépen rájött arra, hogy így is lehet nézelődni, próbáltam közben elvonni mindig a figyelmét is játékokkal. Aztán most már ott tartunk, hogy majdnem 5-10 percet is van hason.
2012. nov. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Vannak olyan gyerekek, akik gyűlölnek hason feküdni, és bármit csinálsz, csak a sírás lesz belőle. Nem nevezném dacosnak (egyébként nagyon aranyos megfogalmazás:)), egyszerűen nem szereti.

Ha megnyugtat, akkor mutasd meg dokinak, de nem szabad egyből a rosszra gondolni.

A nagylányom ha megérezte, hogy hasra akarom fordítani, sikítva üvöltött. Ő nem forgott, nem kúszott, 11 hónaposan kezdett mászni. Most 4 éves, teljes mértékben egészséges fizikailag, szellemileg jóval érettebb a kortársainál. (nem én mondtam, hanem doki, védőnő, óvónők)

A 6 hónaposom meg teljesen odavan a hasonfekvésért:)

2012. nov. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


Ezt a kérdést én írtam ki.

A mi orvosunk megnyugtatott, de azért elkezdtem többször hasra tenni, naponta 3-szor, amíg bírta. Ami még bevált, hogy büfiztetéshez leültem a kanapéra kicsit hátradőlve és úgy vettem magamra a gyereket magammal szemben. (remélem érthető) Így hasonló pozícióban volt, csak nem vízszintesen. Érdekes módon simán emelte a fejét és nézelődött. Ez ment kb. 1 hétig, azóta gyönyűrűen megemeli, nemhogy 45 fokban, de 90-ben is. Napról napra tovább is bírja.

2012. nov. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Húgom is ennyi idősen ijedt meg, aztán pár héttel később elkezdett ide-oda fordulni és rövid időre megtartani a fejét. 4 hósan aludt először hason, és kb. akkor kezdte elfogadni a hason létet is. Ma már simán kinyomja magát (5 és fél hós), sőt, rövid négykézláb hintázik és hátrafelé kúszik, vagy pucsít.
2012. nov. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mintha csak en irtam volna ezt 2 evvel ezelott. Az en kisfiam is ilyen volt. Meg 4 honaposan sem volt hajlando hason lenni es a fejet emelni. Meg videot is kuldtem rolla ide a "gyarkorisoknak" mert annyira ketsegbe voltam esve. Elvittem dokihoz aki csak nezett nagy szemekkel, hogy miert gondolom, hogy ez gond lenne? Egyszeruen utalt hason lenni. 4+ honaposan hiaba is probaltam mert fogta magat es visszafordult. Megis megtanult maszni. 7 honaposan kezdett el maszni, 10 honaposan mar felallt barhol es pont az elso szulniapja utan par nappal indult el. Semmi gond nem volt vele.
2012. nov. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
nagyon koszonom a gyors valaszokat! Megnyugtattatok, en igazabol azert aggodtam, nehogy gond legyen anelkul, hogy raeszmelnek.. Koszonet mindenkinek
2012. nov. 20. 17:06
 8/8 A kérdező kommentje:
sikerult megpedig ugy hogy oldalra fordult en meg a popsijatol atbillentettem a hasara. Azota fura mod egesz jol elvan hason, lehet csak fel kellett fedeznie, mi is az a hason fekves
2012. dec. 22. 01:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!