Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyen módszert ajánlanátok...

Melyen módszert ajánlanátok egy olyan embernek, aki suliban nem tudott megtanulni rendesen angolul? 10 éve tanulok angolt, és most egy évet kihagytam. Nagyon sok minden kiest, a nyelvtanis nagyon oO, a szókincsem akkor sem volt erős.

Figyelt kérdés

Relaxa villám angollal érdemes próbálkozni? Vagy esetleg tell me more? Régen elvelezgettem emberekkel, de mostmár a nyelvtan kiesése miatt nem igazán sikerül a mondatokat összerakni :P.

Másik problémám, aminek a következménye lehet a passziv nyelvtudás, hogy sosem mertem beszélni, mert, hogy elrontom. Meg a hallot szöveget sem mindis sikerül mrgérteni, mégha leirva értem is.


2012. máj. 8. 05:46
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Egyik ötletem, ami nekem bevált, hogy játszottam online játékokat, ahol összeismerkedtem külföldiekkel és sokat beszélgettünk angolul (sok szót megtanultam így!). Ami még bevált, hogy angolul olvastam könyveket, újságokat. Persze egy csomó ismeretlen szó volt bennük, de nem kell minden szót kiszótárazni, mert egyrészt a szövegkörnyezetből soknak rájössz a jelentésére, másrészt így van is mihez kötni, könnyebb megjegyezni, mintha csak magában próbálsz szavakat megtanulni. Angol nyelvtanhoz számomra Dohár Péter: Kis angol nyelvtan című könyve jött be a legjobban. Viszonylag vékony, nagyon jól elmagyarázza, hogy mit mikor kell használni, vicces szövegek vannak benne és sok példamondat (plusz a végén van gyakorlás is megoldásokkal). Ha pedig már van szókincsed és a nyelvtannal is tisztában vagy akkor jöhet a beszéd. Én is úgy voltam vele az elején, hogy szégyelltem megszólalni, ezért először úgy fejlesztettem magam, hogy otthon hangosan beszéltem valamilyen témáról, pl család, munka, iskola, barátok. A rigó utca által is ajánlott general speaking and communication skills című könyv ebben nagy segítség. Utána viszont nincs mese beszélni kell, mert máshogy nem tudsz hozzá szokni. Nekem pl szerencsém volt, mert munkám folytán szinte mindennap beszélnem kellett külföldiekkel angolul, így aztán nagyon jó lett a beszédkészségem is. Viszont egyszer jártam egy tanfolyamra és ott is a tanár mindig mondta, hogy ne törődjünk vele ha először helytelenül mondjuk is a mondatokat csak beszéljünk sokat, mert egy idő után te magad is észleled, hogy hú ezt rosszul mondtam és legközelebb már jól mondod. Illetve az is nagy hatással van az emberre, ha neki beszélnek angolul, mert úgy "eltanulja" a mondatokat, kifejezéseket. Szóval érdemes angol nyelvű csatornákat is hallgatni, vagy feliratos angol filmeket nézni. Remélem tudtam segíteni.
2012. máj. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi :)!
2012. máj. 8. 17:05
 3/8 anonim ***** válasza:
79%

Nyelvtanárként ajánlom az angolnyelvtanítás oldalt, ahol rengeteg ingyenes anyag található, tesztek, szövegértések, stb, de nem a tesztek a lényeg, hanem a tanulási tippek:

1. Ha használható nyelvtudást akarsz, akkor nem a munkafüzetek összes feladatát kell kitöltened, hanem az adott nyelvtani szerkezetet kell gyakorolnod szóban, azaz hangosan mondj saját mondatokat szenvedőre, feltételes szerkezetre, igeidőkre stb. pl. 'to eat cheese pizza' kifejezést tedd át az említett szerkezetekbe, ( I ate ... yesterday / I will eat ..., if I ... / Cheese pizza is eaten by ..../ I wouldn't eat cheese pizza .... / etc. :))

2. Kifejezéseket tanulj, mert könnyebb megtanulni a kifejezések révén, hogy go home, go abroad, DE !! go TO the cinema. Tehát NE csak önálló szavakat tanulj, hanem kifejezéseket, azaz igéhez tegyél főnevet/határozókat pl. look at the photos, look for my keys, look after my relatives, go home, go abroad, go to the cinema, need further information, go home to cook lunch, like sleeping, hate working, don't mind cycling stb.

3. A nyelvtant megtalálod a neten, így onnan ellenőrizheted magad, de fontos, hogy bármilyen nyelvtanra, szenvedőre, első feltételre írsz példamondatot, a saját élményeidre támaszkodj, azaz saját magad alkoss mondatot, pl. I like ..... ing, I often ...... in the evenings, If the weather is nice, I will go to the ......

4. Szótárfüzetedbe mondatokat írj a szavakkal.

5. Használj színeket, nyilakat, rajzolj !!!

6. Készíts szókártyákat a kifejezésekkel, magyarul egyik oldal, másik oldalon angolul és magyarról mindig angolra tanulj !!!!!

7. Az említett kifejezéseket írd fel a kártyákra és vidd magaddal bárhova is mégy, használd ki a holtidőket pl. sorban állás, buszra várás, utazás stb.

8. Akármilyen nehézségű szöveget is olvasol majd, a szövegekből írd ki belőle a kifejezéseket, foglald össze a tartalmát a kivett 3-5 kifejezéssel, írj rá kommentet !!

9. Nézz angolul filmet felirattal és hallgass angolul zenét, és ne azzal törődj, mit NEM hallottál ki, hanem arra koncentrálj, hogy MIT értettél ki :)

10. A legeslegfontosabb: mindennap tanulj angolt 5-10 percig 3-4 alkalommal, ami többet ér mint hetente egyszerre 2 órahossza.


Hope I could help you:)

2012. máj. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%

Hope I could help you????

Te igazan angol tanar vagy?

2016. febr. 7. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Could is also used as a polite form of can.

Moreover, could is not always the past form of can. It expresses the immediate future tense.


Since I was not sure if I could help or not, I tried to express my uncertainty.


Hope it helps.

2016. febr. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"I hope it helps", much better.

Instead of "Hope I could help you " a "I wish I could help you" would have been the correct term.

I also hope that the above has helped you.

2016. febr. 10. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
53%

68%, ne okoskodj, mert 83%-nak igaza van. Ráadásul a could használatával kapcsolatos ismereteid, ahogy nézem, igen gyenge lábakon állnak.


Kérdezőnek külföldi barátot/barátnőt tudok leginkább ajánlani.

2016. febr. 11. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#3, #7, ket ngy okos, olvassatok, tanuljatok.


Your sentence requires context to explain the use of "could". When you say "I hope I could help", do you mean "I hope I was able to help"? Or do you mean "I hope I would be able to help"? Help when?

2016. febr. 11. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!