Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy lehet megtanulni rendesen...

Hogy lehet megtanulni rendesen angolul?

Figyelt kérdés

Mármint folyékonyan beszélni. Úgy érzem sose fogok rendesen megtanulni, nyelvibe járok, de elég sz*r az oktatás, alig tanulunk valamit, különórára nem járok meg elég drágák a privát órák. Szoktam angol zenéket hallgatni, meg filmeket nézni, de ugyanott tartok mind 2 éve. :S

Ti hogyan tanultatok meg?


2012. márc. 23. 19:42
 1/5 A kérdező kommentje:
mint* bocsi
2012. márc. 23. 19:42
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a helyzetet én is ismerem. Szerintem ez függ a nyelvi érzéktől is, de a szorgalom jobban számít. Én sem tudok nagyon folyékonyan beszélni angolul, de egy-egy témában azért tudok válaszolgatni (most már). Ugyanis ha szeptemberben valaki kérdezett volna valamit angolul, max. csak annyit tudtam volna mondani, hogy yes, meg no. És ez idegesített. Tehát fogtam magam és elkezdtem filmeket nézni, persze csak felirattal. Néztem, néztem és néztem egyre többet és többet, és közben szótáraztam ki a szavakat, amivel nagy hibát követtem el, most már tudom: soha ne tanulj meg szavakat szövegkörnyezet nélkül. Azt a szót, amit kikerestél a szótárban, biztos hallottad, láttad valahol. És feltételezem, hogy nem magányosan állt ott egy magában, hanem több szó társaságában. Tehát tanuld meg azokat a mondatokat, de legalább szószerkezeteket, amikben vannak ismeretlen szavak. Hidd el, ez így nagyon gyorsan fog menni. Jah, és igen: az angol nyelvű filmeket ne nézd felirat nélkül, mert úgy aligha fogsz belőle érteni valamit (különösen ha amerikai filmről van szó), és az ismeretlen szavakat mindig szótározd ki, írd le egy papírba a szövegkörnyezettel együtt, meg látod: így nagyon gyorsan fog fejlődni az angolod. Jah, igen. És azért a nyelvtant sem árt gyakorolnod. :) Sok sikert, vagy ahogy az angolok mondják, Good Luck! :)
2012. márc. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Juj, köszi szépen a választ! Már azt hittem hogy senki se fog írni.

Hát, nekem Amerika közelebb áll a szívemhez, úgyhogy én az amerikai angolt tanulom. :)

Ez a filmes dolog tényleg jó, szoktam felirattal is nézni és úgy tényleg könnyebb mint nélküle. Ha nélküle nézem akkor nem is értem először a szavakat, de ha ott a felirat akkor már megértem hogy mi az és mivel ott van magyarul a jelentést is tudom. A nyelvtannal van bajom, az nem nagyon megy, emígy elég sok szót tudok, a nyári szünetekbe sokat megtanultam, de még tudok beszélni. :S

2012. márc. 24. 22:19
 4/5 A kérdező kommentje:
de még nem tudok beszélni*
2012. márc. 24. 22:19
 5/5 anonim ***** válasza:
A nyelvtan az nekem is bajos. Igazából nem tudom. Nem ajánlom a nyelvkönyveket, mert nekem van 3 is itthon + ami a suliban használatos, de egyikkel sem jutottam előrébb. Miután a szüleimtől ki könyörögtem szép lassan, hogy "Anya, vegyük már meg ezt a nyelvkönyvet, mert csomó jót olvastam róla." - ez vagy 3x ment kb. egy tanév alatt. És akkor elkezdtem a netet bogarászni, hogy a netre is fel vannak téve a nyelvtani szabályok, és hogy néha azok többet érnek mint egy-egy drága nyelvkönyv. Szóval szerintem a neten keresgélj rá az igeidőkre, és kihoz egy csomó oldalnyi találatot. Csak a gyakorlás macerás, mert ugyan vannak fent elvétve gyakorló feladatok, de nem igen túl sok. Talán erre a célra még is érdemes volt megvenni a nyelvkönyveket. Főleg az Oxford Angol Nyelvtant. Itt amellett, hogy le vannak írva a szabályok (amivel én őszintén nem sokra megyek), miden szabály után gyakoroltatja is azt és kb. 2 fejezetenként vannak összefoglalások. Úgy hogy talán ezt a könyvet ajánlanám.
2012. ápr. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!