Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babám még nincs 9 kiló, de...

Babám még nincs 9 kiló, de már kinőtte a hordozót az autóban. Már használhatunk 9-18as gyerekülést?

Figyelt kérdés
Mikortól lehet beleültetni ebbe? Ha még nincs 9 kiló akkor meg kell várni még eléri?Most olyan 8 kiló 10-20 deka lehet.A hordozónk olyan, hogy van rajta ponyva amit nem lehet levenni és szegény már a fejét sem tudja tőle letenni hiába le van hajtva.A lába is kilóg és nem tudja kinyújtani az autó ülésétől.Szóval katasztrófa.
2012. nov. 20. 18:47
 1/9 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem azon múlik, hogy tud-e ülni, nem azon az 1 kg-on.
2012. nov. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Mért ezek az ülések nem dönthetők?

Egyébként tud ülni már persze. Már állni is :) ( 8 hónapos)

2012. nov. 20. 19:16
 3/9 anonim ***** válasza:
48%

Nem használhattok. (persze a rendelet szerint igen, de a baba egészsége szempontjából egyértelműen nem.)

0-18 kg-os ülést kell vennetek, a hordozón kívül ez az, amelyiket menetiránynak háttal is be lehet kötni.

Tök mindegy, hogy ül, áll, fut, bármi, nem elég erős a nyak- és hátizma ahhoz, hogy egy esetleges koccanásnál (ütközésről ne beszéljünk) jól megtartsa a fejét.

Min. 1 éves korig (de minél tovább, annál jobb) menetiránynak háttal kell utaztatni.

2012. nov. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%
Hasonló cípőben járunk: 8 hónapos, nincs még 9 kg, de lelóg a hordozóról, már rég felül magától, áll is. Mi a héten cseréltük ki autósülésre, megdöntöttük, jól érezte magát benne. Kétszer egy órát mentünk. Tudom, hogy ez sok mindenkinek nem tetszik, de a mi időkben még biztonsági öv sem volt, nemhogy gyerekülés. Félre ne érts tök jó, hogy ilyen kényelmes ülés van babáknak, de az, hogy 4 hónapra vegyél egy harmadik típusút, az csak a bababoltosoknak az érdeke ;)
2012. nov. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem is tudtam, hogy nem utazhat még menetiránnyal szemben.Viszont szerintem ha egy 9 kilós gyerek nem utazhat így akkor be lehetne kötni háttal is az ülést nem?Na nem tudom..Köszi a válaszokat! :)
2012. nov. 20. 21:58
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A 4-es válaszoló tökéletesen leírta, én is így gondolom .Kisfiam 10 hónapos 8,5kg kinőtte a hordozót,így most vettünk dönthető ülést ami 9-25kg-ig van és nyilván ha nem utazhatna így akkor nem gyártanák így az üléseket.
2012. nov. 21. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nyugodtan vegyetek neki dönthető autósülést. Sokkal veszélyesebb az, ha belepréseled a hordozóba, mert az nem tesz jót a gerincének, és ha kilóg a hordozóból, akkor ne adj isten egy baleset esetén, az már nem nyújt teljes védelmet. Mi is hasonló cipőben jártunk. Még nem volt teljesen 9 kiló a fiam, de nem fért bele rendesen a hordozóba. Akkor kapott ülést.
2012. nov. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2012. nov. 21. 13:52
 9/9 A kérdező kommentje:
Tudnátok ajánlani esetleg ilyen ülést? Nektek milyen van?
2012. nov. 21. 14:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!