Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Majdnem három hónapos babámnak...

Majdnem három hónapos babámnak lassan egy hete nincs széklete, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Látszik hogy fáj a hasa, sír, erőlködik, tegnap reggel hőmérőzés után csak nagyon minimális jött, ma délután úgy szintén. Ez meddig normális? Holnap megyünk a 3 hós státusz vizsgálatra, mire számítsunk, fel írnak valamit? Ja, kapott vizet is és kamillát. Lactív baby-t adhatok neki, ha igen mennyit? Mi lehet az oka a székrekedésnek? Előre is köszönöm! (csak anyatejes)
2012. nov. 20. 20:33
 1/9 anonim ***** válasza:

Adj neki egy mokkáskanál Laevolac szirupot,ha nincs kaka.Ez nem gyógyszer,gyakorlatilag tömény cukor szirup.A védőnőm és a gyerekorvosom tanácsolta nekünk.

Érdekes,mert nem tudom mitől lehet,de nálunk is volt 3-4 hónapos kora körül.Az én kisfiam is anyatejes volt teljes mértékben és mégis előfordult (lehet valami olyat ettem,ami átment a tejcsibe és megfogta a hasát,más ötletem nincs).Igaz csak egyszer és én ezzel hoztam helyre neki.Reggel megkapta,d.u már volt kaka rendesen.

2012. nov. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
2012. nov. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, holnap ki váltom
2012. nov. 20. 20:42
 4/9 anonim ***** válasza:
A babádnak nincs székrekedése. Ha az lenne akkor sokkal több kakit produkált volna a hőmérőzéstől. Egyszerűen csak jól hasznosítja a szervezete az anyatejet. A kamillával óvatosan kell bánni, mert elpusztíthatja a bélflórát. Lactív baby-t és egyéb probiotikumot csak az orvos javaslatára szabad adni. Az anyatej tele van a babának megfelelő probiotikumokkal! Olvasd el ezt: [link]
2012. nov. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
4es vagyok Laevolacot is csak az orvos javaslatára adj a babának, mivel az hashajtó... amire valószínűleg nincs szüksége a babádnak, max. gyorsabban fog átmenni a tápcsatornáján a tej, ami azt eredményezheti, hogy nem jut megfelelő tápanyagokhoz a szervezete! Mindhárom fiamat szoptattam, nálunk is volt ilyen, hogy szinte alig kakiltak, mikor csak anyatejesek voltak. Hasfájásra inkább természetesebb módon próbálj segíteni: masszírozással.
2012. nov. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszönöm, holnap beszélek az orvossal!
2012. nov. 20. 21:04
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Három hónapos korban van egy növekedési ugrás, szerintem felhasználja a szervezete az összes anyatejet, azért nincs kaki.
2012. nov. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 E61 ***** válasza:
Az én első kislányom ameddig csak anyatejes volt 10-11 naponta produkált, de akkor sugárba a sok székletlazítótól, amit a 6. naptól mindennap megkapott. A 9., 10. napon már dupla adagokat kapott. Semelyik székletlazító nem használt, csak így. Minden gondunk elmúlt viszont, amikor tápszert is kapott az anyatej mellé! Mindennap volt utána normális széklete!!! Nem MINDEN az anyatej!!!Ez a mi esetünk volt...
2012. nov. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm nektek, adtam neki egy negyed glicerin kúpot tegnap, azóta szépen kakál! :)
2012. nov. 22. 13:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!