Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik kísérlet volt az...

Melyik kísérlet volt az amiben azt vizsgálták, hogy azok a babák meghalnak akiket sosem vesznek karba a születésük után?

Figyelt kérdés
Tényleg volt ilyen a valóságban?

2012. nov. 20. 20:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

Te ezt el tudod képzelni?

Néhány gyereket nem vesznek karba azért, hogy megtudják, vajon meghalnak-e??? (egyébként ilyentől miért halna meg egy élőlény? Ha alapvető dolgok megvannak, akkor legfeljebb szociálisan, szellemileg, stb lesz visszamaradott)

2012. nov. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
Az állami gondozottakat nem hiszem hogy sokat babusgatják. Mégsem halnak meg.
2012. nov. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
Hát... egy kisbaba táplálását nehezen tudom elképzelni karba vétel nélkül. Ha pedig nem kap enni, akkor meghal. Ez az én elméleti eszmefuttatásom. Ennél tovább gyakorlatban én sem hiszem, hogy kísérleteztek volna ezzel, hacsak nem a nácik.
2012. nov. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%
Szia...nem tudom mi volt a neve a kísérletnek, de Én is hallottam róla. Annyit tudok, hogy megetették, kicserélték pelusukat, átöltöztették ha kellett de soha nem szeretgették Őket nem beszéltek hozzájuk. És a babák meghaltak.:( Remélem nem igaz ez a történet, vagy kísérlet mert még leírni is fáj.:(
2012. nov. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%
De sajnos igaz lehet, mert Én is nemrég hallottam,de pontosabbat nem tudok...mosolyogni se mosolyoghattak a "gondozók". A pszichológiai kísérletek elég durvák tudnak lenni. De az ilyenekből tudjuk meg,hogy mennyire befolyásolja életünket a kezdeti időszak... S nem mai kísérlet volt az is biztos.
2012. nov. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

nem tudom elképzeni, hogy lett volna ilyen

s ki adná oda a gyerekét a kisérletre?


II. világháború alatt csináltak borzalmakat, de az más dolgok voltak :-/

2012. nov. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
85%

A kérdés kiírása óta kutakodom, amit találtam, "sajnos" nem a konkrét kísérlet leírását.

Amit találtam, talán mert tanulmányaimból rémlett és összeköthető a kérdéssel("Ádám- Évától kezdem, hogy érthető legyen, miért hoztam ide):

John B. Watson behaviorista(azt gondolták, a behavioristák, hogy a gyerek ahhoz kötődik, aki a táplálékot adja) pszichológus patkánnyal kísérletezett:

1. a patkány számára elérhető helyre tette a sajtot

2. a sajt és a patkány közé üveglapot helyezett, így fájdalmat okozva az állatnak(mivel nekiment a falnak)

3. egy idő után a patkány nem is érdeklődött a sjajt iránt, mivel a fájdalommal kötötte össze- éhenhalt mert nem adott hangot az igényének, nem akarta már kielégíteni az igényét és már akkor sem érdekelte a sajt mikor kivette az üveglapot.

HOgy hogyan jön ez ide? A csecsemő, ha nem reagálnak a szükségleteire, illetve ha pl. hangot ad az éhségének, de e mellé hónapokon át tartó sírás=stresssz=fizikai fájdalom párosul, akkor egy idő után beletörődik a válasz hiányába, illetve nem jelez, mert az vésődött belé, hogy az csak fájdalommal jár. Ergo nem jelez ha éhes, szomjas, tehát meghalhat.

És igen, sajnos el tudom képzelni, hogy bizonyos körökben, árvaházakban, lelencházakban, táborokban ilyennel kísérletezhettek:(.

2012. nov. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
pont ma hallottam erről egy ismerőstől. szörnyen brutális...
2012. nov. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem értem miért kell lepontozni.... de annyi vér nincs a pucájába annak aki lepontoz, hogy megírja miért is tette...
2012. nov. 21. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Én is csak hallottam róla, de napokkal ezelőtt a youtube-on láttam a Zeitgeist Moving Forward c. filmet, ott a 28-perc 30-másodpercnél egy "tudós" beszél arról, hogy a csecsemőknél létfontosságú a karba vétel. Azt mondja: "azok a csecsemők akiket sosem vesznek karba, meghalnak" Ez a mondat is valamennyire alátámasztja azt, hogy ezzel valaki kísérletezett.
2012. nov. 21. 09:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!