Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, hogy minden nap...

Mit tegyek, hogy minden nap legyen széklete babámnak?

Figyelt kérdés
3 hónapos múlt és anyatejes. Néha kell egy kicsit pótolnom tápszerrel,de ez egyszer van egy nap, bár van olyan nap is,hogy nem kell tápszer. Nincs minden nap kaki, két naponta szélcsövezem. A védőnőm azt mondta,hogy szélcsövezzem két naponta, meg adjak neki barack levet,ami 4 hónapos kortól való. De a baracklé sem segít. Pár kortyot iszik csak abból is, mert amúgy szopik. Mit tehetnék??? Aki tud,kérem segítsen. Ha van bevált megoldásotok és leírjátok,nagyon megköszönöm!!!!!!!!

#széklet-babáknál
2012. nov. 20. 20:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A fiamnak azóta van minden nap széklete mióta hozzátáplálok(én 4 hósan kezdtem)azelőtt neki se volt minden nap,volt hogy két napig semmi..(tápszeres).de szerintem a kétnaponta szélcsövezés nem tesz jót a babádnak..ezt inkább az orvossal beszélném meg,nem a védőnővel.
2012. nov. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ameddig csak szopik,nem kell hogy minden nap legyen széklete (még ha kicsit kap is pótlást).Több nap kaka nélkül bőven egészséges.

Én nem szélcsövezném ilyen gyakran,csak ha pl. 4-5 nap után sincs semmi termés.

A hozzátáplálás valóban megoldást jelenthet,sok esetben van így.

2012. nov. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
1es vagyok,nem azért írtam a hozzátáplálást,hogy kezd el,azt csakis orvosi utasításra szabad 4 hónapos kor előtt!!!!
2012. nov. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Tényleg nincs normális védőnő a földön? :(


Anyatejes baba nem gáz, ha nem kakál minden nap, ilyenkor többet használ fel az anyatejből. Ha nagyon zavar(ja) adj neki reggel, éhgyomorra egy kevés cukros kamillateát.

2012. nov. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Úristen! Nem szabad! Nekem azt mondta a védőnő + a doktornő, hogy nem kell semmi külső segítség, majd kakál ha lesz mit. Az én kisfiamnak 10-12 naponta van széklete, 2,5 hónapos, anyatejes.
2012. nov. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenki válaszát! Mentek a zöld kezek is.
2012. nov. 20. 22:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!