Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hordozó (s) Anyukák! Melyik...

Hordozó (s) Anyukák! Melyik hordozóeszközzel a legegyszerűbb és a legbiztonságosabb háton vinni a Babát? Van esetleg olyan, amibe bele lehet bújtatni a végtagjait, hogy biztosan jó helyre kerüljenek?

Figyelt kérdés

Kisfiam 10 kiló és már sehogy nem bírom elől. Kendőt nem merem hátra rakni :(

Láttam egy jópofa "kengurut", amiben jól ül a Baba, de több, mint 40 ezer forint.


Köszönöm szépen előre is a válaszokat!



2012. nov. 21. 10:23
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Jujj mi lett itt.


Először is köszönöm szépen a sok választ, másodszor elnézést kérek, hogy csak most tudok jönni.


A kengurut nem véletlenül tettem idézőjelbe, erről van szó:

[link]


Na de nem ez a lényeg :)


Ül, mászik és áll is már a Kicsim, ez utóbbit persze még kapaszkodva teszi :) A dömperét szokta maga előtt tolni, bár ezt járásnak még nem nevezném :D


Pilisvörösváron lakunk, ha esetleg tudnátok itt a környéken ajánlani hordozós profikat, azt nagyon megköszönném :)

2012. nov. 23. 14:04
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha ül, és mászik, akkor mei tait vagy csatos hordozót(amiket töredék áron megkapsz a linkelt hordozóhoz képest, még úgy is jobban "jöttök ki" anyagilag, ha kendős tanácsadás után mégis szeretnétek "nemkendőt" venni is próbálhattok, ha végképp nem megy a kendő:).

Itt egy térkép e szerint pilisvörösvári tanácsadó is van:), közelíts a plusz jellel, és akkor szépen elkülönülnek a logók, rá tudsz kattintani amelyik HOzzátok közel esik

[link]

, de szerintem pestről is tudnak kimenni Hozzátok.

2012. nov. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!! :)
2012. nov. 23. 15:02
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is hasonló aggodalmaim voltak, mint neked.Féltem, hogy nehéz lesz felkötni a babát stb.

Csábító a fotó,de én futottam bele olyan kenguruba, amit elvileg lehet háton használni,aztán gyakorlatban tök kényelmetlen volt. Ki tudja,hogy ez milyen és azért 40 ezer Ft nem kevés. (babakocsink került a felébe)

Amire ki akarok lyukadni: én is egy mei tia-t javasolnék nektek (nekünk gremese van) Sokkal könnyebb megtanulni felkötni,mint elsőre hinnéd. Én azt csináltam, hogy vettem egyet használtan, ha nem jön be, maximum eladom. De aztán szerencsére nem kellett eladni. (viszont ha a linkelt kengurut próbálod ki és nem jön be, jó ha egy tízesért elmegy,de lehet, hogy sokat is mondtam)


Még egy eszembe jutott a hordozók közül: az a neve, hogy beco. Az sem olcsó, de az ismertebb márka és könnyű kezelni


Ez a beco:

[link]


Ez a gremese:

[link]

2012. dec. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm Neked is! Újabb löketet kaptam, hogy menjek el a Mamamiba próbálni :)


Meitai nem szimpi sajna, elég volt a kötözgetésből... :)

2012. dec. 1. 11:37
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem vagy messze,az mindenképp jó ötlet.


Van csatos mei tai is,nem sokkal, picit drágább. (Én azért választottam a kötőst, mert az mindig pont akkora méretű, mint amekkora kell. A méretállítás nagyban függ attól, hogy hány réteg és milyen vastag ruha van rajtatok, esetleg felváltva cipeltek pl. Apukával és akkor minden egyes alkalommal állítani kell a csatot. A kötősnél nem nagy cucc kötni két csomót. Szóval nekem meg pont ez tűnt egyszerűbbnek)

2012. dec. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

A gyógytornászok egyet fognak érteni abban, hogy a gyerek fizikai(!) fejlődése szempontjából a legelőnyösebb egy JÓ babakocsi, mondjuk mózeses, amit vízszintesig le lehet dönteni, + sok szabad mászkálás járóka nélkül.

De itt most nem ez volt a kérdés...

A legegyszerűbben szerintem egy szövött kendőből készült karikás kendővel tudod megtanulni, megszokni, hogyan lehet hátra tenni a gyerkőcöt.

https://www.youtube.com/watch?v=wa5jF03J984&index=5&list=PL7..

Ez nem nehéz ;-) Az eszköz olcsó (használtan vedd!), és biztonságos.

Mivel a gyerek már 10 kilós, ezt csak rövid távra, tanulásra használd! A te gerincedet féloldalasan terheli, a hosszú távú hordozás ebben neked nem lesz jó.

Ha már megszoktátok, hogy a gyerek hátul van, akkor szerintem:

- szövött kendő, de ha idegenkedsz a hosszú anyagtól, akkor:

- ha már ülni tud a gyerek: mei-tai

- ha felállt: csatos hordozó (Nem kell a legdrágábbat boltban megvenni! Nézz körül fórumokon, iszonyat mennyiségű termék van, lehet válogatni ;-) Ha elmész egy hordozós klubba, ott egy csomót ki is próbálhatsz, lehet kölcsönözni is. Látatlanban, próba nélkül szerintem ne vegyél csatost. (Pl a Liliputi elég alap felszereltségű, a Manduca meg a "tudásához" képest igen drága. Szóval nézelődj, mielőtt kifizetsz egy rakat pénzt! )

2014. szept. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!