Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Adjak még rá pellust nappalra?...

Adjak még rá pellust nappalra? 15 hós kislány

Figyelt kérdés

Le lehet pontozni... de

mikor már 8 hónaposan stabilan ült, rátettük bilire. Azt kb. két-három nap használtuk, majd wc szűkítőt vettünk.

Azóta, ha kaka van, mindig ott végezzük!

Hülyeség! hogy én azt lesném, mikor akar kakálni. Egy anya tudja, és látja, hogy mikor kell kakálnia a gyereknek. (Azért döntöttem így, mert ha pellusba ment a kaka, hiába kiszedtem azonnal, mindig belement a puncijába.)

Most 15 hónapos és mutatja a pellusát, ha wc-re kell mennie, és néha azt is mondja, hogy kaka, vagy "pis" pisi.

Nem próbáltam még ki, hogy pellus nélkül legyen napközben. Nem tudom mikor kellene elkezdeni. Mi a véleményetek? Próbáljuk ki pellus nélkül, vagy még hagyjam és ha igen, mennyi idős koráig?



2012. nov. 15. 09:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel nem az a baj, hogy el akarod hagyni a pelust, hanem az, hogy te tudod és látod, hogy neki mikor kell kakilni vagy pisilni. Érett a szobatisztaságra akkor lesz a lányod, ha majd ő fogja jelezni vagy szólni az érzés előtt, hogy kell neki, akkor ráülteted és lesz eredmény. Illetve azt még meg kell tanulniuk visszatartani.

Az nem szobatisztaság, hogy fogod, ráülteted és majd csak sikerül bele vagy ha te látod rajta, akkor te ráülteted és belesikerül.

Ha ő tud előtte szólni vagy jelezni, tehát ő ismeri fel az ingert és időben szól előtte, ha vissza tudja tartani, akkor le lehet venni róla a pelust.

Így is nyugodtan megpróbálhatod, hogy leveszed, mert nagyon ügyes a kislányod, az is lehet, hogy össze is jön, csak egy dolgot ne felejts el, ha mégsem sikerül, akkor nem szabad erőltetni! Ha még nem érett rá, akkor azért nem lesz szobatiszta. Ha pedig érett rá, akkor meg az fog lenni.

Sok sikert!:)

2012. nov. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Igen, még adj rá pelust, szerintem a nyár a legtökéletesebb időpont a pelusról leszoktatáshoz.

Azért mert néha szól, nem jelenti azt hogy felismeri az ingert.

Nyáron nyugodtan szaladgálhat bugyiban, akkor majd érzi hogy milyen is az ha bepisil vagy bekakil, csak így fog rájönni hogy hogyan tartsa vissza míg elértek a wc-ig.

Szerintem 2 éves koráig ráértek még evvel, de elismerem vannak gyerekek akik hamarabb megérnek a szobatisztaságra.

2012. nov. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Minden reggel, mikor felébred, pár perc után mutatja a pellust, és megyünk pisilni. Ha kakálnia kell, akkor képes "sírni", nyafogni, míg el nem érünk a wc-re, de a pellusba nem kakál bele. Valamelyik nap, mikor épp tisztába akartam tenni, nem mutatta semmi jelét, hogy pisilnie kell és a pellusozón elkezdett pisilni, de mondtam neki, várj egy picit megyünk a wc-re és visszatartotta. Elmentünk és oda pisilt.

Tény, vannak esetek a pisinél, hogy nem mindig szól. Kakinál minden alkalommal.

Ezért is nem tudom, hogy eljött-e az ideje, hogy ne adjak rá, mert talán akkor mindig fogja jelezni...

Én is a tavasz végét, nyár elejét céloztam meg gondolatban, hogy kipróbáljuk pellus nélkül.

2012. nov. 15. 11:03
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem próbáld meg, ez nem törvényszerű, hogy a gyerekek csak 2 évesen, illetve tavasszal-nyáron lehetnek szobatiszták.

Tényleg a lényeg, hogy semmit ne erőltess. Próbáljátok meg pelus nélkül, már most is nyugodtan, de ha nem jön össze, akkor meg várj még vele.

2012. nov. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Rendben van, kipróbálom.

Köszönöm a segítségeteket!

2012. nov. 15. 11:36
 6/8 anonim ***** válasza:

szerintem ezzel semmi baj, így nem pattog ki a fenek, stb. sok jó oldala van, de én azt mondom, hogy a szobatisztaságnak ehhez kb. semmi köze :(

akkor lesz szobatiszta, ha

1. felismeri az ingert

2. tudja jelezni, hogy kell neki (tehát mindig)

3. tudja tartani addig (és ez a nehéz, erre kell megérni, olyan 2 éves korra alakul ki ez a képesség, sajnos ezt nem lehet tanítani)

és amit még én fontosnak tartok, hogy egyedül le tudja venni a bugyiját, nadrágját.


ettől függetlenül leveheted a pelust otthon, de szerintem utcára ne vidd ki nélküle, kicsi még ahhoz, hogy szobatiszta legyen, de ha ilyen ügyesen halad, nyáron simán lehet!

viszont arra figyelj, hogy ne erőltesd és ne szídd le soha mert akkora szorongás alakulhat ki benne, hogy a visszájára fordulhat a helyzet!

2012. nov. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Egyelőre csak idebent gondoltam, fél napra levenni. Még a járása sem tökéletes, 8 hósan felállt, de csak 14 hósan indult el. Szidalmazás nem az én módszerem.

Nem gondolkodnék ezen a kérdésen, de valaki azt tanácsolta, hogy ha már ő is mutatja, hogy kell neki wc-re mennie, akkor ne adjak rá pellust, ha itthon vagyunk, mert ha most "figyelmen kívül hagyom" a jelzését, később nem fog "szólni".

Másrészt, az öregektől feszt azt hallani, hogy "ti" már 1 éves korotokra szobatiszták voltatok nappalra....

A mostani felállás szerint 2 éves kor az ideális.

De azon ki vagyok akadva, hogy azt reklámozzák, hogy a gyerek már egyedül is fel tudja venni a pellust...

minek az olyannak már pelenka???

Az aranyközéputat keresem

2012. nov. 15. 12:17
 8/8 anonim ***** válasza:

azért azt hagyjuk, hogy mi 1 évesen szobatiszták voltunk :)

nem voltunk! csak nagyon kellemetlen volt a babáknak a textilpelust így hamar levették rólunk. időközönként 20-30 percenként bilire ültettek...

szóval ez nem szobatisztaság hanem idomítás, de nyilván kényszer volt a sok txtilpelus mosás, áztatás, vasalás mellett, nem beszélve a sebes popsikról.

most ez a kényszer nincs, tehát ráérünk kivárni, hogy a gyerek megérjen rá :)

2012. nov. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!