Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónaposan állt fel...

Hány hónaposan állt fel babátok és mikor indult el? Kisfiú, kislány, hanyadik baba?

Figyelt kérdés
A kislányom(1. baba) le volt maradva kicsit(9 hónaposan forgott, 11 hónaposan ment négykézláb), mert 12 hónaposan állt fel és 15 hónaposan indult el gyógytornász segítségével. A kisfiam (2. baba, 3 hónaposan forgott, 5 hónaposan ment négykézláb) most 7 hónapos és a napokban állt fel egyedül.Azóta minden nap feláll az ágynál,asztalnál, sőt már volt hogy lépett 1-1-et oldalra is.Volt akinek ilyen nagy különbség volt a két/három gyerek közt?
2012. nov. 14. 10:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A fiam pont 7 hónaposan kezdett mászni, egy hétre rá felült, egy hétre rá felállt, újabb egy hét múlva közlekedett a bútorok mentén.

Pontosan 3 hónappal azután indult el, hogy felállt, kb. 10,5 hónaposan.


A lányom még csak 3 és fél hónapos:D

2012. nov. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Első gyerek, kislány:6 hónaposan mászott két hét után felállt ezután 7 hónapossan a babakerítésbe kapaszkodva oldalazva ment, és kb. 9 hónapos volt amikor lementem a játszótérre vele, mert stabilan ment (nem vezetgettem soha).
2012. nov. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
29%

Sok-sok csodagyerek.


Az enyém 9 hónaposan állt fel és 1 évesen járt.

2012. nov. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
96%

Fiam 9 hónaposan állt fel, és 16 hónaposan indult el (nem csoadgyerek).

Viszont utána soha nem esett el, egyből nagyon biztonságosan közlekedett.

2012. nov. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

1. lány 6 hósan forgott, 7 hósan állt fel kapaszkodva, 8 hósan mászott-felült. Szoba közepén 10 hósan állt fel, épp betöltötte a 11 hónapot mikor elindult.


2. lány 4 hósan forgott, 6 hósan felült-felállt-mászott. Ekkor lelassult a fejlődése, 12 hósan indult el.


3. lány 4 hósan forgott, 6 hósan felült és mászott, 7 hósan állt fel kapaszkodva, és kezdett úgy lépkedni. Most 10 hós, néha feláll már egyedül is kapaszkodás nélkül, de többször fenékre esik. Pár lépést már megtesz, ha nem figyel, közeli bútorok között. DE szerintem még nem fog igazán elindulni, mert úgy látom, hogy nagyon szeret mászni, és úgy mindehova el is jut pikk-pakk.


Van két unokaöcsém, az ő fejlődésüket is elég közelről láttam. Ott volt ilyen nagy eltérés a két gyerek között. A nagyobbik 11 hósan kezdett járni, míg a kicsi csak 16 hósan.

2012. nov. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam 6 hónaposan állt fel a kiságyban először, aztán utána egy-két hétre kezdett mászni, majd utána tanult meg ülni.. (nálunk előjött a probléma, hogy felállt, de nem tudott még leülni :) úgyhogy volt hogy éjjel is be kellett menni hozzá visszafektetni, leültetni, mert gyakorolt :) )8 hónapos kora körül már bútorok mentén ment vagy ha messzebbre kellett mennie akkor odamászott, mint a villám..menni nem akart, mintha nem érdekelte volna. 13 hónapos volt amikor egyik este a lakásban egyszer csak elkezdett sétálgatni, szaladgálni minden előjel nélkül, az apjával csak lestünk mint a moziban.
2012. nov. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Golan Trevize ***** válasza:
100%

Ikreim vannak.

Az egyikük 6,5 hónaposan állt fel először, bútorba kapszkodva. Hamarosan a másikuk is.

Kb. 9 hónaposan próbálkoztak először kapaszkodás nélkül lépni.

Amelyik előbb felállt, az 10 hónaposan és egy naposan indult el rendesen (kapaszkodás nélkül több lépés, és a végén nem esett el). Kb. egy hét múlva a másikuk is.

2012. nov. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
A felállásra nem emlékszem, de kerek 8 hónaposan mászott és kerek 11 hónaposan járt
2012. nov. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
7 hónapos 18 naposan állt fel, és 10 hónapos 29 naposan indult el:)Kicsit konkrétan tudom:)
2012. nov. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Atroposz ***** válasza:
100%
6 hónaposan mászott,felállt ,7 hónaposan felült.Oldalazva megy kapaszkodva. Nem tudom mikor áll fel kapaszkodás nélkül és mikor indul el,de direkt nem sétáltatom. 1 hét múlva lesz 9 hónapos.
2012. nov. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!