Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elfelejtette? Vagy csak nincs...

Elfelejtette? Vagy csak nincs kedve hozzá?

Figyelt kérdés

Épp 11 hónapos a fiam és olyan, mintha nem értené/meg se hallaná, amit eddig megértett. pl: mindenféle egyszerűbb kéréseket eddig örömmel csinált (ha kértem, hogy adja ide, hozzon ide valamit (valamilyen játékot, könyvet stb..), adja oda a kutyának az ő labdáját, rakjon be egy dobozba, vegyen ki valamit, jöjjön ide - ilyesmire gondolok. Nem ezzel telt a napunk, hogy ugráltattam ne értsetek félre :D

Most viszont semmi. Amúgy érti, amit mondok, sokat mutogat, könyvben, laksában, amiről beszélek, odanéz, odamutat stb. Oké, hogy az akarata egyre erősebb, eddig a "nem"-re abbahagyta, most csakazértis rögtön még csinálja és közben néz a szemembe, hogy akkor mit lépek erre? De nem integet, ha kikisérjük apát dolgozni, nem jön elé vagy elém, ha megjövünk valahonnan, nem is igen látom rajta, hogy örülne az újratalálkozásnak, hiába rohanunk akkor mi hozzá, pusziljuk, örülünk neki, ha kérek valamit, tényleg olyan, mintha meg se hallaná már. Akkor ad csak oda valamit, ha éppen oda akarja adni, kérésre már nem, stb. Annyira fura... Azt hittem egyre kommunikatívabb, egyre együttműködőbb lesz, ahogy okosodik, de inkább az ellenkezője van. Vagy ez átmeneti, másnál is van ilyen?

Ne értsetek félre, nem tragikus a helyzet, csak kicsit bánt, olyan, mintha nem váltanánk ki reakciót benne (erősen lesarkítva, mert természetesen szó szerint nem így van).


2012. nov. 21. 21:35
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!