Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy néz ki egy kisbaba evés...

Hogy néz ki egy kisbaba evés után? Hogy viselkedik?

Figyelt kérdés
A kisfiam 5 hetes a Humana HA 1 start plus tápszert kapja, amitől jó a széklete szépen növöget. De minden etetés után jön a hiszti, hogy még kér enni, ha nem osztanám fel az adagokat 6 felé, szerintem bezabálna belőle. Borzasztó, hogy mit művel. Nem tudom mi tévő legyek etetés után,nehezen alszik el van amikor megvárja a következő etetést. Másnak is van ilyen problémája? Egyébként 4360g-al született és most 4800g.
2012. nov. 21. 23:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Erről az orvost kérdezd meg, hogy ha még láthatóan éhes, tápszert kapjon-e, vagy valami teát csak, hogy eltelítse gyomrát.

Van olyan "tápszeres" ismerősöm, aki már nem is méri ki az adagokat, hanem annyit ad, és akkor, ahogy a baba igényli. De mivel a te babád elég nagy, neki lehet, hogy nem tenne jót, ha sokat enne, hanem kaphatna inkább teát.

Az egyébként már normális, hogy két etetés között ébren van, az evés utáni hiszti pedig lehet hasfájástól is. Úgyhogy szerintem tényleg az a legjobb, ha az orvosotokat, és akár a védőnőt is megkérdezed!

2012. nov. 22. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ja, és az orvos tud felírni másik tápszert, ha valamiért azzal lenne a baj.
2012. nov. 22. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem sasfájós a drágám az biztos. Ez a sokadik tápszer ami bevált.
2012. nov. 22. 08:03
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A kisfiam is 4400 grammal született és 5 hetesen már 120-150 milli között evett tápszert. Egy babát nem lehet túl etetni, mert ösztönösen tudják mi a jó. A jóllakott baba pedig békés kiegyensúlyozott látszik rajta, hogy eleget evett.

Azért sír a babád, mert éhes annyit adj neki amennyit igényel ne amennyit előírnak. Gondolj bele Te is annyit eszel amennyi jólesik a babád meg nem.

Nagysúlyú baba többet eszik ezt nekem is elmondták többször is.

2012. nov. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Vagy rosszul etetem? Cumisüvegből, ha etetem csak akkor veszem el tőle amikor ő elengedi, de ez elég ritka eset. Olyankor megböfiztetem majd adom neki tovább. Amikor megette a kellő mennyiségű kajcsit behisztizik és amikor a vállamhoz emelem böfizni jár a fejecskéje mint egy kismadárnak és megfeszíni magát. Alig birok vele. Szóval nem nyugszik meg. Kb mennyi ideig szabad elhúzni az etetést?
2012. nov. 22. 10:42
 6/6 anonim ***** válasza:

Biztos nem etetted rosszul nyugi. :) Böfizni én is mindig megállítom félúton, főleg ha mohon evett.

Nálunk van mikor 10 perc alatt leszívja a tápit van mikor meg akár 30 percig is nyammog rajta. Szerintem nincs rá szabály meddig lehet etetni, ameddig a babának jól esik.

Egyébként meg, ha szépen nő és gyarapszik akkor meg tuti nem csinálod rosszul. :)

4-es voltam

2012. nov. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!