Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lett vele? Miért ilyen...

Mi lett vele? Miért ilyen nyugtalan?

Figyelt kérdés

Kisfiam 9 hónapos múlt és napok óta lassan semmit nem alszik ő sem és így mi sem.Kezdek begolyózni. :(

Eddig sem aludta át az éjszakát,2-3 alkalommal minimum kelt.Ehhez már hozzászokta,megedződtem-nem is volt vele különösebb gond

Erre most nem tudom mi lelte,de 1-2 óra felé valami lesz vele:igaz még félálomban van,de forgolódik órák hosszat,nyűglődik,nyöszörög,ha nagy nehezen elalszik rosszat álmodik és riad fel.Ha altatni akarom (amúgy is kell),nem marad a kezemben.Szopizni nem akar,itatni is próbáltam,de nem használt.Éhesnek tuti nem éhes.

Mi lehet a baj?Foga nem jön,és az egészen más nála-tehát tuti nem azért van.Már 3-4 hete elindult magától,új mozgásformát nem várunk.

Ma hajnalban már adtam neki Neurofent,mert nem bírtam vele.Ezzel nagy nehezen,de elaludt.Létezik,hogy beteg volna és használt neki a gyógyszer??

Vigyem el orvoshoz?Ha igen,mit mondja:nem alszik a gyerek,biztosan beteg?

Semmilyen betegségre utaló jel,tünet nincs.Amúgy napközben jókedvű,olyan mint szokott.

Mi lehet a baj??Kezdek aggódni. :(

Első baba,így nincs sok tapasztalatom.


2012. nov. 23. 07:32
 1/6 Mara Acoma ***** válasza:

Próbáld meg este jól lefárasztani lefekvés előtt, hátha úgy mélyebben alszik. A rooibos tea nagyon jó hatású, érdemes venni, a fürdővizébe pedig csepegtess levendula illóolajat.


Baja nincs szerintem, nagyon sok rossz alvó baba van, de hogy megnyugodj, vidd el a dokihoz vagy hívd fel a védőnőt.

2012. nov. 23. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm,hogy írtál!Hidd el kellően le van fárasztva,sokszor már alig lát.De akkor is ez van.Napközben sem alussza túl magát,3x alszik 30-40 percet.Többet képtelen.Délután későn már nem is altatom el,pont azért,hogy ne menjen az esti alvás rovására.Próbáltuk az ellenkezőjét is,attól még rosszabb.

Látom rajta éjszaka,hogy nagyon álmos,de egyszerűen a nyugtalanság miatt nem tud aludni.Csak forgolódik össze-vissza.Már próbáltam azt is,hogy magam mellé veszem az ágyba,de ez sem használ.

Védőnőnk hol van-hol nincs.Leginkább nincs és nem lehet elérni. :(

2012. nov. 23. 08:27
 3/6 Mara Acoma ***** válasza:
Akkor viszont a teát mindenképp próbáld meg. Párszáz forint és nagyon jó nyugtató-lazító hatása van. Nincs túl meleg a szobában, ahol alszik? 20fok körül legyen a hőmérséklet és ne hálózsákban, hanem pizsi+ paplanban aludjon.
2012. nov. 23. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Mara Acoma ***** válasza:
Ja és még kifelejtettem: este mindig szólt nekünk egy halk, nyugtató zene is, amitől ellazult. Elringattam és amikor már nagyon nyugisan szuszogot, akkor tettem be a kiságyba.
2012. nov. 23. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat.A zenéhez nincs hozzászokva,így attól még jobban nem alszik el.

Igazából az érdekelne,hogy vajon mi lehet vele,mert ezidáig nem ilyen volt.

2012. nov. 23. 11:37
 6/6 Mara Acoma ***** válasza:
Erre szerintem senki nem tud neked válaszolni. Nem veszítel vele semmit, ha elviszed a dokihoz:)
2012. nov. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!