Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire lesz nehéz egy 2-3...

Mennyire lesz nehéz egy 2-3 hónapos babával egyedül?

Figyelt kérdés
Egyedülálló anyukákat kérdeznék,vagy olyan anyukákat,akik voltak már teljesen egyedül pici babával. Egyenlőre még Apukával élünk,és nem is szeretném kiszakítani a kislányomat,aki most 2 hónapos ebből a megszokott környezetből,szeretik egymást az Apjukkal. Viszont ő engem szinte minden nap megbánt,emiatt folyamatosan szomorú,feszült vagyok. Nem segít,csak kb.havonta egyszer,nem foglalkozik velem,csak ha időnként eszébe jut,akkor hoz nekem egy csokit a boltból..amíg terhes voltam nem szexelhettünk,aztán két hete együtt voltunk egy 10 percet,azóta pedig semmi. Úgy érzem,csak én küzdök kettőnkért,és ebből elegem lett. TGYÁS-on vagyok most,bár még nem érkezett meg az első összeg. Utána pedig a GYED jön,azután pedig dolgozni mennék. Mennyire lenne nehéz,anyagilag és lelkileg,valamint a picit mennyire viselné meg? Nem szeretném eltiltani tőle az Apját,csak úgy látom,hogy nem állapot ez,ahogyan élünk. Próbáltam már beszélni az Apjával,de nem lehet,ő biztos benne,hogy nem fogok elmenni soha,mert szeretem,ami igaz is,de minden nap sírok miatta. Félek,még én sem vagyok biztos a döntésemben,nem tudom,mennyi segítségem lenne,de úgy számolok,hogy semennyi. A lányomat mennyire viselné meg a hirtelen változás? Mert miatta maradnék,nem tudnám elviselni,ha szomorú lenne azért mert én feladtam. Albérlet elég drága,nem biztos,hogy rezsivel együtt futná a TGYÁS-ból és majd a GYED-ből,milyen lehetőségek vannak ilyenkor még?
2012. nov. 23. 08:37
 1/2 anonim ***** válasza:
Elsősorban ültesd le a párod és alaposan beszéljetek át mindent, lehetőleg olyankor ha a babátok alszik. Én ugyan a párommal élek, de a kicsinket (3 hós) teljesen egyedül nevelem 7ből 5-napon keresztül, mert rengeteget dolgozik a férjem. Ez az 5 nap, így, h már 3 hónapos, egyáltalán nem nehéz. Jól elvagyunk, nem is hiányzik semmi segítség, pedig elég nyűgös baba. Gondolom ezt szoktam meg az elejétől fogva. Hétvégén bár segít amiben tud, foglalkozik vele, de azért 70%-ban akkor is én foglalkozok vele a legtöbbet. Anyaotthon sztem biztosan segítene, ha válásra kerülne a sor, meg biztosan vannak mindenféle támogatások, érdemes utána járni. 2 hónapos kicsi még nem fogja "megsínyleni", de azért próbáljátok tisztázni a dolgokat, főleg h szereted őt.
2012. nov. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nálunk is ugyanígy van,reggel hétkor már nincs itthon és este csak 6után ér haza,akkor meg már fürdetés van meg ilyenek. Hétvégén is inkább én foglalkozom a kicsivel is és a háztartással is. Csak nem vagyok biztos benne,hogy azért teljesen egyedül,képes lennék-e ugyanilyen körülményeket biztosítani a kislányomnak,no meg megviselne azért a szakítás nagyon =(
2012. nov. 23. 15:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!