Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy számolták a TGYÁS-otokat...

Hogy számolták a TGYÁS-otokat ha a második baba születésénél még nem töltötte be a 2 évet az első szülött? Kivagyok iszonyat keveset kapok kihez fordulhatnék segítségért!

Figyelt kérdés
A történetem a következő.A nagyobbik kislányom 2010 szeptemberében született a kicsi 2012 augusztusában.Szóval a nagy éppen nem töltötte be a 2 évet 1 hónap híján!A nagyobbik Tgyásához képest 25000 ft kapok kevesebbet a Gyedéhez képest 15000.Így borzalmasan lekorlátozódott az anyagi helyzetünk...sajnos eddig is nehezen voltunk még ha meg gyedet kapok megint megint tizenezerrel kevesebb lesz.Kihez forduljak...több ismerősöm van ebben a helyzetben de mind ugyanazt kapja amit előtte csak én kapok kevesebbet.Fordultam már az oephez is persze ott minden meg van magyarázva.Elvileg ők azt mondják mindig a szülést megelőző év számít szóval esetemben a 2011 szóval a második gyerek születés előtti éve ...ismerőseim több könyvelőt megkérdeztek mind azt mondja még azt kell nézni ami az elő gyereknél volt amikor még dolgoztam!Most akkor mi az igazság?Az Oepnél a nő még azt is mondta hogy a szerződés szerinti bért nézik a 2011 de semmi pótlékot jutalékot túlórát nem számolnak bele csak az alapbért....!!!!Hogy is van ez????Nektek hogy Van aki hasonló cipőben van két kisgyerekkel?
2012. nov. 23. 11:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Én 2010 áprilisában szültem az első fiamat, a kislányomat 2011 májusában. A TGYÁST, GYEDET a 2009-es brutto napi átlagbéremből számolták ki, abba pedig beletartozik a túlóra is! Én a kislányom születésekor szinte ugyanannyi TGYÁST és GYEDET kaptam mint a kisfiamnál. 2012-ben megvonták az adójóváírást, ami 12200 Ft volt, tehát ennyivel kevesebb a pénzünk. Ha te nem igényelsz gyermek adókedvezményt, akkor az a mínusz 15000 ezzel magyarázható, a TGYÁS viszont nem lehet 25 ezerrel kevesebb, hisz alapból több mint a GYED, mivel abból nem vonnak nyugdíjjárulékot.

Az én bejelentett alapbérem 2009-ben volt bruttó 113 ezer Ft. Erre kaptam, kb. 82 ezer forint TGYÁST és kb. 70-75 ezer forint GYEDET. Ebbe még tavaly benne volt az adójóváírás. Kislányom után is ugyanennyi pénzt kaptam 2011-ben, max. 1-2 ezer forintal kevesebbet. Idén a GYEDEM úgy van 70-75 ezer forint között, hogy 1 gyerek után én kérem az adókedvezményt, mert azt a 10 ezer ft adót még elbírja a GYEDEM. Ha nem kérném a kedvezményt, akkor durván csak kb. 65 ezer forintot kapnék.

2012. nov. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Bocsi még annyi, hogy én a munkáltatótól kapom a GYEDET, de szerintem ennek nem sok jelentősége van, az OEP-nek is rendesen kellene számolnia!
2012. nov. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én úgy voltam bejelentve hogy az alapbérem 95000 + havonta kaptam fix 20000.- túlmunkára!Ezen kívül volt még jutalékunk is eladástól függetlenül!Ez kb 10 000-12 000.-!Szóval össz-vissz a bejelentett bérem havonta 125000 ft volt.Az Oepél azt mondták a munkahelyem 95000 igazolt le azaz az alapbéremet semmi egyebet!És alapnak így a 2011 es évet veszik a szerződés szerinti béremmel.Mondta a nő az Oepnél hogy semmi nem számít sem túlóra sem semmi csak az alapbér!Kérdem én igazságos ez így?és mindenki azt mondja hogy nem jól kapom úgy ahogyan te is!!!!De kihez forduljak!!!!!!!!????????Első gyermekemre kaptam 85000 körüli Tgyást, gyedet meg a kompenzációval együtt 73000.- kb!Most a Tgyásom:58000.- akkor a gyedem kb 45000 körül lesz!:-(családi adókedvezményt nem igényeltem mert a párom igényli mindkét gyerekre és eddig is Ő igényelte! Van valami ötleted kitől kérhetek segítséget?????
2012. nov. 23. 13:02
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Csak az OEP-től tudsz információt kérni. Próbáld meg telefonon, vagy még jobb lenne hivatalos levelet írnod és akkor arra írásban alaposabban válaszolnak.

Viszont ha a munkáltatód csak 95000 Ft-t jelentett be, akkor sajnos nem számít, hogy még mit kaptál pluszba, mert csak az a 95000 Ft a hivatalos.

2012. nov. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát, ha a 2011-es béredet veszik figyelembe, akkor tényleg ennyi, mert mivel nem dolgoztál, a pótlékok, amit a 95 ezer fölé kaptál, nem számítanak bele, hisz gondolom otthon voltál GYEDEN és nem dolgoztál. Így a pótlékok lemaradnak, és valóban csak az alapbért nézik, akkor viszont jó az összeg. Unokatesómnak is minimálbérből számolták és durván 45 ezer Gyedet kapott, mert amit plusszba kapott azt feketén kapta és ilyenkor megint nem számít bele.

Csak azt nem értem, hogy mikor én 2011-ben is szültem, a cégem a 2009-es béremet vette alapul hivatalosan, hiszen 2010-ben Gyeden voltam, és hivatalosan nem dolgoztam, a GYED volt a fő jövedelmem, ami egy ellátás és ellátás nem lehet egy másik ellátás alapja.

Az is igaz, hogy a szülés előtt év bérét kell nézni, de te akkor GYEDEN voltál, vagyis ugyanazt a bért kellene nézni, amit a nagyobbik gyermeked születésekor néztek. Vagy lehet azóta változtak a szabályok. Szerintem itt az a gond, hogy nem 2011-es béredet kell nézni, hanem a 2009-est.

Talán a Munkaügyi Felügyelőségnél érdeklődj, ha az OEP nem segít rendesen, sajnos az ügyintézőket sokszor nem érdekli sok dolog és csak legyintenek mindenre.

2012. nov. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Remélem még olvassa valaki.


Kedves Kérdező! Én ugyanebben a cipőben járok, mint te, és be fogok menni az Oep-hez.

Az esetedben történt azóta valami változás, kihez fordultál segítségért?

2013. ápr. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Jartam keltem a dolog utan es sajnos ennyit kapo!az anyagi helyzetunk eleg gaz lett azota.....de ez van...25 000 ft kapok kevesebbet,mert a 20 000 havi tulmunka mivel elozo evben nem dolgoztam nem szamit bele.:-((((remelem te tobbet tudtal intezni mint en kedves utolso!
2013. ápr. 14. 10:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!