Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit lehet tenni, ha nem tud...

Mit lehet tenni, ha nem tud kakilni a baba? A kisfiam 8 hetes, és csak anyatejet kap. Eddig naponta többször kakilt, de 2 hete valami miatt felborult ez a rendszer nála.

Figyelt kérdés

Ma 3. napja nem sikerül neki, pedig már kamillateát is itatok vele, és előkerült a hőmérő is, mindez eredménytelenül!

Mit csináljak? Nagyon aggódom, mert szegény annyira erőlködik és semmi eredmény. Segítsetek!


2008. máj. 25. 20:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia! Kamillateából nagyon világosat ihat csak a baba, és max napi 50 milit!!

Nem hiszem, hogy székrekedése lenne, van olyan szoptatott (és tápszeres babáknál is), hogy olyan jól hasznosítják a hamit, hogy csak 3-4 naponta kakilnak. Akkor aggódj, és vidd orvoshoz, ha 5-7 napig nem tud kakilni. Egyébként az én fiaim is ilyenek voltak. Nálunk bevállt egyébként a bicikliztetés. Hátára fekteted a babát, és megfogod a bokáit. Felváltva tolod a hasához a lábacskáit, utána mindkettőt egyszerre nyomod a hasához (hajjlított lábbal a térdét) úgy, hogy picit odanyomod a pocijához. Körkörös simogatás, és újra biciklizteted. Amikor odanyomtuk a térdeit, olyan kis cukik voltak, mert nyögtek nagyokat, és közben nyomtak :o) Általában megvolt az eredménye :o)

Boldog babázást! :o)

2008. máj. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ettől nem kell megijedni, nem kötelessége minden nap kakilni. Még az is normális, ha hetente egyszer kakil. Neked nem mondta a védőnő? Mert nekem kb. minden héten elmondta.
2008. máj. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! Az én fiamnál is ez volt, sokszor csak heti egy alapos adag, egészen eltartott addig amíg meg nem kezdtem a hozzátáplálást, a védőnő azt mondta, hogy amíg jó a gyerek közérzete(nem sír lábát felhúzogatva, nem kemény a kis pocija, sokat mosolyog), és nem kemény az anyatejes széklete, nem kell még kamillateát se adni neki.
2008. máj. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A kamillával vigyázz,mert ha jól tudom a bélflórákat roncsolja.Ne aggódj az anyatejes babáknál előfordul,hogy 4-5 naponta van székletük.Az én babáimnak is így volt és megnyugtatott a gyerekorvosom.
2008. máj. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Közben megoldódott a probléma :-)
2008. máj. 27. 08:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!