Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztalt közületek valaki...

Tapasztalt közületek valaki olyat, hogy egy 8 hetes egyébként egészséges baba este 11-től reggel 5-ig egy percet sem alszik? Mi rontottunk el valamit?

Figyelt kérdés
Első gyermekünk a baba és már teljesen kétségbe vagyunk esve, mert úgy érezzük mindent megtettünk, de minden hiába. Tartjuk magunkat egy napirendhez. Hagyjuk aludni nappal. Igény szerint kap enni, csak anyatejet. Saját szoba, nyugalom, normál hőmérséklet, szellőztetés, gyenge fény v. tök sötét, de a gyermek éjjel minden altátási módszer bevetése ellenére ébren van. Mi több hajnalra már annyira felpörög, hogy szó szerint zaklatottá válik. Már attól félünk valami baja lesz. Ami érdekes, hogy mindeközben általában nem sír, csak néz bennünket és jár keze, lába. Egyébként szép egészséges kislány, aki nappal, amikor ébren van normálisan viselkedik, és persze nappal aludni is tud. Minden értelmes választ, ötletet előre is köszönünk.

2012. nov. 24. 17:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a pici felcserélte a nappalt az éjszakával. Próbáljátok kevesebbet hagyni aludni napközben, akkor ne sötétítsetek alváskor sem a szobájában, hogy érzékelje a fényt.
2012. nov. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Valaki hasonlót kérdezett, úgyhogy inkább csak bemásolom, nekik mit írtam:


Légy unalmas este, ne szórakoztasd, csak fogd, nyugtasd, kevés hang és fény legyen és ne tedd tisztába, ha nem muszáj. Nappal légy vidám, szórakoztasd. Máshogy nem fogja tudni a különbséget. De még nagyon pici. Én pl. visszaraktam az ágyba és faarccal ültem mellette. Ha sírt felvettem, visszatettem, simogattam, de nem szóltam hozzá ha nem volt muszáj.

2012. nov. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem mindkét gyereknél az jött be, hogy délután már csak 6-ig hagytam aludni, utána fél 7-7 körül szopizott, amennyit kért, utána fél 8 körül fürdetés, és utána bevittem a sötét szobába, szopizott és elaludt. Be az ágyikóba és aludt. Ha felkelt szopizott, amíg éjjel bekakilt, akkor sólámpánál, ami le volt takarva pelenkával, tisztába tettem, és utána szopizott, teljes sötétben. Napközben, pedig próbáltam úgy alakítani az alvását, hogy dél körül aludjon nagyobbat, délelőtt meg délután rövidebbet, fél-1 órát, attól függött, mikor kelt az előző alvásból, de 6-kor szigorúan ébresztő volt, hogy éjjelre kifáradjon. Nekem mindegyiknél bejött ez a teljes sötétben való ténykedés, sokan hülyének is néznek miatta, de én magamról tudom, ha villanyt, vagy fényt kapcsolok éjjel, kimegy a szememből az álom! Cicin mindegyik vissza aludt. Ha meg nem akkor sétáltunk kicsit, vagy betettem az ágyába és nyugtattam. Tudom, hogy nem könnyű, de nekem egy éjszakám volt nagyon rázós a fiammal, persze, hogy aznap éjjel voltunk kettesben, de túl jutottunk rajta. Minden baba más. Én most is pihe puha takarót raktam be a lányom kiságyába, alulra, hogy kellemes érzete legyen. De aludt ő is szopis párnán a kiságyába, mellettem a kispárnámon. Mire rájöttünk, hogy jó neki. A csajszival, az első 6-8 hét volt szörnyű, akkor este 8-tól 10-ig egyet üvöltött, semmi nem volt jó neki. Aztán elhagyta, de a rendszert mindig tartottam, és "betört", megtanulta, hogyan kell este elaludni. Sok kitartást és tényleg pihenj le, ha a baba alszik, mert nyugodt anya, nyugodt baba!!! :) Kitartás!!
2012. nov. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Örülj hogy legalább nem sír. Más babája ennyi idősen akár átsírja az egész éjszakát. De hogy válaszoljak is a kérdésedre, szerintem nem rontottatok el semmit. Az én gyerekem ennyi idősen reggel 8-tól este 8-ig 2X 20 perceket aludt. Ő nappal nem aludt. Nem nagyon tudtam tenni ellene semmit.
2012. nov. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, ötleteket! Természetesen az elmúlt éjszaka is ugyanolyan volt mint az előzőek. Most 21:00-04:30-ig bírta. Azt hiszem ma este elviszem egy autós körútra, mert a kocsiban menet közben minden gyermek aludt akit eddig láttam. Hátha bejön.
2012. nov. 25. 10:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!