Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » "Régen 6 gyerekre volt egy...

"Régen 6 gyerekre volt egy ember, most egy gyerekre van hat ember! "Mit gondoltok, igaz?

Figyelt kérdés

3 hónapos kislányom van.Tegnap egy szomszédasszony megnézte,otthon voltam én is/én mentem el/ott volt a nagymama,meg a férjem is,plusz a nagypapa is telefonált,hogy nemsokára jön.A mama fogta,én készültem,apa csinálta a fürdővizet,közben befutott a nagypapa is,aki játszott a kislányommal.A nő beszélgetett az anyukámmal,közben pedig megjegyezte,hogy régen 6 gyerekre volt egy ember,most egy gyerekre van 6 felnőtt.Persze,ez van ahol így van,van ahol semmi segítség,de kétségkívül van benne némi ráció.Meg azt is mondta,hogy Magyarországon elkényeztetettek az anyukák.

Mit gondoltok?


2012. nov. 26. 17:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha szigorúan a statisztikát nézzük, nincs annyi születés mint régen, mondjuk egészen más az egész világ is!


De aki így általánosít az buta.

2012. nov. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

HÁt ez abszolút változó.Nekem egy darab segítségem sincs,mióta hazajöttünk a kórházból.Nagyszülők 250 km-re laknak,barátok szintén.

Ez nem annak a függvénye,hogy régen mi volt,hanem hogy hol él az ember.Ha messze költözöl az addigi lakóhelyedtől,egyértelmű hogy nem lesz annyi segítő kéz a közeledben.

Nekem sok ismerősöm van hasonló helyzetben,mint mi.Viszont olyan is akad,ahol grátiszba van még legalább 10 hiperaktív családtag,akik minden gondot levesznek az anyuka válláról.

Tehát ez változó.

2012. nov. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha ezt arra értette, hogy régebben nem volt az anyukáknak segítsége, ma meg van, akkor nagyon rosszul látja. Pont régen volt divat az, hogy a teljes gyermekágyas időszakban kímélték a kismamát és a nagyik, dédik segítettek. Nekem az 5 napos császáros sebemmel el kellett látnom a babámat. Nagyim már rég nincs egy se, anyukám meg még jó sokáig dolgozni fog és messze is lakik. Persze minden korban vannak kivételek, lehet hogy Ő épp olyan, akinek nem volt segítség.
2012. nov. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"Ha ezt arra értette, hogy régebben nem volt az anyukáknak segítsége, ma meg van, akkor nagyon rosszul látja"


Azért ma elég sok luxus van amiért a nagyi oda lett volna.

Már ha csak az eldobható pelenkára gondolok is. Ők még mosták mángorlón esetleg később tárcsás mosógéppel kifőzték vasalták, mi meg kivesszük a csomagolásból aztán eldobjuk. Tényleg könnyebb ma anyának lenni mint a nagyi idejében én ezzel egyetértek.

2012. nov. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, csak nagyon sok nő akkor nem dolgozott. A család ellátásán kívül nem volt más dolguk. Ami persze nagy meló pl. mosógép nélkül, de az elvárások sem olyanok voltak.
2012. nov. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarok vitatkozni lehet falún sok nő nem dolgozott de az én nagyim 3 gyerek mellett dolgozott a szakmájában egész életében.
2012. nov. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én csak azzal nem értek egyet, hogy Magyarországon elkényeztetettek az anyukák. Nos ezt nem értem miért mondja. Utálom az ilyen betokosodott vénasszonyokat. Én elhiszem, hogy nekik milyen nehéz volt a dolguk meg tradada, de nekünk mért könnyű? Egy elanyagiasodott világban neveljük a gyerekeinket.Ez nem elég nehézség?? Annó ők könnyebben jutottak pl. lakáshoz, kevesebb pénzből is meg lehetett élni, nem ült a bank és a szolgáltató a nyakukon, mint most a miénken b@sszus...Ez az asszony csak azért mondja a magáét, mert unatkozik és nincs jobb dolga vagy nem tudom!!
2012. nov. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 porcukormókus ***** válasza:

Hát én sem cserélnék egyik nagyimmal sem.. Kézzel mostak mindent, a napi X kakis pelenkát is. A nagymamám még a mosószappant is maga csinálta. Meg hát vezetékes víz sem volt minden háztartásan (és autó sem..), hanem úgy hordták innen-onnan. A tésztákat is maguk csinálták és még sorolhatnám. Persze mindezt csak azután, hogy hajnali 4kor megetette az állatokat. Merthogy a nagyapám kint dolgozott a földeken.

Vagy a másik nagyanyám a háború idején a bundájáért vagy az arany fülbevalójáért vette meg "feketén" a gyógyszereket, csakhogy a lánya megússza az agyhártyagyulladást agykárosodás nélkül.

Nyilván az is számít, kinek hány évesek a nagyszülei. Az enyémek már nem is élnek, de most lennének "átlagban" 90évesek.

2012. nov. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
34%

Esetemben igaz ez a mondás (bár még nem hallottam róla), juniustól 6 gyerek jut rám - aki egyedül vagyok velük késő estig, amíg nem jön haza a férjem.

Én úgy gondolom, hogy van benne igazság, hogy a mai friss Anyukák elkényelmesedtek, nehezen bírják a terhelést, sokkal kevesebb feladattal sokkal nehezebben bírkóznak meg. Mondjuk egy napig bedobnám az én életembe azt, aki 1-2 gyerek mellett panaszkodik időhiányról, fáradtságról.

Jó, nekem Anyukám nem segít semmit, nem kívánom, hogy más is így járjon, de egy kicsit kéne hagyni belerázódni az újdonsült szülőket a feladatokba, nem kivenni a kezükből mindent.

2012. nov. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!