Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok együtt az Amina...

Mit gondoltok együtt az Amina Zara névről? Apától összetett vezetéknevet örököltünk, kötőjelesen . N-N Amina Zara. Nekem nagyon tetszik már nagyon régóta, viszont a baráti körből van pár ember, aki le akar beszélni! Szerintetek?

Figyelt kérdés

2012. okt. 20. 09:46
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, nekünk bárki mondott bármit az lett a kislányunk neve, amit mi szerettük volna neki adni, mára mindenki megszokta:) Ha nektek tetszik, nem értem miért másra hallgatnátok.
2012. okt. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ment a zöld kezecske! Mi lett a kislányotok neve???
2012. okt. 20. 09:53
 3/50 anonim ***** válasza:
100%
csak a példaként Náray-Nagy Amina Zara?? így? Nekem iszonyú hosszú (még így is hogy az egyik vezetéknévre direkt rövidet kerestem) de te tudod, ha ez tetszik, ne hagyd magad lebeszélni. Én az egyik gyerekemnél csak második névnek adtam ami nagyon tetszett persze senki se hívja a második nevén. Néha kicsit bánom:) A fiamnál már nem engedtem:)
2012. okt. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 A kérdező kommentje:
Igen, a vezeték név nagyon hasonló! :) Valószínűleg mindenki Aminának hívja majd! De valószínű nem lesz több gyermekünk és a Zarát sem szeretném "veszni hagyni"! :)))
2012. okt. 20. 09:58
 5/50 anonim ***** válasza:
66%

Hmm... nekem nem igazán tetszik.

Az ilyen nevek elég nevetségesen tudnak kinézni "jó magyar" családnevekkel, mint a Nagy, Tóth, Kovács.

Ismertem olyat, ahol az egzotikus hangzású családnévhez egy egzotikus keresztnevet adtak, mi meg örültünk általánosban, hogy de jó, külföldi osztálytársunk lesz! (Természetesen már a dédszülők is magyarok voltak, meg azok dédszülei is, csak a családnév hangzása maradt szokatlan.)

Az Aminával még nem is lenne nagy bajom, de a Zara egy márkanév, ruhaüzlet pontosan. :S Ebből később komoly cikizések lehetnek. (Tudom, tudom, a Mercédesz meg egy autó: és őt is cikizik.)


Hogy fogjátok szólítani? Hogy fogják becézni?

Olyan nincs, hogy sehogy, mert ezt nem lehet becézni. A nagyszülő kreatív lény: Amincsi, Amika, Zarci, Zarika, Amci-Manci, Amikácska. Milyen jól fog hangzani, amikor elordítja magát a nagyi a játszótéren. :)

Viszont biztos lehetsz benne, hogy ő lesz az egyetlen, akit így hívnak.

2012. okt. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 A kérdező kommentje:
Nem fogjuk becézni, Amina lesz! Amúgy meg a Zara sokkal de sokkal előbb volt lánynév, mint ruhamárka! Akinek ez jut eszébe róla... na mindegy! Pl: a brit udvarban is van Zara, Zara Phillips! Pedig ott is ismert márka a Zara! Szóval ez nem nagyon érdekel! Szerintem ennél sokkal cifrább nevekkel találkozhatsz egy oviban! Azért köszönöm, ment a zöld! :)
2012. okt. 20. 10:11
 7/50 anonim ***** válasza:
76%
Nekem tetszik, külön-külön, és egyben is! Az első válaszolónak igaza van, ha neked és a párodnak is tetszik, akkor ne befolyásoljon senki más véleménye! (az enyém se) :)
2012. okt. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönjük a választ! Ment a zöld! :)
2012. okt. 20. 10:16
 9/50 kíváncsicska ***** válasza:
100%
Nekem csak azzal van bajom, hogy hosszú lesz.Gondolj bele azt állandóan leírni.De ha neked/nektek tetszik ne foglalkozz mit mondanak mások.A ti lányotok és pont.Nálunk is ajánlották, hogy lapozgassuk még a naptárat, mert fura volt nekik (még nem hallották a Mira nevet),de az lett.És milyen érdekes azóta találkoztak vele és azt mondták de jó hogy nem hallgattunk rájuk.Amúgy tényleg mindent lehet becézni.a "cska" az mindenhova odapasszítható sajnos.A falnak megyek mikor Mirácskázzák a lányom. grrrr de ez legyen a legnagyobb gond :)
2012. okt. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
85%
Az Amina nem tetszik, de ha nektek igen, adjátok. De arra gondolj, hogy férjehzmenetelig ilyen hosszú nevet kell leírnia minden egyes alkalommal. Én nagyon utálnám.
2012. okt. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!