Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális, ha nem szívesen...

Normális, ha nem szívesen adom más kezébe a 2 hetes babámat?

Figyelt kérdés
Kivéve persze az apukáját. Eleve nem örülök a korai látogatóknak, de nyilván a nagyszülőket nem fogom megsérteni. Viszont kifejezetten idegesít amikor nyújtogatják a karjukat hogy had fogják meg. Biztosan önző vagyok, de egész egyszerűen annyira össze vagyunk még nőve, amúgy is csak eszik meg alszik,nem lehet vele még "babázni". Mintha nem is azt néznék,mi a jó a gyereknek. Érdekes módon viszont aki nem erőszakoskodott,annak én raktam a karjába,amíg tettem vettem.
2012. nov. 26. 18:46
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
79%
Teljesen normális, én hetekig éreztem ezt, ez egy evolúciós ösztön, lassan majd elmúlik :)
2012. nov. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
58%
Én nem éreztem ilyet,kezdetektől hagytam hagy fogja meg bármelyik családtagom.Az,hogy a nagyszülő meg fogná,nem értem mi a probléma mégis csak az unokája,ne legyél azért ilyen anyatigris,nem lesz semmi baja a gyereknek attól,hogy a nagyszülei megfogják.
2012. nov. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
85%
Hozzánk ilyenkor csak a nagyik jöttek, a többiek később. Ők pólyában megfoghatták, simán nem, úgy csak én és apa tarthattuk. Két dolog volt, ami nem tetszett. A 12 éves unokahugom, aki a nyiklő-nyakló babát pólya nélkül akarta tartani, mert hogy ő kíváncsi, az milyen, mert még sosem fogott babát (hát, ne nálam kísérletezzen), és az, hogy voltak, akiket a fürdőszobába tessékeltem volna kezet mosni, erre simán kikerültek, és mentek (volna) babázni. A férjem úgy szólt rájuk, hogy vegyék már észre magukat, pár hetes baba, ők meg busszal, stb... jöttek, azért kezet kéne mosni.
2012. nov. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
Én is abban bízom hogy lassan elmúlik,ahogy elengedem kicsit. De mintha féltékeny lennék arra hogy babusgatja szeretgeti más, hogy birtokos jelzővel ellátott szavakkal becézi. Még most bújt ki, még az én "drágám,babám,picikém" satöbbi. Ciki,hát érzem én is. Akkor is idő kell nekem ehhez hogy ne fogvicsorogva nézzem ezt.
2012. nov. 26. 19:04
 5/34 A kérdező kommentje:
Igen, ezt én is megrökönyödve vettem észre, hogy nem szokás a kézmosás. Én még akkor is kezet mostam és átöltöztem itthoni göncbe mikor hazajöttem a munkából, mikor még sehol nem volt bébi.
2012. nov. 26. 19:06
 6/34 anonim ***** válasza:
64%
Nekem most kezd ez az érzés csitulni. 8 hónapos a kisfiam!
2012. nov. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
82%
Majd emlékezz vissza erre a kérdésedre, ha nagymama leszel. Nagyon közeli hozzátartozóknak megengedtem, de annyira nem volt nagy a tülekedés.
2012. nov. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
73%
Én is így érzek,2hónapos a lányom. Persze nem mondom senkinek,de csak az apjára nem vagyok "féltékeny". Nekem pl.az esik rosszul,ha visszük a nagyikhoz,se nekem se apának nem köszönnek,szó szerint kikapják a kezünkből a babát és elvonulnak vele. Tudom,hogy normális,de attól még én is úgy érzem,hogy ő az én drága kincsem,senki másé :) de biztos elmúlik ez az érzés idővel.
2012. nov. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:
Igyekszem elképzelni milyen lehet ez a nagyiknak. Mint mondtam nem akarom őket megsérteni, inkább nyelek.Viszont nagyi koromra nem akarom elfelejteni milyen volt ez..hogy a menyemmel ne csináljam ugyanezt.
2012. nov. 26. 19:24
 10/34 A kérdező kommentje:
Jesszus, de örülök, hogy a válaszaitok alapján az anyukák fele legalább annyira "őrült" mint én :) Én is ilyesmit érzek, eddig bennem volt,a testem és a lelkem része,még ha önálló lény is lesz,meg valahol már most is kész emberke, akkor sem megy ez egy csapásra.
2012. nov. 26. 19:27
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!