Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Válaszolnátok a kérdésemre,...

Válaszolnátok a kérdésemre, ami első karácsonnyal kapcsolatos, hogy ti hogyan csináljátok?

Figyelt kérdés

Ha az ajándék hamarabb megvan/megjön akkor is csak karácsonykor adjátok oda?

Tehát ha hamarabb vesztek meg pl.egy hintát,hintalovat stb.,akkor csak karácsonykor ülhet bele/rá?

Vagy bármilyen más játékot,akkor leghamarabb karácsonykor játszhat vele?

Vagy ennek egy bizonyos korig nincs is jelentősége,mert én nem tudom.


2012. nov. 27. 09:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen a fa alól kapja meg. Már vettem Mikulásra is, de el van téve, majd aznap megkapja. Nem baj, ha ő még semmit nem ért az egészből.
2012. nov. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha karácsonyra kapja, akkor igen, karácsonykor. Akkor lesznek szép fények a lakásban, csillogó karácsonyfa, hangulatos zene, sütiillat, és még az új játékok is... :))
2012. nov. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok, szóval ha nem is érti meg, de a hangulatát szerintem felfogja majd.
2012. nov. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is karácsonyra fogja megkapni, addig spajzolok! Engem a sógornőm a gyerek első szülinapján is lehurrogott, hogy minek kell nekem szép torta meg ünnepség, meg hogy flancolok, mikor ő még nem érti, és emlékezni sem fog rá. Én megcsináltam, úgy ahogy elterveztem, azzal, hogy aki eljön az eljön, aki nem az nem. Persze ők nem jöttek el, de látva a fényképeket, azt mondta, hogy már bánja, hogy ő nem adott erre. Nem is értettem, hogy ő majd eldönti 4-5 éves korába a gyereknek, hogy ettől a naptól fogsz emlékezni. :-P

Én úgy vagyok vele, hogy igenis inger és élmény gazdaggá kell tenni egy gyerek napjait ünnepeit, és persze itt nem a sok ajándékra gondolok. De visszatérve a kérdésedhez, szerintem aranyos lesz karácsonykor, hogy azt se tudja hova kapjon, és bontogatja az ajándékokat! Persze megértelek, hogy Te is mihamarabb akarsz vele örömet szerezni!

2012. nov. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idős lesz Karácsonykor?

Nálunk is megvan már az ajándékok nagy része és majd csak a fa alatt kapja meg, hogy érezze, ez a nap különleges. Persze évközben is kap apróságokat, meg hát bizonyos játékoknál nem mindegy, mikor kapja, mert van ami aktualitását veszti két hónap alatt így olyan dolgokat választottunk Karácsonyra, amihez korban kb akkor érik majd meg és értelmetlen is lenne előbb odaadni. Így én is ki tudom várni, hogy addig ne adjam oda :)

2012. nov. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

13 hós lesz karácsonykor.

Tavaly még nagyon aprócska korababa volt,így nem volt akkor'rendes'karácsony.

2012. nov. 27. 19:07
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A fiam most 20 hónapos, az előzök karácsonyt is ugy csináltuk hogy legyen varázs! Nem fog rá emlékezni, de beleépül a kis lelkébe a dolog! Érezni fogja hogy a karácsony egy különleges dolog!

:D

2012. nov. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Jól néznénk ki, ha mindent megkapna a kislányom akkor amikor megvettem. Már hónapok óta gyűjtöm neki az ajándékokat, majd a fa alatt lesz mind.

Most 2,5 éves, tavaly is pont így volt, nem kapott meg előbb semmit. Mikulás úgy is előtte van, arra mindig kap valami kisebb "elő ajándékot", azzal el van Karácsonyig.:)

2012. nov. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Az előző vagyok.

Még annyit, hogy nagyon szereti nézegetni a saját fényképeit, és pontosan látja a képeken, hogy mit hozott a Jézuska, mi volt a fa alatt, hogy bontotta ki az ajándékot.

Épp nagy sláger megint nálunk a fotóalbum nézegetés, és már nagyon várja idén is a Karácsonyt, látva, hogy milyen szép volt tavaly.


Ha nem is emlékszik már rá, a képek miatt olyan mintha újra élné. Szerintem kár lenne megfosztani a babádat ettől az örömtől.

2012. nov. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Az ünnep elsődleges célja nem az hogy később legyen mire emlékezni ,hanem hogy közösen erősítse a családot ,boldogabbá tegye arra a napra a gyerekeket felnőtteket.az egy hozadéka a dolognak hogy később lapozgatjuk az albumot.Nem mellesleg a korai szocializációból kimarad ,szerintem sose lesz igazi ünnepvárás ...
2012. nov. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!