Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Első repülőutam. Válaszolnátok...

Első repülőutam. Válaszolnátok néhány kérdésemre?

Figyelt kérdés

Rokonokhoz megyek ki, és ez lesz életem első repülőútja. Elolvastam itt a kérdéseket, meg a repülőtársaságok leírásait is, de amondó vagyok, hogy mindent inkább ezerszer megkérdezek... :$

Kérdéseim:

A poggyászom maximum tíz kilós lehet. Akkor ezt nekem kellesz felvinnem magammal a gépre ugye?

Ezen kívül vihetek kézitáskát?

A kézitáskában lehet netbook, telefon, fényképező, ha jól értettem, ugye?

A folyadékokat elvileg elveszik, de ha a kézitáskámban van mondjuk egy Snickers vagy hasonló, akkor azt is elveszik?

Mennyire lesz rázós? Tudok majd könyvet olvasni?


Előre is köszönöm a válaszaitokat.

C.


2011. jún. 16. 22:39
 1/5 anonim válasza:
100%

Nem jól tudod.

A feladandó poggyász 20-32 kg között lehet maximum, légitársaságonként változik, mennyi a megengedett.

Ezt nem neked kell felvinni a gépre, hanem a poggyászfeladó pultnál kell feladnod.

Ezen kívül egy darab kézipoggyász megengedett, ami maximum 10 kg lehet, ebbe beletartozik a laptop, meg minden, amit írtál. De tényleg csak 1 táskát vihetsz fel a gépre, szóval erre ügyelj.

Folyadékokat elveszik, kivéve, ha egyenként a 100 ml-t nem haladják meg, és egy átlátszó, visszazárható műanyag zacskóba teszed őket. A Snickers nem folyékony, tehát felviheted :)

Olvasni nem tudom, hogy tudsz-e majd, mivel viszonylag hangos a gép (annyira nem, de engem zavar), és minden gépen van legalább 1 síró csecsemő. :)

2011. jún. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
82%

az utazó poggyász nálam 30 kilós lehetett ezelőtt fél évvel, de ez változó légitársaságoknál


elektromos dolgok lehetnek nálad, csak ki kell kapcsolni


folyadékot elveszik, és semmilyen más kaját nem próbálnék meg, próbáld meg kibírni az utat nélküle


az, hogy mennyire lesz rázós, az időjárástól függ, de általában nem szokott gond lenni, ha vihar van akkor is a fel-leszállás a rázósabb(felhők fölött nincs vihar)

2011. jún. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

ezek nagyon sok mindentől függenek ahogy itt a válaszolók nagyon jól írják

a feladott ún útipoggyász átlagban 23 kg lehet, de van ahol 20 de 30 is

ilyen 10 kg nem nagyon van

ebbe gyakorlatilag bármit tehetsz, még élelmiszereket, italt i, de lehet, hogy az ország ahova mész ott nem fogadják

pl amerikába nem nagyon lehet élelmiszert bevinni

akkor többet tudnánk segíteni ha megírnád, hogy melyik országba repülsz esetleg, hogy melyik társasággal


amire nagyon érzékenyek az a kézipoggyász, amit felvihetsz a repülőre

ez általában az éleit összeadva (A+B+C= hosszúság+ szélesség+magasság) együtvéve nem haladhatja meg a kb 150 centit és a kb 10 kilót

de ez is társaságoktól függ

ez amit én írtam ez általában USA, Kanada felé repülőkre vonatkozik, de ehhez hasonló szabályok vannak


a kézipoggyászban nem lehet ital felvinni, folyadéknak számít pl a dezodor is, csak úgy ha légmentes tasakban 100 ml.ként külön van légzáróan becsomagolva,de folyadékot, dezodort inkább tedd be a feladott útipoggyászba, ott a kutya se fogja megugatni!!!!


amiben nem vagy biztos, azt a feladott poggyászba tedd


telefonokat ki kell kapcsolni, a többi elektromos készüléket felviheted, sőt használni is lehet repülés közben

Sőt, ha IPAD, IPOD ilyesmi apple okostelefonod van, azt sok repülés közben is használhatod ( de mondom ez is légitársaság függő, ezért lett volna jó, ha megírtad volna, hogy mivel hova mész)


könyvet is tudsz olvasni:):) még jó XD


általában nem annyira rázós, de a fel és leszállás egy olyannak aki ritkán repül elég húzós és szoktalnak

közben ha jön a "turbulencia" ( ellenszél) akkor le kell ülni, övet bekapcsolni, de erre az utaskísérők úgy is figyelmeztetnek..akkor ráz valamennyire, de nem vészes


élelmiszerrel toleránsabbak minta folyadékkal

2011. jún. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

A jet2.com-nál rendeltük a jegyet. Nagy-Britanniába utazom és Manchesterbe fogok érkezni.


Poggyász:

csak kézipoggyász

Többlet poggyász:

nem

Emiatt kérdeztem, hogy akkor az a tíz kg-s lesz csak a poggyászom igaz? :$

2011. jún. 16. 23:23
 5/5 anonim ***** válasza:
Ezek szerint max egy 10 kilóst vihetsz fel. Tapasztalat szerint legjobb egy kis bőrönd. A mérete jó ha nem nagyobb mint 50x40x20 cm. Azért mert máskor is, más légitársaságoknál is használhatod (Másoknál ez a max. méret). Ez a kis bőrönd azért is jó, mert cipekedés helyett kényelmesen húzhatod magad után és fent a repülőn pont ez a méret fér be a fejed feletti tartóba.
2011. jún. 17. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!