Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha túl gyorsan nő a babám?

Baj, ha túl gyorsan nő a babám?

Figyelt kérdés
2900g-al és 53 cm-el jöttünk haza és most 7 hetesen 4800g és 58 cm. A védőnő szerint sokat hízott, nőtt. Van egyáltalán olyan, hogy sok? Szerintem nincs. Nem értem a védőnőt!
2012. nov. 27. 13:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

nincs olyan, hogy sok. (egészséges babánál persze)

válts védőnőt...

2012. nov. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Dehogy baj, ha ennyit nőtt! Ha arányos, akkor nincs gond! Ill, ha anyatejet eszik, akkor meg pláne! Ha viszont tápszert, akkor figyelni kell kicsit, ne egyen túl sokat! Persze, ha éhes adj neki! :) Az én lányom 2640grammal és 50cm-el született, nagyon gyorsan nő/nőtt! ezzel nincs gond, akik kicsin születnek, azok gyorsabban is nőnek! Az én lányom a korához képest sokkal nagyobb már most! A lányom 8,5hós múlt és 9kg 74cm! :) Más babája ennyi 10-11hósan! :DDD Pont még találkoztam is 1 ilyen esettel! Szóval nyugi! Az a dolguk most, h nőljenek, fejlődjenek! Nyugi!
2012. nov. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Dehogy baj hogy ennyit nőt!!!!Az én kislányom 46 cm-el született.A 9.héten 55 cm volt.Senki sem mondta hogy gyorsan nő !!9 hét alatt 9 cm!
2012. nov. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
szia!Nekem mindhárom gyerekem ilyen ütemben hízott az első hónapokban, soha nem mondott semmit a védőnő- a legkisebbel 2650 grammal jöttem ki a kórházból, most 5 hetesen 4300 gr, de anyatejes, és én örülök neki,hogy összeszedte magát, amilyen kicsi volt.de a másik kettő is 1-kilót hízott az elején, aztán lelassult a hízás, most teljesen normál alkatúak.
2012. nov. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Emiatt ne aggódj, teljen jó!

Egyrészt a kis súlyú babák hamar behozzák a "lemaradást" az átlaghoz képest.

Másrészt vannak babák, akik az első 6 hónapban nőnek ütemesebben, után stagnálnak, kevésé nőnek, és vannak, akik fordítva.

Az én lánykám nagy súllyal született 4150 g és 58 cm. Fél évesen már 72 cm és 10 kg volt!!!! A 6 hónapos státuszon mondta is a doki, hogy kb akkora, mint már egy évesek...de a súlya is annyi lesz :))) Úgy is lett...

De mindig is arányos baba volt, persze jó húsban van, de nem dagi, szóval soha senki sem szólta meg. A védőnő is csak annyit szokott mondani, amikor jön, hogy látja az táplálkozással nincs gond! :)

Meg nyugtattak, hogy ne aggódjak, vannak gyerekek, akik egy első fél éveben nőnek jobban.

És ez is így lett, most 8 hónapos és hízni nem hízott, csak nyúlt, 74 cm körül van...


Szóval a védőnőd tehet egy szívességet, nem is értem.... :)

2012. nov. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 krisztina24 ***** válasza:

Szia!

Nálunk a kisfiam 2630grammal született, az első hónapban 1 kg-ot hízott, és ezt a tendenciát még 2 hónapon keresztül folytatta. Ő most 8 hónapos lesz jövőhéten, a 7 hónapos méredzkedésen volt 74 cm és 8 kg :)

Ne foglalkozz a védőnővel, itt már nagyon befolyásolják a gyermek növekedését a gének! Nálunk apuka magas-vékony, a gyerkőc is hasonló testfelépítésű!

2012. nov. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A fiam 3880grammal és 52cm-vel született. 7 hetesen volt 5500gramm és 58cm :)

Nekem azt mondta a védönő h amig anyatejes addig semmi baj!

2012. nov. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó. Az én babám viszont 2900g-al jött haza.
2012. nov. 30. 19:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!