Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hová lett a kislányom étvágya?

Hová lett a kislányom étvágya?

Figyelt kérdés

Kislányom idén november 15én volt 2 hónapos. Kb. olyan október vége felé vettem észre, hogy valami történt az étkezési szokásával. Abszolút nem hajlandó enni (Nestlé Beba Pro Start HA-t kap), ha eszik is, azt is épphogy, forgatja a fejét, prüszköl, minden baja van, rágcsikálja a cumisüveg cumiját, és van, hogy ordít is közben. Valamikor persze szó nélkül lehúzza a 150 ml, de ez ritka volt az elmúlt 4 hétben. Előtte nem volt ilyesmivel gond, szépen evett, eddig a gyarapodásával sem volt gond, 3370 g-mal született, és most a mérésen a védőnő 5690 g-mot mért. Szegény állandóan a teával akar jóllakni, és a végére annyira elfárad, hogy elalszik magától.

Gondoltam már kezdődő fogzásra, az ég világon mindenre, egyedül csak az bosszant, hogy a teát elfogadja, de az evés az kész cirkusz. Van esetleg valamilyen elképzelésetek, hogy mi lehet a kislányom baja? Létezik, hogy 2 hónaposan ráunt volna erre a tápszerre? Próbáltam neki adni Milumil Ha Start Optimát, Nestlé LActogen HArmony-t, Beba Ha.Ar-t, Beba Pro 1-t ,(ezeket a doktornő írta fel neki) de semmi.


Létezik, hogy képes 6 óra alig evés után (50-60 ml) is csak kapálózni, ha enni kellene.


Voltunk vele ultrahangon, ott kizártak szerencsére minden rendellenességet, nincsen neki refluxa sem és a Doktornőnk annyit mondott, hogy biztosan nem lehet még fogzási baja. Csak ez így már tűrhetetlen állapot, hogy egy 2,5 hónapos baba ennyire ne lenne éhes.

Tudom, hogy nehéz bármit is reagálni ilyen helyzetben egy internetes felületen, de amennyiben van ötletetek, hogy mi lehet a gond,vagy ha valaki járt már hasonló cipőben, kérlek, osszátok meg velem!


2012. nov. 29. 08:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Mondjuk én szoptatok, de bizony 2,5 hónaposan már kezdődhet fogzás is.

Korai, de kezdődhet.

Harmadik gyerekemmel jártam így, épp 4 hónapos lett, amikor az első két foga áttört.


Az mondjuk furcsa, hogy a teát elfogadja. Ugyanaz a cumisüveg, amiből adod?


Én lehet hogy nem adnék teát, max. egy kis vizet, lehet hogy akkor jobban enne.

2012. nov. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Muszáj HA tápszert, gondolom. Csak mert elég keserűek. A tea nem cukros, ugye?
2012. nov. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia. Próbáld meg akkor megetetni amikor lefekteted. Én lányom mindig túlpörgött és mindent akart csinálni csak enni nem:S Mikor láttam, hogy beálmosodik, lefektettem a kiságyába, megcsináltam a tápszerét, és kb 3-4 perc múlva bementem, és mindig megette a teljes adagot. Szerintem 1 próbát megér, bár minden baba más nekünk ez bejött:)
2012. nov. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 5 hónapos, pont ezzel küzdök én is. Megőrülök. Kb. 2 hete kezdődött, először csak kevesebbet evett (lefejt anyatejet kap újszülött korától), aztán 3 napig egyátalán semmit. Még 2 héttel ezelőtt félálomban meg lehetett etetni, aztán már azt sem. Mi is voltunk kórházban, szervi baja nincs. Kaptunk tápszert, már az 5.-nél tartunk, de nem eszi. Azt mondták adjak neki főzeléket (én legalább adhatok egy 5 hónapos babának, de Te még azt sem). A főzeléket örömmel fogadja, de a tápszerre vagy anyatejre fintorog és löki ki a cumit. Próbáltunk cumit cserélni, lehűtve adni, melegen adni, langyosan adni, tejpéppel keverni, az eredmény mindig ugyanaz. 1-2 napig egyébként nekünk az bevált, hogy teával kevertük az anyatejet, de aztán már azzal sem lehet kicselezni. És mindenki azzal nyugtat, hogy jó súlyban van. Ezt én is látom, mert eddig jól evett, de engem azért aggaszt, hogy nem eszik sem anyatejet, se tápszert. Bocsi, tudom, hogy nem erre voltál kiváncsi.
2012. nov. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat! Persze, nem rakok a teába cukrot, isten mentsen tőle!Egyébként úgy néz ki, talán, le is kopogom, hogy megoldódni látszik a probléma. Valószínű, hogy a H.A.-s tápszerrel volt a gond...remélem.

Még egyszer köszönöm, hogy kedvesek voltatok, és írtatok!

2012. nov. 30. 12:03
 6/6 anonim válasza:
A HA tápszerek tényleg nem jó ízűek. Az én lányom is azt kapott (Humana), és amikor már nem ízlett neki áttértünk a Hipp 1-es nem HA tápszerre, ezt szereti.
2012. dec. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!