Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Támogatásra lenne...

Anyukák! Támogatásra lenne szükségem. Hogy lehet ezt türelmesen csinálni? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Olyan sorstárs anyukák történetét várom, akik szintén átestek/vagy benne vannak az éjszakázásba. Nappal ügyesen 2-3 órákat alszik a babánk, de éjszaka alig. Én már nem bírok fent lenni, Párom megy át hozzá és ringatja, nyugtatgatja. Mi lehet a baj? Nappal kipiheni magát? Jól esne pár történet, hogy erőt gyűjtsek, és összeszedjem magam, ha már nem alszik a kislányunk. Anyatejes, 4 hetes a baba.
2012. nov. 29. 09:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A legjobb, ha nappal mikor alszik, te is vele alszol, így lehet kibírni - persze tudom a főzés-házimunka-stb... de ezek várhatnak, inkább egy türelmes anya, mint egy tip-top otthon kimerült szülőkkel.
2012. nov. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Az eleje ilyen.

Nappal feküdj le te is mellé

2012. nov. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Valószínűleg még felcseréli a nappalt az éjszakával. Ki fog alakulni. Éjszaka ne kapcsoljatok lámpát, ha nem muszáj (nincs kaki), ne pelenkázzátok át, ha nem sír, akkor ne nyugtassátok, ne akarjátok mindenáron elaltatni.

Nappal ne járjatok lábujjhegyen körülötte, ha alszik, és legyen világos.

Meg fogja tanulni, hogy éjszaka csend van és nyugalom, ő is aludni fog. Szerintem csak néhány hét.

Addig meg fogadd meg a fentiek tanácsát és pihenj nappal.

2012. nov. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A mi lányunk 3 és fél hónapos. 4 hetesen ugyanezt csinálta. 8 hetes korától pedig átalussza az éjszakát. Semmit nem tettem ezért. Egyszerűen át kell vészelni azt a pár hetet, amíg ez van.

Én ezt az időszakot úgy vészeltem át, hogy amikor már állva el tudtam volna aludni magunk közé vettem. 1 hónapos korától köztünk aludt éjszaka és így én is tudtam legalább feküdni. Előtte órákat ültem a kiságya mellett kimerülten. Ez ment pár hétig, utána semmi gondot nem okozott a visszaszoktatás. simán alszik a kiságyában.

2012. nov. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Sajna a mienk is ilyen.Három hónapos.
2012. nov. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy hasfájós a Picur?
2012. nov. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

4-es! Ezek szerint a Ti babátok nem sír, ha magatok közé tudod venni? Kislányunk nyöszörög, nyög, majd ha nem foglalkozunk vele, akkor sír. Nem tudnám megtenni azt, hogy csak úgy magunk közé teszem. Bár csak ezen múlna...

2012. nov. 29. 10:38
 8/11 anonim ***** válasza:
Bár nem vagyok sorstárs, de én is azt javaslom, hogy nappal aludj a babával, hagyd néhány napig a háztartást, mert az megvár, neked viszont pihenned kell. 4 hetesen még bőven benne vagy a gyermekágyi időszakban, még most szoktok egymáshoz a babáddal! Este etesd meg a babát, hogy minél jobban tele legyen a pocak, utána büfi (ha szokott büfizni), aztán alvás. Ha sír, vedd fel nyugtasd meg, szoptasd meg, ha szükséges. Egyébként én is magam mellé veszem a kicsim éjszaka. Este 7-8 körül alszik el, az első hetekben még éjszaka felébredt 2-3 alkalommal, mostanában már hajnal 3/4-ed 4-ig alszik. Mikor elalszik, akkor a kiságyába teszem, de mikor éjjel először ébred, magam mellé veszem az ágyba és szoptatás közben állandóan elalszok vele. Mikor megébredek meg már nincs erőm megint átrakni az ágyába. Egyébként olyannal is lehet próbálkozni, hogy jobban bebugyolálod, pólyába teszed, mert attól is sírdogálhat éjszaka, ha fázik vagy túl melege van. Nyilván ha melegnek érzed, akkor ne bugyoláld be túlságosan. Nappal ugyanott alszik mint éjszaka?
2012. nov. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

4 hetesen ugyan ez volt nálunk.ráadásul most 7 hós és egy hónapja beteg és éjszaka nem tud aludni.

kitartást én is zombiba megyek át lassan :)

2012. nov. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Mostmár nem sír, de 4 hetesen még sokat sírt. Amikor sírt persze ringattam, felvettem, de ha "csak" nyöszörgött, vagy a hasfájástól tekergett akkor úgy simogattam, tornáztattam, hogy én is feküdtem mellette. Ez még mindig több pihenést jelentett nekem, mintha az ágyába raktam és ott ülök az ágya mellett. Egyébként 4 hetestől ne várj sokat. Ha szerencséd van nem sokat kell már így kibírni. Mindig dőlj le, ha Ő alszik.
2012. nov. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!