Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mást is megorjit néha a babája?

Mást is megorjit néha a babája?

Figyelt kérdés
2012. nov. 29. 11:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
45%
Engem eddig még soha.
2012. nov. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
75%

Már én is ki akartam ilyesmit írni...

Te rászóltál már hangosabban? Én sajnos igen, amikor már nem tudtam elviselni a látszólag ok nélküli nyafogást...


Téged mivel őrjít meg?

2012. nov. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
89%

engem néha igen :) Ilyenkor nagylevegő-kifúj, elszámolok szépen lassan 10-ig és közben tudatosítom magamban, hogy ő is egy ember, csak még picike. Saját személyiséggel és nem szórakozásból sír-nyöszörög-vagy legyen épp bármi, hanem vagy valami gondja, amit próbál kifejezni, meg kell próbálni rájönni, hogy mi a gond és azt megoldani.

Ha meg már nagyobb, és pl mindent szétdobál, kiönt stb. akkor el lehet terelni a figyelmét, más játékot kezdeni vele, vagy ha elég okos már hozzá, akkor leültetni valahova, hogy egy pillanatig (pl amíg feltakarítom az üvegszilánkot) maradjon ott, nyugton.

Az én lányom most 2 éves... tud néha olyanokat produkálni, hogy csak nézek. De ő már nagy és el lehet neki mondani, hogy higgadjon le....

2012. nov. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
76%
Igen! Pont ebben a pillanatban. Semmit nem lehet nélküle csinálni, mindenhol ott akar lenni, ezekben a pillanatokban úgy érzem, megőrjít. Másfél éves. Mindenre a válasza: NEM. Még arra is, amit egyébként akarna.
2012. nov. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
79%

kedves 3.: én egyáltalán nem vagyok meggyőződve arról, hogy nem szórakozásból csinálja... az én 2 évesemet 1 hete csak igazi küzdelem árán lehet öltöztetni, végig visítja az egészet.:( sajnos nekem ez a 10ig számolok sokszor nem jön be, ritkán tudom megőrizni a nyugalmamat. Sokkal hirtelenebb vagyok. Ilyenkor otthagyom és megyek a wc-be sírni...


nem értem miért nem fogja fel, hogy a hisztivel csak az őrületbe kerget és nem old meg vele semmit:S

2012. nov. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
71%
Az enyém még nagyon kicsi csak három hós rengeteget sír,hol a hasa hol bármi más miatt.Még soha nem borított ki.Inkább csak aggaszt,hogy nem tudok rajta segíteni.
2012. nov. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
64%
Engem meg tud őrjiteni néha.8hetes még csak,de amikor fáradt és nem tud elaludni,vagy nincs türelme kivárni a fürdés után a kaját,úgy tud visitani,hogy rosszul vagyok tőle.Olyan frekvencián csinálja,hogy rámjön a fejfájás és a hányinger is.Ilyenkor mileőbb behozom a kajáját,a vizét stb és veszem is fel,mert tényleg úgy érzem sokszor,hogy elájulok annyira fájóan csinálja.De mindezek ellenére is imádom őt amúgy.
2012. nov. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

éjjeli folyamatos üvöltéssel igen, fel tud húzni.

de amúgy olyan könnyűnek látom most a babázást, hogy van egy 2,5 éves nagytesója is! tényleg igaz, hogy kis gyerek-kis gond, nagy gyerek-nagy gond.

2012. nov. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
87%
Engem az bosszant (szintén 8 hetes a babám),amikor 87689x kell felkelnem és visszadugnom a cumit a szájába,mert kiköpi. Amikor odaadom neki,úgy cuppan rá,mint egy vadorzó oroszlán a húsra,csukódik a szeme,látszólag elalszik (ilyenkor mondok egy áment),aztán villany le,ahogy kényelmesen elhelyezkedem az ágyban pedig ismét hallom,hogy nyöszörög,hallom,hogy nyammog és gagyog,azaz ismét nincs a cumi a szájában,ezt addig csinálja,amíg olyan kómás nem lesz,hogy már nem tűnik fel neki,hogy kiesett..sokszor hagyom,hogy majd abbahagyja,de nem. És akkor csak még nehezebb vissza aludnia,ha már sír. Ilyenkor azért fújtatok rendesen :)) amúgy imádom a fiam és kettős érzések vannak bennem,mert ha ébren van akkor alig várom,hogy aludjon,ha meg alszik,akkor azt várom,hogy ébredjen már fel,hogy szétpuszilgathassam :)
2012. nov. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
78%

Kedves 5! Itt a 3-as :)


2,5 évesen már tényleg van, amit szórakozásból csinál, de én a picikre írtam. Pár hetes-hónaposra, amikor még nem tudja magát hogy kifejezni....


És sorry, hogy ezt mondom, de igenis elér valamit a lányod a hisztivel: otthagyod, és elvonulsz sírni, vagyis gondolom végül nem kell azt felvennie, amit nem akar.

Az öltözködés időnként nálunk is problémás, én általában szoktam neki engedni, hogy 2 közül válasszon, melyiket szeretné felvenni, és akkor ő is örül, én meg nyugodt vagyok, hogy megfelelő ruha van rajta. Vagy itthonra például teljesen mindegy, hogy a rózsaszín vagy a zöld melegítőt veszi fel, hadd vegye amelyiket szeretné. :)))

Ha meg nagyon nem megy, akkor leguggolok hozzá, átölelem és megpróbálom neki higgadtan elmagyarázni, hogy hideg van, muszáj felöltözni, vagy indulnunk kell, ne húzza az időt, vegye fel szépen, stb.

Legvégső esetben, bocsánat, de egyelőre erősebb vagyok, akkor visítás közben is ráhúzom a nadrágot és kész.


Mondjuk ha nálatok ez folyamatosan gondot jelent, akkor érdemes lenne kideríteni, hogy nincs-e valami konkrét baja a ruhákkal:

pl. szorít, szúr, nem tetszik... vagy szeretné egyedül felvenni, de te szoktad még ráadni.... Egy 2,5 éves már elég nagy, próbáld megbeszélni vele. :)

2012. nov. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!