Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti tornáztattátok a babátokat?...

Ti tornáztattátok a babátokat? Többi lent

Figyelt kérdés

Tegnap voltunk 6 hetes vizsgálaton és mondta a doki hogy tornáztassam hogy erősödjön a nyaka!

ha a mellkasomra teszem szépen kinyomja a kisfejét.hason is felemeli de nem forgatja át a másik oldalra.nektek ilyen idősen miket tudod már a babátok?és hogy tornáztattátok ha tornáztattátok?


2012. nov. 29. 11:58
 1/7 anonim ***** válasza:
sztem vidd el gyógytornászhoz.ha rosszul csinálod,többet ártasz vele.Dévényes sokat segíthet.az én kisfiam 1 napos korától hason fekszik,és azonnal forgatta a fejét hason és háton is.
2012. nov. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Tornáztatni nem tornáztatom. Az én kisfiam már át tudta 6 hetesen fordítani a fejét, ha hasra raktam. Egyébként gyakran kell hasra rakni, ha nem zavarja, akkor tornáztatja ő magának eleget. :) Az első fiam pl. utált hason lenni, nem is lehetett úgy rakni, mert néhány másodperc után üvöltött. Egyébként fura a doki, mert ha azt mondta, hogy tornáztasd, azt is mondhatta volna, hogy hogyan. :) Kérdezd meg a gyerekorvosod vagy a védőnőt esetleg. De szerintem semmi baja a babádnak, majd megtanulja. Gondolom voltál 1 hónapos státuszon, ott csak mondták volna, ha baj van.
2012. nov. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem a lábait kell tornáztatni ortopédus szerint,meg legyen sokat hason.Bár nincs baja,azt mondta minden babát kell.Ő mondjuk már 8hetes,de 6hetesen is bőven forditotta a fejét és tartotta is.Igaz,mindig hason alszik.Már elmászik az ágyban,akár 360fokot is körbemászik hason.De egyébként neki általában hasonfekve balra van a feje,háton meg jobbra.De gondolom a kényelem miatt,mert simán tudja a másik irányba is forditani.Tud mosolyogni,gügyög,csattogtatja a nyelvét,dugdossa kifelé,eszi a kezét meg mutogat vele és nyitogatja.
2012. nov. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekünk erre azt mondta a védőnő, tegyem gyakran hasra, hagy "küszködjön". A fejét szépen tartotta, de az egyik oldalra fordította csak a fejét. Úgy külön a nyakát nem kellett tornáztatni. Próbáltam forgatni a kiságyban, mert mindig a bal oldalra nézelődött, és mindig azon az oldalon aludt. Mindig tettem a jobb oldalra érdekes játékokat, hogy arra nézzen inkább. Amikor nagyobb volt, a jobb oldalra pakoltam neki a csörgőket, hogy azokhoz nyúlkáljon. Akkor már nagy nehezen fordult arra is. a gyerekorvos azt mondta, elég gyakori a kisbabáknál a féloldalasság, mert gyenge a nyakizmuk, de ne féljek, nem fog úgy maradni(pedig attól féltem), hát tényleg kialakult.

Szóval ami nekünk segített:

-gyakori hasrafektetés

-kiságyban forgatás a másik oldalra(mondjuk hetente váltogattuk)

- a gyengébb oldalára figyelemfelkeltő dolgokat helyezni.

Remélem, tudtam segíteni.

2012. nov. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
én nem tornáztatom, de mivel hasfájós sokat rakom hasra aludni, és gyakran átfordítja a fejét egyik vagy másik oldalra. Pedig még csak 4 hetes.
2012. nov. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
nem nagyon szeret hason feküdni.mutatta hogy hogy tornáztassam de sztem a gerincének nem tesz jót ha fekve a kezénél fogva felhúzom
2012. nov. 29. 12:36
 7/7 anonim ***** válasza:
Én a Babamóka c. könyvet ajánlom, az abban lévő tornákat gyakoroljuk a kisfiammal. Még élvezi is.
2012. nov. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!