Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2hete szültem első babánkat...

2hete szültem első babánkat akit terveztünk és nagyon vártunk! Miota megszültem nagyon rossz kedvű vagyok pedig jó baba, egészséges és szép. Mi történik velem?

Figyelt kérdés
Ugy érzem jobban szerettem pocaklakoként. Hiányzik az előtte lévő életünk és a terheség is nagyon nagyon (de csak ez ami volt másik nem)! Szinte bármit megadnék h ujra átélhessem az utolsó hónapokat. Eddig 3-4gyereket akartam de most más egyel se többet pedig a szülés pozitiv élmény volt! Hiányzik h a férjemmel összebujjunk, egy nagy alvás szoval az ami előtte volt!Normális ez, vagy vmi nagy baj van velem? Azzal nyugatatnak h pár hét és más lesz és ahogy megy az idő könyebb lesz. Ezt megérzi a baba gondolom pedig nem akarom és jó anya szeretnék lenni! Írjatok légyszi!
2008. máj. 26. 14:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez szülés utáni depresszió. Végülis nem normális, hogy ezeket érzed, de sok anyuka küzd ezzel a problémával. Sokat olvashatsz róla neten, biztos vannak jó tanácsok. Én jó dolognak tartom a baba-mama klubot, felkereshetsz egyet. Ott sokat tudnak segíteni a problémádon plusz rengeteg hasznos információt megtudhatsz.
2008. máj. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szia!Én is ma pont 2 hete szültem.Szerintem a hormonoknak köszönhető mindaz amit érzel(érzünk).Igaz kényelmesebb volt nekünk is amíg bent volt.Egy kiadós alvásra én is beneveznék,de biztos vagyok benne,hogy tényleg jobb lesz pár hét múlva.Még ki kell alakulni a "családnak".Csak pozitivan,mert a baba tényleg megérzi.Biztos vagyok benne,hogy jó anyukája vagy és leszel.Jó babázást!
2008. máj. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Jó hallani h nem csak én érzek így! Depresszioról nem hiszem h szó van csak szokatlan ez az élet még! Meg a hormonok is meg az is rossz h egyedül vagyok "bezárva" a lakásba. Pár hét és mehetek már többet ki és társaságba. A második válaszolónak: én is pont ma van 2hete h szültem:)
2008. máj. 26. 15:05
 4/10 anonim ***** válasza:

Draga, ez a baby blues. A nok 60%-at erinti. Van, aki nehezen kuzd meg vele, es ebbol lesz a depresszio.

A hormonok jateka, altalaban szules utan 60-80 napig tarthat.

Ne keseredj el, temreszetes dolgon mesz keresztul!

Nem tudsz anyat, anyost, bnot megkerni, h segitsen kicsit?

Ha csak egy jo du-i alvas erejeig is.

Minden jot!!

2008. máj. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Elolvasva amit írtál, akár én is írhattam volna. Ugyanezt éreztem én is 2 héttel ezelőtt. (nálunk 5 hetes lesz a baba) Aztán egyik pillanatról a másikra megváltozott, pedig én is nagyon magam alatt voltam, sokat sírtam is. Ugyanígy hiányzott a "régi" életünk, és egy hét kórházban töltött idő után a párom is. Mikor hazamentünk a babával, nem tudtam a párom mellé bújni, ahogy azelőtt és úgy érezetem megőrülök, annyi minden szakadt a nyakamba.

Csak megnyugtatni akarlak, hogy el fog múlni és hamarosan nagyon fogod élvezni minden babáddal eltöltött pillanatát a napnak. Lesznek (nekem is még biztosan) nehéz napok, de akkor is csodálatos lesz, bízz ebben. Sok boldogságot és fel a fejjel, mert az élet legcsodálatosabb élményében van most részed. És ha van a környezetedben segítség (nagymamák, barátnők) használd ki és ha néhány órára mondjuk elviszik a babát sétálni, próbálj sokat pihenni, attól is nyugodtabb leszel. A babádnak semmi baja nem lesz ettől, nem leszel emiatt "rossz" anya. Viszont tapasztalatból mondom, hohgy ha kicsit pihensz újjászületsz tőle és a kisbabáddal is sokkal türelmesebb tudsz lenni.

Ne legyél elkeseredve, minden nappal jobban fogod szeretni, ezt az új "életet"!!!!!

2008. máj. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szia! Én is ugyanígy voltam, csak az én bébim novemberben született, ráadásul császárral, azt sem könnyű feldolgozni, mert nem programozott császár volt, én is sokat sírtam és az segített,amikor már tudtunk többet sétálni, meg más kismamával beszélgetni.
2008. máj. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerezz magadnak vkit aki meglátogat sétál veletek stb.Nekem a társaság jót tett.Probáljon meg a párod szabadnapot vagy szabadságot kivenni és pár napot veletek tölteni utánna minden sokkal jobb lesz.Nyugi nem lesz semmi baj.Ja és 15percre bízd rá vkire a picit és menny sétálni vagy vásárolni baba nélkül
2008. máj. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nálam ez 2 hónapig tartott, de azóta minden ok, csak sok türelem kellett hozzám, mert szerintem kicsit hisztis voltam, és a segítség is jól jött, Én ugyan nagyon rosszul aludtam, de minden perc jól jött, amikor lazíthattam. Sétálgass, pihenj ha van kedved nézz tévét... Valakire ilyenkor 2 etetés közt bízd rá a kicsit. Foglalkozz magaddal sokat, javíts a közérzeteden. Utána örülni fogtok egymásnak a babáddal, és minden pillantását látni akarod majd. Ma már 1-2 óra után hiányzik, ha nem látom, pedig alig múlt 4 hónapos :)

Kitartást és jó babázást minél hamarabb!!!

2008. máj. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A második válaszoló vagyok.Nem kell várnod azzal,hogy társaságba menj,már most is kiviheted a babót fél órákra sétálni.Nekünk a védőnő is javasolta.Mi már 3 napja kijárunk vele és nagyon jó,hogy a négy falon kívül én is látok mást.És persze a baba is jól érzi magát a levegőn.
2008. máj. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Szia! Én a szüléskor azonnal elkezdtem szedni a Schüssler sót (7 számú). Ez természetes anyag, homeopátiás gyógyszertárakban lehet kapni. Magnézium van benne, idegi és fizikai kimerültségre ajánlják! Nekem szuperül bejött! Minden jót neked!
2008. jún. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!