Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rossz anya lennék? A picim 9...

Rossz anya lennék? A picim 9 hónapos és nem féltem attól h néha 1 kis piszok kerüljön a közelébe és nem strelizálok mindent. Nem párnázok ki mindent ha a földön van és néha hagyom sírni? Nem ez lenne az egészséges?

Figyelt kérdés
Jó itt ne arra gondoljatok h térdig érő a kosz és persze nem 2 m magasról esik esetleg a gyerek és nem órákig hagyom a gyereket sirni csak pár percig míg pl megcsinálom a rántást a fözelékre.Kaptam 1 megjegyzést.Tiszta rendes otthonunk van már nem sterilizálok viszont ha látom h koszos pl a cumis üveg vagy ha nem akkor is 3 naponta kimosom.Volt nálunk 1 vendég aki mindenbe bele kötött.Pl föztem és mért nem zártam el és mentem be a kicsihez amikor sírt mért úgy adtam oda neki a cumis üvegbe a teát h el se mostam mondom neki h tegnap volt elmosva és mielött teát adtam volna neki csak forralt víz volt benne.Ill h milyen felelötlen vagyok h nem teszek a manó mögé semmit pl párnát mikor a butorok mellett lépdel.Persze elmondtam neki a véleményemet de azért gondoltam rákérdezek hátha tényleg én csinálok vmit rosszul.Bocs ha hosszú voltam.
2010. ápr. 14. 22:37
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
81%

Neked van igazad, ha igy neveled a gyerekedeet, akkor nem kap allergiát, megerösödik az immunrendszere, megtanul figyelni magára és a környezetére.

Ne hallgass az olyan emberekre, mint a látogatód.

Én is igy neveltem az enyémeket, ismeretlen az allergia, kisebb megfázástól eltekintve egyik sem volt beteg, semmilyen baleset nem történt velük a háztartásban, soha és sehol nem ütötték meg magukat komolyabban.


Négy gyerekes anyuka.

2010. ápr. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
77%

Nagyon jól csinálod.Azok teszik rosszul,akik túl steril környezetet teremtenek,akik soha nem hagyják sírni a gyereket.A picik a tapsztalataikból tanulnak.Ha elesnek,akkor máskor jobban vigyáznak.Nem lehet őket életük végéig búrában tartani.Csak ma ez a divat,ezt kell utánozni.Sokszor olvasva a kommenteket,elgondolkodom,hogy némelyik anyuka miért nem használja a józan eszét is.Elkényeztetik a gyereket,és csodálkoznak,hogy hisztis még 2-3 évesen is.

Ne törődj a beszólásokkal,neveld úgy a babádat,ahogyan te jónak látod.

2010. ápr. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
71%

Szia!

Én is pont így csinálom!

2010. ápr. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
24%

egy 9 hónapos babánál fontos hogy ne legyen piszok a közelébe..az üveget rendszeresen kell mosni mivel meg lapulhatnak benne a kórokozók ami egy babánál halálos is lehet..ezért ügyelni kell arra ha le rakjuk valahova a babát az tiszta legyen..

mivel mindent bevesz a szájába meg tapogat..

így fertőzést is kaphat

mert még gyenge a szervezete a kór okozokkal pedig nem tudja fel venni a harcot..

2010. ápr. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
köszönöm a bíztató szavakat.Utolsó ha minden steril akkor ha találkozik 1 kis kosszal akkor vajon nem lesz beteg?mert sztem inkább attól lesz beteg mint attól h forralt viz után rakok teát az üvegbe...
2010. ápr. 14. 22:53
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

utolsó,ha valamihez nem értesz inkább ne szólj hozzá.

Egy 9 hónapos ygereknek van saját immunrendszere,a földröl felszedett és megevett kosztól nem fog halálos betegséget kapni,és akkor sem ha nem forralod ki a cumisüvegét minden nap. tudod te mennyi dzsuvát ettől már meg életed alatt? Fiatal korban pedig az immunrendszer fjelődéséhez elengedhetetlen,hogy a gyerek szervezete kórokozzak találkozzon.

2010. ápr. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
32%

nem feltételeztem hogy halálos a kórokozó de azért nem 3 naponta kell kimosni az üveget..:I

és azért egy 9 hónapos babának még se olyan az immunrendszerre mind egy 10 évesnek..

2010. ápr. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
28%

Szia,nem is tudom,hogy irjak neked,hogy az ne legyen bánto.

Szal,van nekem is egy 14 honapos kislányom,de én állandoan mosom a cumis üvegét,még most is.Nem csak 3 naponta,mint ahogy te is irtad.Nállam,ha kifogy belölle az inni valoja,vagy a tej,én egyböl mosom.Bár ha nincs kedved állandoan mosogatni,miért nem veszel annak a gyereknek több cumis üveget.Ez olyan alapvetö dolog.Mi is kimossuk magunk után az edényeket,nem csak 3 naponta mosogatjuk el nem????A sirás.Napközben én nem igazán hagyom még most se egyedül,vagy ha egyedül is hagyom,legfeljebb addig mig meg nem ágyazom,de ha sir,én szaladok hozzá.Elalvásnál nem szoktam hozzá rohanni,mert tudom,hogy az csak hiszti.9 honapos gyereket nem hagyunk felügyelet nélkül,föleg nem ugy hogy mászik vagy kamaszkodva megy.De nem csak 9 honaposat,egy gyereket sem,hagyunk felügyelet nélkül.

Lehet fáradt vagy,vagy nem tudom,de ez igy nem helyes.

Én a gyerek mellett föállásban dolgozom reggel 8-17 oráig,és itthon mindent én csinálok,mert a férjem nem hajlando semmire.De én a gyerekemet elsöbnek tartom.És hidd el még igy is mindent tisztán tartok.(Csak kevesebbet alszom)

2010. ápr. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
17%

Az utolso vagyok,bocsi csak elfelejtettem valamit.

Azt hogy esik kel a gyerek,sokan mondják,hagyni kell mert jobban fog magára vigyázni.Aha.

A barátnöm 18 honapos babája éppen tavaly halt meg,mert a pici elesett és pont olyan helyen ütötte meg magát ahol nem kellett volna.(ez nem vicc és nem kamu)!!!

2010. ápr. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
61%

A 22.48. téved.Éppen attól lesz állandóan beteg,hogy nem kerül semmilyen kórokozóval kapcsolatba,mert az immunrendszere nem fejlődik kellőképpen.

Ezelőtt 30-40 évvel nagyon kevés lakásban,házban volt fürdőszoba,vizvezeték,porszívó.A gyerekek az udavron játszottak a homokban,vagy éppen a proban.Ették,amit a többiek,mert nem voltak tápszerek.

Az ételallergia,polallergia ismeretlen volt.

Csak egy pléda: Velünk szemben volt egy bölcsöde,az udvarában 15 nyárfa.Amikor virágzott, az udvar olyan volt,mintha hó borítaná.A gondozók nem is próbálták összesöpörni,mert akkor csak felkavarták volna a terméseket.Soha egyetlen gyerek sem volt pollenallergiás

Allergia azóta terjedt el,amióta tápszerek vannak,és nagyon steril körülmények.

Te teszed jól,hogy nem tartasz patikatisztaságot,és nem véded a gyereket minden apró sérüléstől.

3 gyerek anyukája.

2010. ápr. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!