Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Titeket nem zavar, ha a...

Titeket nem zavar, ha a babátok, kisgyereketek kezét puszilgatják?

Figyelt kérdés

Iszonyat idegesítő, amikor a nagymamák, vagy más ismerősök a gyerek kezét puszilgatják, mert a gyerek szinte állandóan a szájába veszi a kezét.

Ti hogy vagytok ezzel?



2012. nov. 30. 12:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
De zavar. Nálunk csak apósom csinálja és nem szoktam rászólni.
2012. nov. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
A férjedet nem kérted meg, hogy finoman állítsa le a papát?
2012. nov. 30. 12:57
 3/13 A kérdező kommentje:
Én szóltam anyósnak, és vérig sértődött.
2012. nov. 30. 12:57
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Engem is zavar, de az is, ha az arcát puszilgatják, és érzem a szagot a gyereken. De a legidegesítőbb, amikor idegenek az áruházban fogdossák!
2012. nov. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Azért megnyugtat, hogy másokat is zavar ez a dolog.

Anyósom szerint én vagyok túl érzékeny, és túlságosan féltem a gyereket.

2012. nov. 30. 13:11
 6/13 anonim ***** válasza:

Engem is zavart.

Én is szóltam anyósomnak, amikor a 2-3 hetes újszülött kezét úgy csókolgatta, hogy ő maga közben antibiotikumot szedett, és köhögött. Persze ő is megsértődött, hogy látja, semmit sem csinál jól...

2012. nov. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
32%
Nálunk a szüleim szokták puszilgatni a lányom kezét, anno a fiamét is. Bennem nem merült fel soha, hogy szóljak ezért. Nyilván ha "vadidegen" kezdené el puszilgatni, akkor nem hagynám szó nélkül!
2012. nov. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
68%

1-es vagyok.

Nem kértem meg, nem akarom leállítani. Egyrészt azért mert nagyon szeretem és tisztelem apósomat. Másrészt azért, mert ez az apró kellemetlenség eltörpül amellett, hogy mennyire szereti a babát. A férjem szülei elváltak és apósom férfi létére hetente 2-3-szor jön, anyósom szinte soha. Egyébként is nagyon tiszta, ápolt ember, egy kis puszit szokott adni a kezére és általában fürdés előtt nem sokkal jön, tehát így nekem nem éri meg Őt megsérteni.

2012. nov. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Félreérthetően fogalmaztam, bocsánat.

Szóval nem arról van szó, hogy a baba kézfejére ad egy pici puszit, bár azt sem szeretem, hanem arról van szó, amikor bekapja a kis ujjait, és közben hammmammmammmam-ozik.

2012. nov. 30. 13:30
 10/13 anonim ***** válasza:
9%
Nálunk édesanyám puszilgatja össze vissza. Itt lakik. Egyáltalán nem zavar, olyan meghitt pillanatok ezek. De ha tesómék (ők nem velünk laknak :) ) csinálják, na attól frászt kapok és rendszeresen vérig sértem őket, pedig nem ez a szándékom. Viszont ha idegenek fogdossák attól rosszul vagyok. Múltkör egy idős hölgy a boltban kezdte el csókolgatni a fiam kezét. Teljesen ki akadtam és le üvöltöttem csóri nőt. Soha nem szoktam jelenetet rendezni, főleg nem nyilvánosan, de szó szerint hányingerem lett. Az én fiam is mindig a szájába tuszkolja a kezét! Szerencsére volt nálunk fertőtlenítő kendő. Nem vagyok egy pedáns, bacifóbiás nő, de az ilyenért harapok. Meg azért is amikor bele dugják a fejüket a babakocsiba idegenek, holott tisztes távolságból is látják. Na mindegy, kicsit hárklis lettem mióta gyerekem van. :)
2012. nov. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!