Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti is gondoltok néha arra, h...

Ti is gondoltok néha arra, h 'visszasirjátok' a régi, gyermektelen, gondtalan életeteket? Néha ugy elvok keseredve, h milyen nehéz az anyaság!

Figyelt kérdés
2012. nov. 30. 20:59
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Én nem.
2012. nov. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, ne lombozz már le!

Pár nap múlva szülök :)

2012. nov. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem. :) Egy-két dolog bizony hiányzik, de kárpótol a tündéri kicsi lányom!
2012. nov. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
az én kisfiam 5 hónapos,de minden nap hálát adok valakinek odafent,hogy ilyen tüneményes jó kisfiam van.Én nagyon élvezem az anyaságot,van egy-egy nap,mikor apával többet van,hogy én kicsit kikapcsolódjak,de ahogy kiteszem otthonról a lábam,máris mennék vissza hozzá.a gyerekkorom is szuper volt,de az anyasággal semmi sem ér fel számomra.
2012. nov. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

NÉha eszembe jut, hogy milyen egyszerű volt az élet előttük, ha el akartam valahová ugrani, nem kellett logisztikai zseninek lennem, csak elindultam:D HOgy mindig volt idő magamra, kettőnkre a párommal, spontán volt az egész élet.

Mégsem cserélném el a mostani életemet a régire. HOgy miért? Mert ha elképzelem, hogy a régi életemet élem, és nincsenek ott a gyerekek, rosszul vagyok. Ők már hozzám tartoznak. Csak velük együtt élhetek teljes életet, nélkülük üres lenne.

És igen, az anyaság nagyon nehéz, és nagyon fárasztó, hiszen embert nevelsz. Sok szeretet, sok türelem, sok sok aggódás:) Nagyon fárasztó. De gyorsan eltelnek az első évek, és nem jönnek vissza soha. Nyilván nagyon fáradt vagy, én is az vagyok. Nem vagyunk egyedül ezzel, hidd el.

Inkább élvezd ki a babázás minden pillanatát, mert tényleg gyorsan elmúlik.

Mindig arra gondolj, ha elkeseredsz, hogy milyen gazdag az életed, hiszen van egy gyereked, van lehetőséged látni felnőni, minden pillanatát követni. Tök szerencsés vagy:) Ahogy mindannyian azok vagyunk.

2012. nov. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Azt az időt nem "sírom vissza", mert így lett teljes az életem, boldoggá tesznek a gyerekeim, de pl. pont ma reggel gondolkoztam azon, hogy régebben a pénteki nap egészen mást jelentett számomra. Jött a hétvége, pénteken vagy szombaton valami buli, mozi, koncert vagy egyéb program, most meg azért várom a hétvégét, mert egész nap lehetek a gyerekekkel (már dolgozom). Aztán az egyik kedvenc éttermem előtt jöttem el, ami ugyan csak pár percre van a házunktól, de itt a gyerekek születése óta csak egyszer voltunk a férjemmel, amikor a nagyiék vigyáztak a gyerekekre. Majd ha nagyobbak lesznek a gyerekek, mehetünk együtt is, de azért tényleg egész más lett minden. Megváltozott a fontossági sorrend. Nekem is vannak néha nehéz perceim, pl. amikor reggel sietni kéne, és a kisfiam kitalálja, hogy ma nem akar kabátot venni, mert akkor nem látszik a minta az új pólóján... közben a lányok is csinálnak valami turpisságot... de a méreg gyorsan elszáll. Ha fáradt vagyok, próbálok pihenni, nálunk a nagyszülők segítenek szívesen, de nem akarok ezzel visszaélni.
2012. nov. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
igen. És igen, nagyon nehéz az anyaság, soha, senki sem hívta fel rá a figyelmemet, ezért nagyon neki voltam keseredve én is. Most már nagyobbak, ha 2 órát nem vagyok velük, már iszonyatosan hiányoznak és érzem, hogy nélkülük egy nagy nulla lenne az életem/ünk. Persze bármit megtehetnék, amihez kedvem szottyan, de azok csak üres, sekélyes érzelmi állapotok ahhoz képest, hogy gyereked van. Az élet legnehezebb és legjobb dolga gyereket nevelni. Fel a fejjel.
2012. nov. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Jajj 5-ös...ezt olyan szépen fogalmaztad meg,hogy még a könnyem is kicsordult! Imádom az anyaság minden percét,az összes "nyűggel" együtt :D
2012. nov. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
74%

Egy percre sem!

Milyen nehéz lenne nélkülük!


Ne keseredj el, hanem élvezd ki, mert ezek az évek hamar elmúlnak.

2012. nov. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
26%
Elvok? Bocsi, az mi a rák?
2012. nov. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!