Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnál is elmaradtak a régi...

Másnál is elmaradtak a régi (gyermektelen) barátnők? Nem volt ugyan túl nagy baráti köröm, de amióta megszületett a fiam (már 9 hónapos), senki nem keres.

Figyelt kérdés
Néha rájuk telefonálok, vagy e-mailezek, de gyakorlatilag már nem tartjuk a kapcsolatot. Törvényszerű, hogy ennyire "magára" marad a kismama?
2009. aug. 28. 21:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak egy maradt el,akit a legjobb barátnőmnek hittem.Kollégák is voltunk,szabadnapunkon együtt lógtunk,együtt jártunk bulizni.Mikor megszületett a picur egyszer volt nálunk(semmit nem hozott).Néha ir email,de amúgy semmi.Nagy csalódás volt.
2009. aug. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb barátnőm megmaradt a legjobb barátnőmnek! Ő a nagyobbik fiam keresztanyukája. Hetente-kéthetente átjön.

Több nem is volt nagyon, még egy csajjal tartom a kapcsolatot, de semmi extra. Vele is csak azért, mert a második fiam születésekor szült ő is és kb 4-5 nap korkülönbség van a babák között.

2009. aug. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos igen, és sok hasonlót olvastam már itt is. Részben nem is hiányoznak, úgy érzem, már nincs annyi mondanivalónk egymásnak. És aki a kolléganőim közül volt barátnőm, rájöttem így utólag milyen felszínes volt a barátság és érdektelenke a témáink. Leköt a baba is. És reménykedem, hogy találok újakat, ha nem is most. Viszont jobban fáj, hogy szegény páromnak, akinek több gyermekkori barátja is van, egyre ritkábban keresik, sajnálom szegényt, pedig ő nyit feléjük, nem zárkózunk be. Van egy régi haverja, aki még meg sem nézte a babát ! :-( Pedig már 10 hós!!!
2009. aug. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, és nem fokozatosan, hanem egyik napról a másikra. Mikor elmondtam a legjobb barátnőmnek, hogy babát várok örült neki és azt mondta, hogy sokat fog jönni babázni. Míg pocakos voltam 3x találkoztunk. Most 5 hónapos a kisfiam és eddig 3x volt nálunk. Nem tudom mire véljem. Mi is voltunk már náluk 2x, de babával csak nem úgy mozog az ember mint baba nélkül. Mindig mondja, hogy jönnek, de mégse. E-mail, áááááá az luxus lenne. Egy darabig írogattunk egymásnak, de miután 2 hétig vártam a válasz levelére, meguntam. (azóta sem írt)
2009. aug. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Volt egy nagyon jó barátnőm, jó ideig kolléganők voltunk, aztán ahogy férjhez mentem egyre ritkábban találkoztunk, terhességem alatt 2-szer. A babát egyszer sem látta (10 hónapos), nem is érdeklődött. Van még egy lány, aki szintén mondta, h majd nem nagyon hagy magunkra minket, annyit jön, hát... még egy ideig megértettem, mert rengeteget kellett túlórázniuk, de annak már jó ideje vége, azóta is ritkán látom. Legjobb barátnőm maradt, másfél hét múlva szül, vele eddig is nagyon ritkán találkoztunk, de mindig ugyanott folytatjuk :) Másik barátnőm szintén maradt, ott már én szégyellem magam, ő szegény többször találkozna, de most nyáron sehogy sem tudtuk összeegyeztetni. Szóval a mérleg viszonylag pozitív.
2009. aug. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én anno legjobb barátnőm teljesen el van foglalva saját magával,a maga problémáival,3 havonta összefutunk és ömlik belőle a panasz a saját akarata által elrontott élete miatt,amin persze simán tudna változtatni,de rohadt gyenge.

Meg se kérdezi mi van a gyerekemmel,pedig már 4 éve az életem része.

Én már nem kersem a társaságát,mert ez veszettül fáj,de hiába adom a tudtára,következő alakalommal talán még emlékszik rá,aztán újra semmi.

Néha összefutunk,meghallgatom a kesergését és az elmúlt 10 évnyi barátságunk emlékére megpróbálom megérteni,segíteni.

De ez már nem fog így menni sokáig az biztos.

Pedzegeti,hogy ha majd ő lesz anyuka értekezni fogunk mindig,hogy mit kell tennie.

Szemétség lehet,de tőlem nem fog kapni segítséget.

Mire ő anya lesz engem már más dolgok fognak foglalkoztatni.

Nekem is jól esne,ha néha az én gondom számítana jobban,de ez sosincs így.

2009. aug. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!