Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ma 13 hónapos a fiam. És még...

Ma 13 hónapos a fiam. És még mindig nem eszik semmi mást, csak szopizik! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Már voltam bent vele a dokinál, kb. 1 hete, ő azt mondta, h hát ez nagyon jó dolog és ezzel nincs is semmi baj. Hát valahogy ezt én nem így gondolom... A védőnőmet próbáltam hívni kétszer is, nem vette fel a telefont, írtam neki üzit is, h mikor vihetném be a fiamat, ez már 1 hónapja volt. Arra se reagált. 6 hónapos kora óta a fiamat nem vittem ligába, egyszerűen a védőnő is le sz@r minket! Teljesen tanácstalan vagyok. Kérlek adjatok egy-két tippet, h mit tegyek a fiammal. Minden nap próbálkozok, mindenféle pépet csináltam már neki, próbáltam darabosat is. Mindig együtt eszünk, h lássa ő is, h milyen jó dolog enni, olyankor is meg kínáljuk, de semmi. És mivel nem eszik szilárd ételt az én anyatejem meg már nem hiszem, h nagyon laktató lenne így az éjszakáink is szörnyűek, kb. 6szor kell fel cicizni és minden alkalommal mind két cicimet kiszívja. De így egyikünk se tudja magát ki pihenni, már nagyon fáradt vagyok a sok éjszakázástól :(

2012. dec. 1. 08:10
 1/7 anonim ***** válasza:
28%
Nem eszik semmit, csak anya tejet kap??? Olyan hiány betegségei lesznek, hogy csak na! Az orvos mar ne is haragudj, de tiszta hülye. Mondjuk neked is lehetett volna annyi eszed, hogy hat hónap utan neki láss a hozzataplalasnak. Ez nem a védőnő hibája, nem kell másra fogni a butaságodat.
2012. dec. 1. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
6 hósan elkezdtem a hozzátáplálást! Eleinte szépen is működött, mindent szépen megkóstolt. Volt kedvenc gyümölcs püréi is. De valamiért leállt mindennel, ha be is rakom a szájába, kiköpi vagy kiszedi a kis kezeivel. És ezért nem értem, h mi történt, mert eleinte nagyon ügyes volt és minden jól ment.
2012. dec. 1. 08:28
 3/7 Mara Acoma ***** válasza:

Hát van ilyen... Sajnos csak a nagyon drasztikus módszer segít, ki kell kicsit éheztetni. Egyszerűen el kell menned tőle kis időkre, hogy ne lásson és nincs cici. Apuka, mama valaki legyen vele és egy idő után ha nagyon éhes, próbálják meg etetni. Ha téged lát, nem fog enni, csak hiszti lesz a ciciért. Mást nem tudok javasolni...

A sógornőm védőnő, ha írsz privátot megadom a számát és fel tudod hívni, szívesen segít biztosan!

2012. dec. 1. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nàlunk hasonló volt a helyzet, de nem vàratott a dokinő 13 hónapos koràig. Ha csak anyatejet eszik, akkor valószínű vashiànyos is lehet, ez lehet az étvàgytalansàg oka. Én kérnék egy vérvételt a helyedben, abból kiderül.
2012. dec. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Próbálkozni kell! Sajnos tényleg ez a kicsit kiéheztetős módszer hatásos lehet, vagy próbáltad már a kölesgolyót! Én kiszórom az etetőtálcára, tetszik neki mert gurul, a müllereset vedd meg, mert az ha beveszi a szájába, szinte olvad is. A darabos étel, nem csak azért fontos, mert már be kell vezetni, hanem az arc izmainak erősítéséhez. Ez készíti fel, hogy tudjon beszélni. Volt is erről egy epizód, nem emlékszem,. de valami 3 év körüli, kisfiú volt, aki nem beszélt, maximum üvöltött, és hangokat adott ki. Aztán rájöttek, hogy azért, mert az anya, mindent pépesített neki, mert a bébiételt, csak kiöntötte a tányérkájába, rágnia semmit sem kellett, ezért nem fejlődött a beszédképessége sem. Szóval én is akkor döbbentem rá, hogy igenis van jelentősége a hozzátáplálás elkezdésének. Nekem 6 hónapos elmúlt amikor abbahagytam a szoptatást, de már akkor rámszólt a doktornő, hogy anyuka, már el lehetett volna kezdeni a hozzátáplálást! Még egy kicsit meg is sértődtem, aztán szépen átszoktunk!Kitartás kedves kérdező, próbálkozz, még akkor is ha a kukába landol! :-P
2012. dec. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! Esetleg próbáld meg úgy, hogy az elkészített ételhez hozzákeversz egy kis lefejt anyatejet hogy érezze az ízét.
2012. dec. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én kislányom is egy éves kora után kezdett érdemben enni, mi a BLW nevű módszerben találtunk megoldást:).

[link]

[link]

[link]

A hosszan szoptatott gyerekeknél normálisnak nevezhető ha későn, akár egy éves koruk körül kezdenek csak mennyiséget enni, a WHO ajánlás pl. azt mondja, hogy teljesen rendben van, ha egy éves korig 80- 20 százalék az aránya az anyatej javára:).

Ami nálunk bevált még: ha napközben kérte az anyatejet, akkor először megkínáltam szilárd falatokkal, sokszor, ha valóban éhes volt, simán elfogadta. Nem vártunk a farkaséhségig, mert akkor tűzoltásra valóban csak a cicit fogadta el, hiszen abból gyorsan jól lakott, hanem amint kezdett éhes lenni, egyből adtuk a darabosat.

2012. dec. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!