Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akkor hízik jobban a babám,...

Akkor hízik jobban a babám, ha csak tápszert adok neki, vagy ha mást is?

Figyelt kérdés

Nemsokára 4 hónapos lesz a tápszeres babám és nem túl husis. Most úgy veszem észre, hogy még annyit sem hízik, mint eddig, ami tudom természetes, de egy picit jó lenne, ha szedne magára.

Az lenne a kérdésem, hogy mikor hízik többet? Ha még egy ideig maradunk a csak tápszeres táplálásnál, vagy ha elkezdem a hozzátáplálást?


2012. dec. 1. 08:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekünk nem volt gond a súlyával, de így utólag úgy gondolom, hogy az étvágya jobb lett (több tápszert kezdett inni alkalmanként), mikor ízeket kostoltattam vele.Értem, hogy arra gondolsz, hogy a tápszerből kevesebbet fog enni, vagy egy étkezés kiváltása pl.:alma.krumpli és nem fog úgy gyarapodni, de ezután nekünk több tápszert kezdett inni.Nálunk az volt, hogy leragadtunk 120 ml-nél 4 hónapossan, nagyon durva volt.
2012. dec. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
az én 4 hónaposom nagyon kis beles :) 1 kilót hízik havonta. Azóta kicsit többet, hogy kap mást is. 190 gramm főzeléket simán bepuszil, tápszerből is kb. 200 ml-t eszik.
2012. dec. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a tápszerben több kcal van, mint a főzelékekben vagy gyümölcsökben. De pl. egy kis alma vagy almalé után több gurul le tápszerből is, szerintem.
2012. dec. 1. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem minden baba husis....

Lányomnak nem volt valami nagy étvágyú és a mai napig se az (3,5 éves) nem valami vastag,de nem látszik rajta,hogy nagyon rossz étvágya van.

Fiam (6hónapos) és eszméletlen mennyiséget megeszik,de nem igazán látszik rajta.

Én annyit eszek mint 3 ember és tiszta csont vagyok....

2012. dec. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
na meg 4 hónaposan indul be a mozgásfejlődés, ami sok energiát felemészt. azt mondják egy éves kor alatt akkor van gond, ha fogyni kezd a baba, nem akkor, ha nem gyarapszik megfelelő ütemben..
2012. dec. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igazából azt nem tudom eldönteni, hogy elkezdjem-e 4 hónaposan a hozzátáplálást, vagy várjak még, de mindenképpen a gyerekorvossal fogom megbeszélni, csak kíváncsi voltam a tapasztalatokra.
2012. dec. 1. 13:22
 7/7 anonim ***** válasza:
én a tápszertől híztam havi 1 kilót gyerekként,ezért kellett korábban elkezdeni a hozzátáplálást. de úgy látszik ez is baba függő.
2012. dec. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!