Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti milyen ajánlott védőoltások...

Ti milyen ajánlott védőoltásokat adattatok be babáitoknak? Hány hónaposan, és mennyibe került?

Figyelt kérdés
Kisfiamat most fogom vinni a 2 hónapos oltására, és szeretném tudni, hogy mik a lehetőségek később. Köszönöm!

2012. dec. 1. 09:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Erről a gyerekorvosnak kötelező tájékoztatnia téged, olyannyira, hogy még egy papírt is aláirattatnak veled, hogy a tájékoztatót átvetted. Az enyém már 13 hónapos , én most adatom be neki a bárányhimlő ellenit, ez két oltást jelent, most hozta meg a férjem az egyiket, ez 8.000 ft volt! :-P
2012. dec. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az én fiam 10 hós, ő az agyhártya gyyulladás ellenit kapta/kapja. Ez 3 oltásból áll, az első adagot kapta 6 hósan, a másodikat 8 hósan, a 3. adagot pedig 1 éves kora után fogja. Ez 2600 ft körül van/oltás, tehát 3x ez az összeg. Van még a rotavírus elleni, na az húzósabb, 2x 21-22 ezer ft, ezt nem adattam be.
2012. dec. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mi a kötelezőkön kívül a Prevenar oltást adattuk be, ami a felsőlégúti betegségek ellen van. Ezt 2, 4, és 18 hónaposan adják, meg majd még később is ismétlik. Ezen kívül még 1 éves korában beadattuk az agyhártyagyulladás elleni oltást is. Nekünk mást nem javasolt a doktornő.

A bárányhimlő elleni oltást nem javasolta, mert még nincsen vele tapasztalat, nem adják olyan régen, szinte mondhatjuk, hogy még kisérleti stádiumban van. És ha felnőtt korban lesz valaki himlős, az sokkal veszélyesebb, mintha gyermekként esik át rajta.

A Rotát pedig azért nem javasolta, mert azon kívül még kb. 100 hasonló vírus van, ami ellen nem véd és nagyon kicsi az esélye, hogy pont azt kapja el a gyerek, az ára viszont horror!

2012. dec. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
3-as. Mi beszéltünk a bárányhimlő oltásról a védőnővel és az anyósom kikérte a véleményét egy orvos kolegájának akinek hiszek. Szóval ők már 2 oltást kapnak, nem úgy mint pár éve amikor csak 1-et adtak és ez teljesen védi a gyerekeket még felnőtt korban is. A doki kimondottan javasolta a beadatását, mert még amin mi átestünk gyerekként az nem volt olyan erős vírus, mint a mostani. Sokkal több szövődménye lehet (persze nem törvényszerű) ennek a mutálódott vírusnak.
2012. dec. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az agyhártya gyulladás ellenit nem adnám csak egy évesen ,akkor már elég 1 oltás ,minek terheljem 3al?
2012. dec. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

4-es! Nem kötekedni akarok, de a doki honnan tudja egy pár éve megjelent oltásról, hogy felnőtt korban is véd? Az első oltásról - amikor még csak 1-et adtak - arról is azt hitték, hogy teljesen véd, aztán kiderült, hogy mégsem. Lehet, hogy a 2 oltás sem véd meg, csak pár évig. És nagyon ciki, ha valaki felnőttként, pláne babát váróként kapja el a bárányhimlőt!

Úgy látom ez is egy olyan dolog, amiről megoszlik az orvosok véleménye! Már meg sem lepődök!

3-as voltam

2012. dec. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

4-es vagyok!

3-as én azt tudom, hogy be fogom adatni a fiamnak a bárányhimlő oltást. Max. ha elkapja felnőttkorban megjenik 3 pöttye és átesett rajta. De nem hiszem, hogy ez lenne. De hát majd meglátjuk.

2012. dec. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Ahogy olvasgattam a hozzászólásokat, felmerült bennem a kérdés, hogy tényleg indokolt ennyi oltással bombázni egy fiatal szervezetet? Én nagyon gondolkodom az összesen. Most 2 hónapos a lányom, megkaptuk a kötelezőt és a Prevenar ellenit. Én pl influenza ellen se adatok be magamnak soha és soha nem is kaptam még el.

Nekünk jóbarátunk egy volt egészségügyi miniszter és kérdeztem tőle az oltásokról, főleg amikor bejöttek ezek a nagy port vert influenza típusok és hát hogy finoman fogalmazzak az egész az emberek félelmére ment rá.

Ezért vagyok nagy dilemmában, hogy mit érdemes és mit nem. De hajlok afelé, hogy csak a kötelezőeket adatom be.

4 éves unokahúgom kb 1 hónapja volt bárányhimlős, 1 hét alatt kijött belőle és nem különösebben viselte meg, csak a viszketés az ami zavarta. A Rota vírusról én is azt hallottam h sok már hasonló betegség van ami ellen nem véd és hogy ez is csak fel lett kapva.

2013. jún. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!