Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit eszik egy 6 hetes...

Mennyit eszik egy 6 hetes kisbaba? (grammban kb. )

Figyelt kérdés

segítenétek kiszámolni nekem kb. hány grammot kéne megennie a kisbabámnak?

most 6 hetes de össze vissza eszik...egyszer 60 grammot egyszer 120 grammot... van hogy 1.5 órán keresztül szopizik :S

3985 gramm a súlya és napi 6x-7x eszik általában

Köszönöm előre is!



2012. dec. 3. 08:16
 1/8 anonim ***** válasza:

1,5 órás szoptatás elég maratoni, biztos hogy ezt végig is eszi? Nem alszik bele?

Úgy rémlik, úgy kell számolni, de ez átlag, tehát azért nem vonatkozik minden babára, hogy testsúlyonként 150 mili legyen meg egy nap. Tehát a te babádnak 4 (kiló) szorozva 150-nel = 600 mili (gram) legyen meg 24 óra alatt.

Mellesleg szerintem szokj le a méricskélésről, mert rámegy az agyad... Ne mérd, hagyd, hadd szopizzon annyit, amennyit ő akar, hidd el, nem fog éhen halni az öledben. Mérd hetente egyszer, hogy mennyit hízott egy hét alatt.

Te sem eszel mindig ugyanannyit, és a kisbabák sem gépek.

És ha 1,5 óra után méred meg, az már mérhetetlen adat véleményem szerint. Nagyjából fél óra egy etetés, eddig mérhető az adat, ezután már nincs értelme.

2012. dec. 3. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

ezt én sem értem,mert nem eszik végig...van hogy csak cumizik rajta.

Viszont ha leveszem a ciciről elkezd üvölteni és addig sír amég vissza nem teszem...onnantól megint eszik... egy darabig és csak cumizik.

de már megőrülök hogy másfél órán keresztül eszik. Főleg éjjel rossz.

Mit tudok ez ellen tenni?

hiába próbálok neki cumit adni hogy azzal cumizzon az nem kell neki..

Segítenél kiszámolni pontosan mennyi azaz adag?

2012. dec. 3. 08:31
 3/8 A kérdező kommentje:
Ha jól számoltam ha mondjuk 6x eszik egy nap akkor kb.100ml kéne megennie minden szopizásnál?
2012. dec. 3. 08:32
 4/8 anonim ***** válasza:

Kiszámoltam az előbb, 600 gr kéne 24 óra alatt, de ez KÖRÜLBELÜLI ÉRTÉK. Ha egyik nap 500 gr fogy el, másik nap pedig 700 gr, az NEM BAJ.

És ez nem azt jelenti, hogy 6-szor 100 gr legyen, természetesen lehet egyszer 60 gr, máskor pedig 150 gr.

De ezt írtam az előbb, ne méricskéld a babádat, mert agybajt kapsz. Hetente csak egyszer mérd, ha hízik eleget, akkor jól van minden.

2012. dec. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Amit írt az első az anyatejes babákra nem vonatkozik hanem tápszeresekre.

Anyatejet igény szerint adunk,mivel gyorsabban emésztődik ,mint a tápszer. A baba érzi ,hogy mennyi kell neki.


Nem tudom kap e mást innivaló gyanánt. Próbáld ki,hogy sima vízzel vagy teával kínálod szopi előtt.Lehet ,hogy csak szomjas,pláne most fűtés szezonba (száraz levegő).

A másik ,hogy valószínű ennyit igényel belőle.Az enyém is ilyen. :) Bár már javult a helyzet.Próbálkozz többször ,hogy letedd. Meg mikor óvatosan kiveszed a cicit a szájából már tedd is bele a cumit. 7 hetes fiúcska anyukája

2012. dec. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Próbálkoztam ki szoktam húzni a szájából mikor elalszik de valamikor egyből felkel... éjjel cumit próbáltam neki adni cici helyett de nem engedte hogy betegye ma szájába... nyüszörgött tovább cicire tettem azt bezzeg elfogadta egyből :D
2012. dec. 3. 10:21
 7/8 anonim ***** válasza:
Lányom 6hetesen evett 140160-ml-t 3-4óránként.Este fél7után viszont csak 3körül evett.Most már majdnem 9hetes és 160ml-t eszik.ÉS mivel most már anyatejet eszik nem tápot,így 2-3óránként eszik 140-160at.1órát nézelődik és aztán mielőtt aludna,eszik még 40-60at.Tehát ő naponta 700-900ml t eszik minimum.Attól függ milyen napja van.
2012. dec. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok.És nemrég volt 5150gramm
2012. dec. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!