Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az érdekelne, hogy havonta...

Az érdekelne, hogy havonta mennyibe kerül egy újszülött kisbaba?

Figyelt kérdés
A párommal szeretnék majd lassan kisbabát, de kiváncsi lennék hogy mennyibe kerülne. Mert mindent meg akarok neki adni majd.
2012. nov. 29. 16:34
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Nehéz ezt így kiszámolni.

Az is kérdés, hogy beleszámoljuk-e ez elején lévő "nagy költségeket", hogy újat akarsz-e venni mindenből, vagy jó a használt is.

Aztán kérdés, hogy hogyan fogod táplálni? Az anyatej ingyen van, a tápszer nem, és abból is van 100 fajta.


Az én harmadik babámnak jelenleg pl. semmit nem kellett venni, fél éves koráig a pelus költség van, ami havi 7-8000 Ft, no meg popsi kenőcs, törlő kendő.

Nem pontosan számolva és durván átlagolva is 10000-ből minden kijön.

De egy éves kora körül kelleni fog már cipő is, és gyakorlatilag aztán szép lassan de egyre emelkednek a költségek. Foglalkozásokra ha akarod vinni, aztán óvoda, iskola stb.

2012. nov. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
A kisfiam anyatejes,így tápszerre nem kell költeni(úgy tudom ez elég húzós)Pelenka,popsitörlő 1 hónapra 10-11ezer ft.Popsikrémet akkor vettem amikor megszületett nagykiszerelésű sudocremet(1900ft),1,5 havonta veszem a gyógyszertári natuurlandos fürdetőt 3 doboz kb 600ft.(de azért fogy ennyi belőle,mert a nagy lányom is ezzel fürdetem.A ruhákat nem írom,mert az mindekinél nagyon eltérő lehet.
2012. nov. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Pelenka, popsitörlő, pipere dolgok 15.000

Tápszer 15.000ft ha szoptatod, akkor ez nincs

Ruha: havi 10.000 ( 3 havonta új ruhatár)

Aztán jön a baby étel, ami 300 Ft/ üveg, ha te főzöd akkor havi 2000 Ft, 1 burgonya, 1 répa, 1 kis darab tök, 1 kos darab brokkoli... 1 alma..

Majd ha 1 éves lesz a cipő elég húzós, 7-10 ezer Ft, szezononként 2 pár, amit 4-6 hónap alatt kinőa családipótlék, + 10.000 ft, abból azért ki lehet hozni a baba dolgait!!!

2012. nov. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Mindenképpen szoptatni akarom, mivel a tejembe megvannak a vitaminok számára. A fontosabb dolgokat előre megvénnénk pl: babakocsi, kiságy stb... De azért köszönöm a válaszokat. :)
2012. nov. 29. 17:06
 5/20 anonim ***** válasza:
Ha már mindene meg van és anyatejes,akkor nem sokba. Mi pl már másfél hónapja egy fityinget nem költöttünk rá,mert sok pelust kaptunk és egyéb mást. Popsikrém szerintem nem kell minden hónapban,de ha iratsz az orvossal,akkor sokkal olcsóbb. Amíg gyorsan nő,addig igen,a ruha az sokba van. Az én fiam pl 54 centivel született,egy hónap alatt kinőtte az 56os ruhákat,most lesz két hónapos és már látom,hogy kb 2-3 hét és a 62es is kicsi lesz. De amig ilyen pici,addig elég neki kb 7 db rugi,ez mondjuk jó 20-25e forint,a tobbiről még nem tudok nyilatkozni,de a pelus is jobban fogy már,csak azt még nem kellett vennünk. De annyi biztos,hogy gyorsan fogy.
2012. nov. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Hát a pelus nem sok,főleg ha nem kell tisztába tenni napi 10x.Bár mi mindent kaptunk a kicsinek,de a kezdő dolgok a nagyon drágák.Kiságy,babakocsi,ruhák,pelusok,popsitörlők,törülközök,takarók,cumik,cumisüvegek.De ha mindent megvettetek,akkor a kinőtt ruhák pótlása sok,és ha tápszeres.De mi lányunk is tápszeres volt,de irattunk fel a gyerekorvossal anyatejet,igy hetente kapunk ingyen.Előző héten is 4litert kaptunk,most 3,5litert.Ez majdnem egy hétre elég,pedig 8 hetes és elég sokat eszik.Alkalmanként 160at és csak estére kap tápszert.A tápszerek 2000felett vannak általában felirva,de nekem pl most ugy irtak fel,hogy 2*450gramm volt 500ft.Előtte 2400ért vettem a 600grammost,az ujféle meg olyan 1800körül lehet.
2012. nov. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Az anyatej elvileg nem kerül semmibe, de én sokkal jobban figyeltem arra hogy mit eszek-iszok a szoptatás alatt, ami sajnos nem olcsó. Ha eddig is így étkeztél akkor persze nem lesz pluszköltség. Én a terhességem előtt ritkán ettem húst, főleg szénhidráton és gyümölcsön éltem.


A lányomat gyógytornászhoz kellett vinni, az államira hónapokat kellett volna várni, így heti 3.000 volt a költsége.

2012. nov. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
mi milumil peptit iszunk így egy hónapra kb 1000 ftból megvan a tápszer. igaz még félig meddig anyatejes is. szóval ez idővel nőni fog.
2012. nov. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Azért az h az anyatej ingyen van, erős túlzás. Mert pl. Mi van ha kell mellszívó? az egyből 12 000 (a legolcsóbb), Akkor egy szoptató anyuka tényleg odafigyel mit eszik-iszik, sőt, én annyira szomjas voltam h gyakorlatilag napi 3-4 l folyadékot ittam, aminek a fele gyümölcslé volt, mert azt vettem észre , h az őszilétől jobban lesz tejcsim. Akkor a tejszaporító tea, bogyó, ha kell esetleg....Szóval ez sem "ingyenes"
2012. nov. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.
2012. nov. 29. 18:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!