Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet visszaszoktatni...

Hogy lehet visszaszoktatni hogy megint átaludja az éjszakát? Lányom 3 hónapig átaludta. Most 3 hete kell. Először csak egyszer most már van hogy kétszer is kell és eszik. Nemértem hogy eddig nem volt éhes vagy miért van ez? Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
2012. dec. 3. 08:21
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Ha eddig aludt éjjel tehát nem volt éhes akkor most miért adsz neki enni.? Azzal hogy enni adtál neki éjjel rászoktattad az éjjeli kelésekre :(
2012. dec. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Golan Trevize ***** válasza:
Mekkora a lányod, és mikor mennyit eszik? Mármint délután, nem éjszaka.
2012. dec. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Mekkora a kicsid?

Mivel táplálod?

Hol tart mozgásfejlődésében?

2012. dec. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
4 hónapos múlt. Anyatejes este tápot kap.
2012. dec. 3. 17:38
 5/10 A kérdező kommentje:
Musszály volt megetetnem mert csak ugy alszik vissza. Csak nem értem hogy egyszercsak mitől van ez. És hogy lehetne visszaszoktatni.
2012. dec. 3. 17:59
 6/10 Golan Trevize ***** válasza:
Déltől lafakvésig mikor, mit és mennyit eszik?
2012. dec. 4. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
2-3 szopi nem tudom mennyit. Este 8 kor 120 ml táp.
2012. dec. 4. 11:48
 8/10 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló vagyok. Úgy látom én válaszoltam egyedül a kérdésre érdemben, a többiek csak kérdezgetnek, mégis kaptam egy nagy 0-át. Köszi mindenkinek.

Kérdező!

Semmi rossz szándék nem volt a válaszomban. Oké lehet, hogy éhes, de ezelőtt volt egy hosszabb időszak amikor valószínűleg nem volt az, hiszen aludt végig. Annyit lehet esetleg tenni, ha mindenképpen eteni szeretnéd éjjel, hogy egyre kintebb tolod az etetések közti időt. Az esti utolsó és az azt követő etetés között (végére már reggeli első etetést). Nem javasolnám ezt, ha nem írtad volna, hogy hosszabb ideig nem kelt fel éjjel enni. A babáknak általában 6 hónapos koruktól nincs szükségük arra, hogy éjjel egyenek. Ilyenkor pihen az ő gyomruk is, plusz megtanulják különválasztani a nappalokat az éjszakáktól(de ugye nem minden gyerek egyforma, vannak akiknek már 1-2 hónapos korukban sincs szükségük éjjeli etetésekre). Ez hozzájárul ahhoz, hogy idővel egyrészt hosszabbakat aludjon, és végül úgymond átaludja az éjszakákat. Lehet, hogy nem is azért kel mert éhes, hanem mert pl. jön a foga. Adsz neki cicit, vagy cumisüveget, ami masszírozza az ínyét, ettől megnyugszik és elalszik, de lehet akár az időjárástól is (frontok, szélfújás, stb.) Neked kell kitapasztalnod.

2012. dec. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi! Most este ezt csináltam, felkelt 3 kor visszaaltattam evés nélkül aztán kelt 5 kor de akkor már adtam neki.
2012. dec. 5. 09:52
 10/10 anonim válasza:
Érdekes, az én lányom pont fordítva működik. 6 hónapos koráig aludt mint a kisangyal. Volt olyan éjjel, hogy egyszer sem kelt. Leraktam 8-kor és reggel 9-kor ébredt. No, ezt most mintha elvágták volna. Felkel éjfélkor vagy kettőkor. Aztán 4-5 között. Nem tudom mi történt. Szinte kizártnak tartom, hogy éhes legyen, de mégis az, mert iszonyatos erővel eszik. Azóta kezdődött ez, amióta elkezdtük a hozzátáplálást.
2013. febr. 18. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!