Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor éhes még vagy nem?...

Most akkor éhes még vagy nem? Valaki igazítson el légyszi, kissé összezavarodtam.

Figyelt kérdés
7 hónapos babám hozzátáplálás mellett még szopik,de fogy a tej,így tápszert próbálok adni neki. Régebben,mikor még csak szopott és úgy fogyott a tej,elfogadta a tápot simán. Jelenleg az uzsonna és a tízórai ki van váltva teljeen, ebédre még szoptatom,de kevésnek tűnik a szopi. Volt lefejve 30 ml tej,azt megitta simán cumisüvegből,és még kért volna.A tápot rögtön utána adtam,de azt egyértelműen visszautasította. Gondolnám nem éhes már. De megkínáltam gyümölcspéppel, és abból megevett kb.180 ml. Akkor? Most akkor ez baj? De leginkább este van baj,mert nincs elég tejem,de a tápot meg nem fogadja el. Ha éhes lenne elfogadná? De akkor hogy fér bele még egy teljes adag gyümi ebédkor szopi után? Most akkor mit csináljak? Kit érdekel,egyen pépet ha nem kell a táp, este meg ha nem kell akkor biztos elég volt az anyatej? De az esti szopás után is írdogál mikor kifogyott a tej,mégsem fogadja el a tápot.
2012. okt. 25. 14:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
És, ha már nem adnál neki tejet csak tápot? Talán akkor elfogadná! Vagy már próbáltad, és úgyse? Én reggelire adok neki tejpépet, tízórai kis tápszer, után ebéd főzelék, utána kis tápszer, uzsi gyümölcs, vacsi pedig rendes adag tápszer! Próbáld ki a rendes meneted, de tej nélkül... Lehet le fognak hurrogni, hogyha van még tejed, akkor add azt, de ha neki már kevés, akkor bizony én tuti felváltanám tápszerre és elhagynám a tejcit!
2012. okt. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Gondoltam már rá én is, de annyira belém van égetve a szoptass-szoptass,hogy bűntudatom van a gondolattól...mikor arra gondolok hogy abba kéne hagyni,mindig eszembe jut,hogy nem vagyok elég ügyes,kitartó,meg mittudomén jó anya,mert biztos lehet ezt úgy is hogy van elég tej,csak én nem tudom jól csinálni.
2012. okt. 25. 14:32
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy vagy/leszek rossz anya! Ne viccelj! Hidd el nem ezen fog múlni! Én 3 hét után abbahagytam a szoptatást, mert nagyon kevés tejem volt, és a lányom üvöltött folyamatosan és inkább úgy döntöttem, h 1,5óra szopi 1 alkalommal és utána még szinte teljes adag tápszer után inkább abbahagyom az egészet és inkább tápszert adok! Mondanom sem kell, én is és a picim is olyan nyugodt és kiegyensúlyozott lett onnantól, hogy elmondani nem lehet! Én úgy vagyok vele, mondhat bárki bármit, de nem fogom se magam, se az én kicsikémet sanyargatni, vagy összevisszaságba tenni! Higyj az anyai ösztöneidben és tojd le a rossz és gonosz hozzászólásokat, és ne sanyargasd magad/magatok! 7hónapos a picikéd, eddig szoptattad, most már nyugodt lelkiismerettel elhagyhatod szerintem! :) Első voltam!
2012. okt. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
leszek" leszel
2012. okt. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Golan Trevize ***** válasza:
Éhes még, csak nem szereti a tápot.
2012. okt. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem biztos,hogy éhes.Az én lányom 9 hónapos és már csak reggel és este szopizik!Van olyan,hogy,ebédel,a főtt hamit már nem kéri mert tele a pocija,de ha gyümit,vagy más édes dolgot akarok még neki adni azt megeszi.Rafkós nagyon.Én amúgy onnan tudom,hogy tele a pocak,hogy vagy pukizik,vagy böfi van evés közben.Akkor el szoktam venni előle a kaját,mivel hajlamos néha túlenni magát,ha olyat főzök ami a kedvence(spenót,spagetti).De ha mégis úgy érzed,hogy kevés a tejed és még éhes,akkor 2 dolgot tehetsz.Egyik,hogy veszel homeopátiás bogyót,ami nálam nagyon bevált,a másik,hogy szopizás után adsz neki valami tartalmasabb ételt.A tápszert pedig az én lányom se fogadta el soha.Egyszer próbáltam és kiköpte.Soha nem is kapott.Ma már mindent eszik,amit mi is.Az esti sírdogálás meg lehet a fogától is.
2012. okt. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!