Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen gyakran vágjátok le...

Milyen gyakran vágjátok le babátok körmét, és hogy?

Figyelt kérdés
2009. aug. 19. 11:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Én kb 3 naponta vágom amikor eszik.Tápszeres,így a cumisüveget kitámasztom,amíg eszik addig nem kapálózik,úgyhogy akkor gyorsan levágom neki.:-)

2009. aug. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szia! Nekünk is 3-4 naponta kell vágni, igaz egy harc az egész. Van hogy elalszik a cumisüvegen, olyankor gyors levágom, de van h lefogom kaja után és úgy próbálom. Általában sikerül, de van hogy apa segítsége kell hozzá, hogy lefoglalja.
2009. aug. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Hogy? Egyre nehezebben! :-) A kezén hetente kétszer kell vágni, nagyon gyorsan nő! Ölembe veszem, azt még valahogy sikerül is. A lábáról majdnem 7 hónap alatt eddig nem sokszor vágtam, ott valahogy nem nő:-) De pont ma reggel nyisszantottam végig, addig bekapcsoltam a tévét, a reklámot figyelte lemerevedve. A lábát nehezebben tudom lefogni, mint a kezeit. Állandóan jár, de ez jó csel volt.
2009. aug. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

egy héten kétszer vágom a kezén,kéthetente pedig a lábán. Az ölembe ültetem,nekem háttal és úgy vágom neki. Ha nagyon "aktív" akkor szopi közben, vagy alvás közben.

Lakkozni is ilyenkor szoktam :o)))

Most 6hónapos kislány.

2009. aug. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is kb. 3-4 naponta kell vágni a körmöcskéket, lábikónál kicsit ritkábban, ott lassabban nő. Én egész kis előadást kerítek hozzá, minden egyes körmöcskénél örömujjongással, hogy milyen ügyes is a baba. Ha nagyon nyugtalan, napolom a dolgot, ilyenkor 1-2 köröm levágása után érzem, hogy ez akkor épp nem fog menni, később újra próbálkozom. Akad olyan is, hogy 3-4 próbálkozásra sikerül, de többnyire 1 is elég. Lefogásra nem került még sor, nem szeretném, ha rossz érzései maradnának a körömvágással kapcsolatban, szerintem úgy egyre kevésbé tudnám rádumálni. Egyelőre működik így, aztán majd kiderül, hogy később szükség lesz-e újabb praktikákra. Most másfél éves és örökmozgó.
2009. aug. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
11 hónapos, nehéz lenne megmondani milyen gyakran vágom, kb naponta 1 körmöt-pár hete kitalálta, hogy milyen mókás, ha elrántja. Ha lefogom akkor máshogy akadályoz, kézzel-lábbal, ahogy tud, a lényeg, hogy kb 2 mp-ig tudok manikűrözni.
2009. aug. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem a kiságyában, hanem a földön, matracon alszik nappal, így akkor vágom amikor alszik, optimális esetben kétszer egy héten. De a lába még álmában is csikis, így is nehéz... Most 11 hónapos.
2009. aug. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Akkor nem csak én vágom naponta a körmeit, mert ő ügyesebbnek bizonyul :)
2009. aug. 19. 12:23
 9/12 anonim ***** válasza:
Kezén hetente egyszer, lábán ritkábban. Érdekes, mert régebben kifejezetten szerette, ha a kezéről vágtam a körmöt, még nevetett is rá, most meg utálja. Én most cselhez folyamodom, amikor be van kötve az etetőszékébe, akkor elkapom, onnan nem tud hová menni. Persze visítás van, de hát muszáj.... :) 15 hós kislány anyukája.
2009. aug. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

kb hetente 1-2-sze vágom a kezén. A lábán kb havonta.

Régebben nem volt vészes, most egyre nehezebb, nagyon mozgékony lesz. Kicsit lefogom, közbe éneklek neki. Alvás közben nem próbáltam, szerintem felébredne rá. Az jó ötlet talán még szopi közben meg lehet próbálni.

2009. aug. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!