Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy kisbabának csak akkor...

Egy kisbabának csak akkor kell szívni az orrát orrszívóval, ha náthás, vagy néha amúgy is? Ha kell, akkor milyen időközönként?

Figyelt kérdés
Amúgy nem igényli, nincs rá szükség? Mit ahogy egy felnőtt is, akkor is fújja az orrát, ha nincs is megfázva.
2012. dec. 4. 21:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Csak ha náthás:)
2012. dec. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ!
2012. dec. 4. 21:37
 3/6 anonim ***** válasza:
35%
én amúgy is szívom,ő még nem tudja kifújni,csak megy bele valamennyi por...nem minden nap kb 3 naponta.előtte befújom Sterimarral
2012. dec. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A lányomnak sosem szívtam ki, csak ha náthás volt. Ha egyéb beszáradt akármi volt benne, azt vagy kitüsszentette, vagy rásegítettem óvatosan fültisztító pálcikával (ha nagyon lent volt, egyébként nem piszkáltam).

A fiamnak újabban hetente egyszer viszont ki kell szívni, mert egyrészt annyira örökmozgó, hogy nem mernék az orrába piszkálni máshogy, nehogy félre menjen, másrészt pedig sokszor csak dörzsöli-dörzsöli, szabadulna valamitől, de sehogy sem jön ki. Zavarja, mert hallom, hogy nem kap levegőt rendesen, és nem is akar enni olyankor. Előfordul, hogy akkora "akármi"-t szippantott ki az orrszívó, hogy csak lestem. Neki egyszerűen beszárad, és sehogy máshogy nem távozik el.

2012. dec. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mi hasfájósak vagyunk. Egy nagyobb hasfájás után szegény nagyon "szörcsög", egyértelmű volt az első pillanattól kezdve, hogy itt van mit szívni. Sajnos mi ugyan így vagyunk a csipával is, egy nagyobb-órán át tartó sírás után azzal is problémánk van...de én ezt természetesnek is tartom, hiszen, ha egy órán át én is úgy sírnék, hát nekem is vörös szemeim és teli orrom lenne :)
2012. dec. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Amúgy nemnagyon kell. Fürcsinél töröld meg egy kis vízzel, és úgy kijön a szöszmösz, amit beszippantott.
2012. dec. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!