Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, hogy egyedül...

Mit csináljak, hogy egyedül aludjon el?

Figyelt kérdés
A babám most 9 hónapos és szopizik de csak a kezemben szoptatás közben tudom elaltatni.A férjem karjában elalszik de ha engem lát csak a cicin.Szeretném ha a kiságyba betéve is elaludna.Mit csináljak,már késő??Nagyon sír ha leteszem.Most már csak akkor fog egyedül elaludni amikor megérti hogy alvás,megyünk tentikélni?
2012. dec. 4. 22:24
 1/3 kíváncsicska ***** válasza:
10%

Alvás: a Suttogó módszer A Suttogó titkait a legtöbben az elalvásra szoktató módszer miatt veszik meg. A módszer lényege, hogy a babának meg kell tanulnia egyedül elaludni. A módszert nem szabad 8 hónapos kor alatt elkezdeni, de felhívja a figyelmet arra is a írónő, hogy túl sokáig se várjunk, mert egyre nehezebb lesz az átszoktatás és egyre tovább tart majd.


Az egészen kicsik számára azt javasolja, hogy mikor mi magunk is mennénk lefeküdni, előtte vegyük ki a kicsit a kiságyból és félálomban etessük meg, így valószínűleg éjszaka is később éhezik majd meg és nem fog az éjszaka közepén felkelteni bennünket. Ez az ún álometetés, ami van, akinek beválik, van akinek nem. Az újszülötteknél, 3-4 hónapos korig általában jó (de ismerek olyan babát is, akinél nem működött), amikor már a fogzás is elindul és megzavarhatja az álmát.


8 hónapos kor után következik a tutinak mondott módszer, amely nagyjából a következőképpen néz ki: este ugyanabban az időpontban és ugyanazzal a szertartással körülvéve előkészíted az alvást (vacsora, fürdés, mese, puszi), lefekteted az ágyba a kicsit. Ha sír, megnyugtatod, de nem veszed ki az ágyból. Ha feláll az ágyban, visszafekteted a helyére. Mindezt addig, amíg nem alszik el. Ha éjszaka felébred, ugyanez az eljárás érvényes: nem szabad kivenni, simogatni lehet, megnyugtatni, visszafektetni a helyére, amíg el nem alszik. Az első éjszaka kitartó gyerek esetén akár másfél-2 óráig is eltarthat, mire álomba szenderül, de ez az időtartam éjszakáról éjszakára csökken majd, míg végül a kicsi át nem alussza az éjszakát.

Ezt Vida Ágnes írásában olvastam.Sokaknak bejött

2012. dec. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%

Semmit. Majd 2 évesen elalszik egyedül.

vagy 10.

2012. dec. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mi a suttogó módszerrel szoktattuk az ágyába és azóta csak ott alszik max. még az autóban. Akkor 8 hetes volt és szopis, most 10 hónapos és szereti az ágyát ,de csak alvásra használja.
2012. dec. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!