Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehet megtanítani egy...

Hogyan lehet megtanítani egy 3-4 hónapos kisbabát, hogy egyedül aludjon el?

Figyelt kérdés
Már úgy értem, hogy kevés segítséggel. Vagy ez is baba függő? Mit szúrtunk el az elején? Minden este egyre nehezebb. Sokszor elaludt a cicin, de most az sem jön be. Segítsetek kérlek!
2012. jan. 16. 21:41
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok szakértő, csak a véleményem írom le. Szerintem egy 3-4 hós babát nehéz hagyni, hogy elaludjon egyedül,ez az én tapasztalatom 2 gyerek után. Biztos van olyan, aki elalszik csak úgy, de az én környezetemben sem ismerek ilyet. Az meg olyan fura is lenne, hogy tanítani erre egy 3-4 hónapost...... Nem szúrtál el semmit, abba biztos vagyok, egy pici babának az még szükséglet (csak úgy, mint a szopi és egyéb), hogy felvedd és, hogy érezze a közelséget. Majd ha elég érett lesz rá, el fog aludni egyedül, ez még korai lenne most.
2012. jan. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy! Egy ekkora babától nem kell elvárni, hogy egyedül aludjon el! Ringasd, szeretgesd, rád van szüksége. Aztán majd idővel kinövi, és el tud majd aludni, de egy ekkora babától nem várhatod el ezt.
2012. jan. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
25%

a suttogó titkaiban találsz rá ötleteket.


a googllal rá tudsz keresni, le is tudod tölteni.


2 egyedül alvós baba anyukája. (aki soha sem altatta cicin őket :))


anyukán és babán is múlik. vannak anyásabb és kevésbé anyás babák, de szoktatás kérdése. az anyás babát is meg lehet tanítani egyedül elaludni.


kitartást!

2012. jan. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy. Pontosabban: sok sírás árán, de szerintem ez nem lehet cél.


Nálunk cicin alszik el a mai napig (másfél éves múlt), ha ez neked nem probléma (csak mondjuk a környezeted néz furcsán), akkor altasd továbbra is így. Vagy hogy érted, hogy most már nem alszik el cicin? Kiköpi, felébred, sírdogál? Elég álmos már, amikor úgy döntesz, alvásidő van? Fél órával később nem menne jobban? Nem éhes? Esetleg délutántól szoptasd gyakrabban, hátha az a baja hogy enne még, vannak babák akik "bespájzolnak" éjszakára.

2012. jan. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
15%

Szia! Mi mikor hazahoztuk 4 naposan az első éjszaka borzalom volt! hajnali 1től 7ig a gyerek üvöltött. Ráztuk stb semmi... Mire megjott fél8kor a védőnő elaludt közttünk az ágyon. Mire a védőnő felvilágosított minket, hogy azért csinálja mert tudja hogy ezzel elér bármit és mivel én minden egyes hangra felkaptam a gyereket és ráztam (a kórházban is) így rájött hogy hangot ekll adnia és ő lesz a kiskirály. Na utána mi kint az ajtójából néztük amikor rázendített. Könycsepp mentes sírás természetesen. 3 órán át tartott:S mi már jobban sírtunk és hol az egyikünk akarta kivenni hol a másikunk és a másik fél folyton meggyőzte az éppen kivenni akarót, hogy ,,de azt mondta a védőnő..." Erre 3 óra múlva abbahagyta! És nézelődött. (éjjelifény) majd elaludt... Aztán 1 hónapos koráig még mivel sokan kézben fogták amikor rokon jött látogatni és egész nap kézben volt és úgy is aludt el sokszor még néha bepróbálkozott elalvás előtt de ilyenkor 5 perc volt max és hát inkább kiabálás mint sírás. Most négy hónapos, de magától alszik el. Egy hangot sem hallat. Ha nagy nyűgös picit azért ölben is altatom, mert olyankor sajnálom de 2 perc ringatástól kidől:) Egyébként meg sokszor felkel és a kiságyban játszik a rágókával meg csörgővel és kalimpál a lábával vagy épp sikongat:) szóval elszórakoztatja magát. Az első 1-2 hónapban olyan lelkiismeretfurdalásom volt, hogy felkelt és akkor is csak nézelődött és nem sírt vagy ilyesmi, hogy vegyem ki. Szegény meg ki tudja mióta már ébren vlt én meg miközben vártam, hogy felkelljen takarítottam. Imád azért ölben lenni és mára már egyértelműen szerelmes belém:) Nem is vonszolja más egész nap mint a legelején mert csak az én ölemben hajlandó megmaradni. Estére már vele alszok, mert hiába a légzésfigyel meg bébiőr.... hiányzik (egyszer beteg volt és velealudtam és nagyon jó érzés volt) de ha a kiságyba rakom ott is elalszik épp úgy mint a kis kuckóban ami az ágyon van neki elbarikádozva. Játszószőnyeggel is eljátszik nem üvölt hogy vegyem fel....van neki rezgő pihenőszéke és abban is eltévézget. Én viszont olyan vagyok, hogy folyton ölben puszilgatnám. Így az idő nagy részét velem tölti ölben vagy játékkal. Mégsem szokott vissza arra, hogy ne lehessen letenni. ez pedig nagyon jól jön ha épp nem lett volna időm valamire miközben aludt.



Na akkor most a kérdésre: Szerintem az elején kellett volna, ahogyan nekünk is tanácsolták. Nyilván először meggyőződtünk arról, hogy nem-e másért sír. Később kitapasztaltam, hogy olyankor nem is sírós hangot hallatottt hanem inkább kiabálósat. A mai napig is van hogy elkezdi azt hiszed hogy sír közben meg huncut, mert mosolyog:D Csak azt akarja, hogy figyelj oda. A helyedben mostmár nem kísérleteznék ezzel.

2012. jan. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Én nem hagynám sírni soha. Ha sír, azt okkal teszi. Ennyi idősen még nem elég fejlett az agya, hogy tudatosan csináljon dolgokat. Fura, hogy a te védőnőd ezt tanácsolta. Nekem pont az ellenkezőjét. Azt mondta, ha sír, annak oka van. És Te, az Édesanyja megpróbálod megérteni. Ők nem tudnak beszélni, csak sírással jelezni. És ha nem figyelsz rá, és egyszercsak abbahagyja, az nem azért van, mert jobb lett neki, hanem mert beletörődött, hogy az anyukája nem foglalkozik vele. Őneki ez szükséglet, ahogy már azt írtam az előbb. Tudományosan bizonyított, hogy azok a gyerekek, akiket nem vesznek fel, amikor sírnak, nem lesznek olyan nyitottak a világra, nem lesznek olyan kreatívak esetleg beilleszkedési zavarai lehetnek. Ezt nem én találtam ki, ez
2012. jan. 16. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak IGAZA VAN!! Nemhogy három órát, egy percet nem hagynám sírni ebben a korban!!!


http://www.youtube.com/watch?v=aAMis5NOdG4

Én inkább Rá hallgatnék, mint a védőnőre...

2012. jan. 17. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mostanra sikerült elérnem, hogy nappal, de legalábbis az első két alvása esetén önàllóan aludjon el. Amikor elég fáradtnak tűnik, megkapja a cumiját, felolvasok neki egy mesét, majd bekapcsolom a rádiót és arrébb megyek. Így mostanàban szokott működni, de nem akarom elkiabàlni... persze ha sír, fel kell venni szerintem is. Ha megnyugodott érdemes újra próbálkozni. Este viszont nekünk is csak összebújással vagy cicivel sikerül. most lesz 4 hònapos.
2012. jan. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
0%

lehet lehurrogtok,h milyen rossz anya vagyok,de én az elejétől hagytam sírni..akkor nagyon rossz volt..kb 1 hétig minden elalvásnál pontosan 5 percet sírt és abbahagyta..ezt egy hét után abbahagyta és azóta MINDIG egyedül alszik el..este is,napközben is.csak beteszem a kiságyba és egy hangja sincs!!!az éjszakát átalussza 6 hetes kora óta,soha nem volt órákat fent éjszaka,csak az evés idejéig volt fent.nappal 3*alszik 1 órát.szóval szerintem sajnos az elején sokkal sokkal egyszerűbb lett volna.

én ringatnám 1-2 percet,betenném a kiságyba,...gondolom sírni fog ,bemennék megsimogatnám,halkan mondanék neki valamit ,kijönnék,várnék 2-3 percet,majd újra...addig ameddig el nem hallgat,de nem venném már ki a kiságyból..(egyre ritkábban mennék be)biztos,h eltart jó pár napig és rossz lesz otthagyni sírni szegényt,de máshogy nem tanulja meg.

"Minden gyerek megtanul aludni"

szerintem megérné megvenned ezt a könyvet!tényleg nagyon jó...bár a lényege ez,amit leírtam.

2012. jan. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Ja és előttem írta valaki a Suttogót !

Ez is nagyon jó könyv!!!Ebben nem csak az alvás,ebben mindenről szó van.

2012. jan. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!