Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitol lehet ez? Lehet valami...

Mitol lehet ez? Lehet valami baj van?

Figyelt kérdés
Babám 11 hónapos,mászik és feláll és sokat esik.Nem is az a baj,hogy elesik,mert tudom,hogy ebben a korban ez normális,hanem az a gond,hogy amint elesik,pár perc után már látszik az esés nyoma,szóval állandóan tele van foltokkal,foleg a lába és az arca.Most is van az arcán 4 lila folt.A férjem szerint ez nem normális,hogy a kis utésektol is ilyen foltos.Másnál is van ilyen?Mitol lehet?
2009. aug. 19. 15:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj a gyermekorvosoddal, ő tudni fogja hová vidd el, ha szükséges.
2009. aug. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hugom lányán is minden meglátszik. Igaz nem lila foltok, csak pirosak. A csípések is sokáig meglátszanak rajta. Érzékenyebb a bőre. A nővérem volt ilyen, most is meglátszik rajta minden. Elég csak kicsit erősebben megfogni vhol.
2009. aug. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 fotucsok ***** válasza:
93%
Mindenképp beszélj az orvossal, mert (nem emlékszem, hogy melyik)egyfajta betegség jelei is az, ha egészen kicsi ütődéstől rögtön kékül. Jár utána szerintem mihamarabb.
2009. aug. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 fotucsok ***** válasza:
82%

az előző vagyok. eszembe jutott, hogy esetleg a vérzékenység jelei lehetnek.

Itt egy cikk is amit találtam a neten:

A kék foltok



Leggyakoribb, hogy a mászó vagy járni tanuló, de különösen az óvodás-kisiskolás korú, bicikliző, görkorcsolyázó, focizó, mászókázó gyermeken sok „kék folt” látható. Ezek jellegzetesen az ütéseknek kitett helyeken, így leginkább az alsó végtagokon fordulnak elő, többnyire a bőr szintjéből sem emelkednek ki, de néha kiemelkedők, keményebb tapintatúak is lehetnek. Általában egy hét alatt felszívódnak: először mélyebb kékeslilás színűek, majd zöldes, később barnás, halványsárgás színűekké válnak. Bár ezek kifejezetten ütés, esés hatására keletkeznek, az eleven gyerekek nem mindig emlékeznek arra, mi is történt, hogyan szerezték.


Ám a foltok nem csak ártalmatlan jelenségek lehetnek. A betegségekhez, kóros állapotokhoz társuló bevérzéseket három csoportba sorolhatjuk a keletkezés kiváltó oka alapján: beszélhetünk vascularis vérzékenységről, trombocita eredetű vérzékenységről és véralvadási zavarokról.

2009. aug. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Jaj,egy kicsit megijedtem,most,hogy a vérzékenységet mondod,gyerekkoromban volt tobbszor is,hogy amikor vérzett az orrom,alig akart elállni,sokszor orvosnál kotottem ki vele,remélem nem lesz baja a babámnak!

Koszi a válaszokat,megkérdem az orvostól.

2009. aug. 21. 22:18
 6/6 anonim ***** válasza:

És még mennyit fog esni!!

Az enyémnek is vannak mindig kék foltok a fejecskéjén, de olyankor tényleg keményen beveri. "Segít" neki a bátyja, egyszerűen nem tudok mindenhol ott lenni.

De esett már 1 centirre mellettem és nem tudtam elkapni.


Nem tudom a te babád mennyire üti be magát, de ezt meg kellene figyelned alaposabban, mert mit fogsz mondani a dokinak?

2009. aug. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!