Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pavlik kengyelnél milyen...

Pavlik kengyelnél milyen ruhát adjak fel télen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jövő héten megyünk és a 3 hónapos Izámra felkerül a "csodás" Pavlik kengyel. Mivel már beköszöntött a tél szeretném megkérdezni, hogy szerintetek, hogy kéne felöltöztetni?

Dr. Viola Sándor az ortopédusa ő fogja felrakni a kengyelt, ő azt mondta, hogy vágja le egy nem annyira jó ruginak a lábait és az kerül majd rá, hogy a szíjjak ne szorítsák - mondtam hát köszi!

Gondolom hosszú ujjú body amit ilyenkor fel lehet adni, vékonyabb zokni vagy nem tudom, valamint bundazsák. Ez jutott eszembe, mint tapasztalatlan kengyel előtt álló.

Kérlek benneteket ha van tapasztalatotok, hogy mit adja rá ilyen hidegben, segítsetek nekünk!

Köszönöm szépen előre is!

Andi és Izabella



2012. dec. 5. 20:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia! Nekunk is volt csodas pavlik kengyel, ugyanugy harom honaposan es ugyanugy telen. Vekonyabb rugikra ra tudtam rakni, de a plussokre nem. Harisnyara a legkonnyebb,

Ha kerdesed van, irj nyugodtan, par honapig kuzdottunk vele. Szerencsere eleg jol birta, csak akkor kezdett turelmetlen lenni lanyom, mikor mar kezdett volna komolyabban mozogni, felulni, stb.

2012. dec. 6. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Szia,


Azóta lehet már meg is kaptátok a kengyelt mi is tegnap :( Sajnos az én lányom nehezen viseli eddig nagyon sokat sír tőle, alig játszik velem, és csak néha mosolyog, de bizakodó vagyok hogy gyorsan megszokjuk. Most 10 hetes és két hónapig kell viselnie, úgyhogy mi is belecsúsztunk a hideg időszakos mit adjak rá kérdéskörbe...

Én hosszú ujjú body-t egy hosszabban felhúzható zoknit adtam a kengyel alá, hogy lehessen pelust bontani. Erre lehet kis kabát, és van nekem 3 kisebb és 3 nagyobb babahálózsákom van ujjatlan és van aminek ujja is van, meg bundás és vászonszerű, ezeket kombinálom, plusz pokróc. Itthon csak body és bundás hálózsák.

Nem tudom mit lehetne még ráadni, nekem ezek eddig bejöttek, bár ettől sajnos nem lett kényelmesebb neki a viselése.


Kitartást, jó egészséget!

2012. dec. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm a válaszaitokat!!!:-)

Hétfőn fel is rakták a kengyelt... Hosszú ujjú body van rajta meg zokni és egy hálózsák. Szerencsére úgy veszem észre rajtam, hogy nem zavarja. Néha van visító hangja, ilyenkor nem tudom eldönteni, hogy a kengyel zavarja-e.

Az orvosa azt mondta, hogy a csecsemők között kb 2%-a érintett a Pavlik kengyel hordására. Meglepődtem...:-(((

Kb. 10 napja csak háton akar aludni, örültem mert nem fordíthatom hasra 3 hónapig.

Úgy érzem elavult ez a módszer, de ha ezzel tudjuk elérni, hogy utókezelés nélkül "meggyógyulhat" akkor ide érzés oda... Ez lesz!

Mi viccesen megjegyeztük a férjemmel, hogy milyen szép Xéna rucit van meg ilyen saru Anyának is kéne.., talán vmivel könnyebb elviselni a látványt és ezért ő sem sír annyit.

Köszönöm Nektek a jó ötleteket! Utolsó hozzászolónak is KITARTÁST kívánok!:)

Andi

2012. dec. 13. 03:32
 4/4 anonim válasza:

Tudom, hogy régi topik, de anno én is innen tájékozódtam, szóval gondoltam, hátha mást is fog még érinteni, és talán hasznosnak tartja az én tapasztalatom.

Szóval az én kislányom közel 3 hónapos korában kapta meg, és 6 hét után szabadultunk. Simán rá tudtam adni rugikra, a plüssökre is. Pelenkázáskor legalább kicsit ki tudta nyújtani a lábait szegénykém - két-két csat a két lábán, az könnyen kibontható minden pelenkázáskor...

Amúgy én is adtam rá sokat hálózsákot (a rugi fölé, takaróként), hogy ne akadjanak be a csatok mindenhová. Ha épp vendégségbe mentünk, akkor meg kis ruhát, ami szinte teljesen eltakarta a kengyelt.

Azért lehet szerintem bármilyen rugira ráadni, mert azt mondták nekünk, hogy a keresztcsatokat (pl.ami a mellkasán van) nyugodtan állíthatjuk. Ami számít, az a hosszanti beállítás, ahhoz meg nem nyúlsz hozzá úgyse. (De megéri bejelölni egy tollal, mert ha véletlenül kiugrik a csat, gondban leszel, hogy hová tedd vissza...)

Mi kötözött sonkának meg vadnyugati hősnőnek becéztük Annát, próbáltunk nem drámázni a dolgon, de nem tudta megszokni, sőt, a vége felé már mindig sírt, mikor fürdés után visszaadtam rá. Azért hősiesen viselte...

Erre az időszakra esett az is, hogy "köteleztek" minket, hogy a hason feküdni nem szerető csajszit rendszeresen fektessem hasra - ebből a célból, meg kicsit a szenvedések enyhítésére beiktattunk fürdés előtt egy kengyel nélküli fél órát, amikor a hason fekvést gyakoroltuk meg úgy általában szabadon játszhatott - így napi egy órát volt kb. kengyel nélkül (a fürdéssel egybeszámolva), de így is felszabadultunk a doki által eredetileg saccolt 6 hét után.

Egyébként azt mondták, hogy a kengyelben is nyugodtan fektessem hason, de nem akartam kínozni, mert a kengyellel esélye se lett volna hogy a hátára forduljon, amit ebben az időben bőszen gyakorolt, ha hasra tettem. :)

2013. jún. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!