Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » S. O. S! Pavlik kengyel?

S. O. S! Pavlik kengyel?

Figyelt kérdés
3 hónaposan pavlik kengyelt kaptunk (állítólag bal csipője fejletlen, nem tudom ez mit jelent), babóm egyáltalán nem bírja, max. 40percet, azt is ölbe, egyébként üvölt!!! Nagyon izgága baba, mindig jár keze lába és ha nem tud rugdalózni, azonnal üvölt és feszíti magát!! Nem hordozhatom egésznap ölbe, fizikai képtelenség! Mit tegyek? Ha nincs rajta, akkor egésznap a betétes rugiba van.
2011. szept. 26. 22:10
 1/7 anonim ***** válasza:
40%
Ha nem viseli a kengyelt,akkor csípőficamosként sántítani fog.
2011. szept. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Tübingeni csipőabdukciós ortézis,Ottobock termék.Nézz utána,ugyanaz a problémánk volt,hallani sem akartam Pavlik kengyelről.Romániában élünk,itt nem akartam elhinni a diagnózist.Átmentünk Debrecenbe,persze ugyanaz volt.Fejletlen csípőizület.

Azt a bizonyos ortézist itthon kaptam a gyerekorvosunktól,vittem is magammal,hogy a debreceni doki mit mond.Azt mondta szenzációs,csak elég drága.2X6 hetet volt benne a lányom,nagyon jól bírta.Ruhára kell feltenni,tud rugdalozni benne,a lényeg az,hogy nagy legyen a terpesz.

Utólag tudtam meg,hogy az a bizonyos Pavlik kengyel,sok esetben rosszat is csinál,mert fixen tartja a lábakat.

Ha kérdésed van,írj nyugodtan,regényt tudnék írni róla.Bárcsak segíteni tudnék.

Pár embernek kölcsön adtam,mindenkinél eredményes volt.

2011. szept. 26. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok,megtaláltam a címet és tel számot,elküldöm privátba,nehogy belekössenek,hogy reklámozom.
2011. szept. 26. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
59%
Fejletlen csípő nem jelent csípőficamot.
2011. szept. 26. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A fejletlen csípő a csípőficam lehetőségét jelenti. Mivel a csipőizület nem fogja körül a combcsont fejét, ezért az kiugorhat az izületi vápából. A kengyel abban segít, hogy olyan pózban tartja a lábakat, ami jobban ingerli az izületet, hogy a megfelelő irányban növekedjen, és nem hagyja hogy a combcsont elhagyja a vápát. Az én lányom is 3 hónaposan kapott kengyelt. Nem volt egy fáklyásmenet, de inkább ez mint egy nyomorék gyerek, aki állandó fájdalmakkal küzd, vagy gipszben töltött hónapok és fájdalmas műtétek. Ha felírták a kengyelt akkor hordani KELL! A gyerek meg fogja szokni. Én sem hittem el, de így volt. Max egy hét, és megszokja. Az én lányomon 3 hónapig volt, napi 23 órát, és minden este üvöltött mikor visszaadtuk fürdés után, de amúgy jól viselte az első 1 hét után. Tudott benne rugdalózni is, igaz csak oldalra. Hason altattam, így éjjel nem ébredt fel arra hogy nem tudja teljes szabadsággal mozgatni a lábát. 6 hónaposan vették le a kengyelt, 7 hónaposan felült, 8 hónaposan felállt, 11 hónaposan járt. Megért ennyit az egészsége.


Kérdező! Ha kengyelt írtak akkor a betétes rugi nem elég. A gyereked érdekében ne vedd le a kengyelt az előírt időn belül, mert sokat árthatsz vele. A második által említett ortézisnek érdemes utánanézni, az is jó lehet, de korántsem valószínű, hogy azt jobban viselné a gyereked.


Minden jót!

2011. szept. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!! Erőltetem!! Egyébként voltunk 2napja szíjigazításon, azt mondták már javult, és hogy a csípő kötöttsége csaknem teljesen megszűnt. Elfelejtettem megkérdezni ez mit jelent. Tudja vki??
2011. szept. 28. 20:14
 7/7 anonim ***** válasza:

Megszokja.Neked nehezebb nézni mint neki viselni.Ha anyatejes,hamarabb gyógyul.

Nem én találtam ki,doki mondta.

2011. szept. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!