Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adnátok tanácsat!? Mert ha...

Adnátok tanácsat!? Mert ha így folytatódik megbolondulok?

Figyelt kérdés

aranyos, okos értelmes gyerekeim vannak, de most abszolút tanácstalanv agyok, és teljesen kimerült, ideges stb...

A nagy lányom 2 éves múlt,a kicsi 3 hónapos. A nagy egyfolytában a fenekemben van, már bocis a kifejezésért,de rényleg így van, semmi nem jó, egyedül semmivel nem hajlandó játszani, holott korábban akár egy óráig is lekötötte magát.


A kics 3 napja éjszaka 1,5-2 óránként kel enni,csak anyatejes, ráadásul hasról hátra is megfordul és egész nap/éjszaka ezt gyakorolja. Háton utál aludni,így hason szokott,de ha hasra rakom, hátra fordul és így tovább...Babakocsiban csak addig alszik,amíg mozog, mihelyst megáll,vagy kinn ahgynám kicsit a teraszon, rögtön sírásba tör ki.

De nem tudom merje e ott is hason altatni???



Mit csináljak???Hogy lehet ezt az időszakot átvészelni, a angyobb lányom is ilyen volt, hogy ha valami új mozgásforma jött, tuti nem aludtunk rendesen kb két hétig.


És ne haragudjatok, tudom/tudtam,hogy nehéz lesz, eddig minden simán ment,mindent megoldottunk,de most kész vagyok teljesen..


2012. dec. 6. 10:18
 1/10 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is hason aludt a kocsiban, semmi gond nem volt belőle. Még télen, kint a hidegben is. Úgy altattam el, hogy hasra tettem, tologattam, nem szóltam egy szót sem, csak ütemesen rázogattam, tologattam a kocsit, és ilyen hidegben is fél-egy órát is elaludt.

Persze csak akkor aludt el hamar, amikor már beállt egy kis rendszer az ébredéstől a délelőttig. Így 11 és 12 óra között aludt biztosan. Ritka volt, ha nem. Ha mégsem, akkor játszószőnyegre, kiságyba, járókába tettem, zenélő forgót nézegetett, színes játékokat, halk zenét kapcsoltam vagy szólt a tévé.

A két évest megértem, ha megy, nálunk sokszor még a négy éves is ezt csinálja:) Folyamatosan jön, kérdezget.

2012. dec. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem hasonló problémám volt, a lányom nappal egy szemhunyásnyit sem aludt, bármit csináltam vele, és borzasztóan fáradt volt. A megoldás a hordozókendő lett - ott nagyon jókat aludt, és legalább addig felszabadult a két kezem, be tudtam tenni a mosást, főztem. Igaz, hogy kicsit nehézkes a mozgás, ha rád van kötve egy baba, de így hátha egy kicsit tudnál a nagyobbik gyerkőccel is foglalkozni, vagy valamit tenni-venni, amíg alszik a pici.

2012. dec. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia, teljesen megértelek, sok anyukának még egy gyerekkel is nagyon nehéz, nemhogy két kicsivel, akiknek teljesen más az időbeosztásuk és az igényük is.

Szerintem hason és háton is bátran altathatod a kicsit, tudod ez is csak egyfajta divat, hogy most éppen mit ajánlanak, nekem kizárólag hason volt hajlandó aludni a lányom, nem is erőltettem a háton alvást. Szóval szerintem úgy aludjon, ahogy neki jólesik, ha meg már forog, úgyis úgy fog helyezkedni, ahogy neki tetszik.

A nagyobb gyereknél is természetes most ez a ragaszkodás, vond be őt is a baba ápolásába, altatásába, ha meg tudod oldani, menjetek el kettesben a nagyobb lányoddal 1-1 órára, akár csak sétálni, játszózni, amíg a kicsire vigyáz más. Ez legyen rendszeres, nagyon fontos neki, hogy kettesben lehessen veled. Minden nap menjetek nagy sétára, mert egy 2 évesnek nagy a mozgásigénye, a kicsi meg közben jót levegőzik. Muszáj, hogy kicsit kifáraszd, otthon is könnyebben le tudod majd kötni.

Had legyen melletted, bármit is csinálsz, vond be, ha főzöl, adj neki is egy kis tálkát, akár só-liszt gyurmát gyúrhatsz és azzal elbíbelődik, közben tudtok beszélgetni, mondókázni, énekelni.

Tanítsd meg, hogy kell használni az ecsetet, gyurmát, festéket, zsírkrétát, és egy idő után egyedül is olyan jól ellesz ezekkel, kérd meg, hogy rajzoljon neked, vagy lehet kapni készségfejlesztő füzeteket 2 éveseknek, mindenféle érdekes nekik való feladattal. Ha adsz neki feladatot, azt örömmel fogja teljesíteni és fontosnak fogja érezni magát, persze mindig meg kell dícsérni érte.

A gyerekek maguktól nem nagyon tudnak játszani, arra is meg kell őket tanítani. Nekem csak egyszer kellett eljátszanom, hogy szülinapi bulit tartunk a plüss állatokkal, meg babákkal, mindenki kapott műanyag tányért, poharat, előkét, fújtunk játékból képzeletbeli tortán gyergyát meg hasonlók, azóta is imádja ezt a játékot, vagy orvososat játszottunk, mindenkit megvizsgáltunk, aki nem sírt, kapott matricát... szóval mutasd meg neki, mivel hogy játsszon, adj neki ötletet, utána beindul a fantáziája.

Kitartást!

2012. dec. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%

Éjjel aludj a kicsivel, így ha felkel enni, ott vág mellette, meg szoptatod, vissza is alszik, meg neked sem kell kelned!

Én beruháztam egy elektromos hintára, abban aludt napközben, az ringatta!!!

Míg alszik 2-3 órát a hintában, tudsz a naggyal játszani, főzni takarítani...

A nagynak ha beraksz néha 1-1 mesét attól sem lesz baja, addig te is 1 órát le tudsz mellé pihenni.

2012. dec. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm:):)


Minden ilyesmi játéka megvan amit felsoroltál, gyurma, ceruza, festék de egyszerűen egyedül semmi nem jó. Ha hívom a konyhába, akkor ott nem jó a szobába kell játszani:(:(Szerepjátékosat szoktunk, de az is csak akkor jó ha ott vagyok..

Hát remélem előbb utóbb visszaáll a ksi megszokott rend.

szerencsére a angy nem fétltékeny segít mindenben, együtt járunk boltba,akkor nagyot sétálunk,és épp ha jó napjuk van, még ebéd előtt is ki tudunk emnni legalább egy fél órára, és délután is kinn vagyunk közel egy órát.

Csak most ezzel a mozgásfejlődéssel kicsit megkavarodott a pici,sehogy nem jó neki:(:( na meg persze az éjszakai kelés sem egyszerű

2012. dec. 6. 10:42
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Nézd. Ha éjjel másfél óránként szoptatni kell a picit az azt jelenti, hogy kevés a tejed és nem lakik jól. Én vagy lefejnék napközben és este odaadnám üvegből, vagy ha nincs elég, akkor az esti etetést kiegészíteném tápszerrel. Tudom, hogy megköveznek sokan, de az sem járja, hogy teljesen lemerülsz, mert akkor teljesen el is tudsz apadni és pszichésen is gond lehet, aminek a gyerekek látják a kárát.

Éjszaka cumit is lehet adni a babának, az enyém csak a hagyományos csepp alakút fogadta el, de ezt adtam. Most 1 évesen már nagyon ritkán kell neki és kutya baja tőle.

Ha nem kell éjjel etetni, akkor apa is besegíthet picit. Visszafordítja a babát, cumit ad neki stb.

2012. dec. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Csókoltatom a pontozgatót!
2012. dec. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

ÓÓ, látom megjelentek ismét:):) Talán vége a sulinak!!


Én köszönöm mindnekinek! A tejem nem hinném,hogy kevés, mert marad még bőven a ciciben, azóta kel sűrűbben,mióta megtanult átfordulni:(

2012. dec. 6. 14:18
 9/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok:) Akkor viszont nem szoptatnám meg óránként éjjel, mert az a tapasztalatom (és többed magamé), hogy ebből is szokás lehet, hogy csak így alszik vissza. Az én fiamat, amikor ez volt, mindig visszaraktam hasra cumival, ezután rögtön visszaaludt. A délutáni alvásnál meg elkezdtem hátra fektetni, hogy így is megtanuljon aludni. Nálunk pár nap után működött, de az elején nálam is óránként kelt:) kitartás, nem fog örökké tartani, tényleg próbáld picit apát bevonni egy pár éjjel. Te is dolgozol, mert a gyereknevelés is munka, ahol helyt kell állni testileg és pszichikailag is.
2012. dec. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nálam is pont ez van. A nagy 2 éves múlt, a kicsi 3 hónapos. Nekem fiaim vannak.

Nálunk most kezd talán javulni a helyzet. A kicsi ugyanis már "csak" kétszer kel éjjel. Próbáltam fejni és azt odaadni neki, vagy álometetni 23 óra körül, de semmi nem vált be. Egész egyszerűen egyik napról a másikra tudott aludni. Viszont ő még nem forgolódik, legalább erre még nem ébredünk fel. De én is merném hason altatni a babakocsiban.

Állítólag lehet kapni olyat mint a futógép, a babakocsi alá való, bekapcsolod és megy rajta a kocsi, és a baba úgy érzékeli, hogy tolják. Nézz utána, hátha neked ez jó megoldás lehet. Nekünk ez esélytelen, mert emeleten lakunk, a babakocsi eleve lent van.

Van viszont egy elektromos hintánk, amit kb. két hete kezdett "élvezni". Idáig sírt benne, de most már úgy hiszem, hogy szeret benne lenni. Mindig kivettem, ha sírt, és egyszercsak megnyúlt az idő, amit benne töltött. Ma már kb. 30 percet is nézelődött onnan.


Viszont a nagyot muszáj lefárasztanom, mert különben nem bírok vele. Az a baj, hogy annyi a mozgásigénye, hogy akár egész nap is lennt lehetnék. Úgy szoktam, hogy délelőtt lent sétálunk kb. másfél órát, s ebédre megyünk haza. Délután meg kb. két órát vagyunk lennt. Ezzel nagyon elmegy az idő, mert mire a két gyerekkel a harmadikról lecuccolok + előveszem a tárolóból a babakocsit, kinyitom a hátsóajtót stb, azzal eleve elmegy majd' fél óra. Szoptatni meg ugye 3 óránként azért nem árt... Emiatt nekem állandóan szalad a lakás, mert vagy etetek, vagy szoptatok, vagy altatok, vagy készülődök elindulni, vagy lent sétálok, csak épp nem takarítok!!


Tudom, tudom, hogy a gyerekeknek fontos a mozgás, és az, hogy jó kedvük legyen, de engem az feszélyez, hogy egy ici-picit sem lehet az, amit én szeretnék..


A nagy, amúgy nálunk is állandóan ott van mellettem. Ami amúgy nem zavar, csak ha éjjel nem alszom, akkor volt már, hogy indokolatlanul votlam türelmetlen vele. :-( Mindig lelkifurdalásom van ez után. Ő is alig játszik egyedül, de kreatívnak kell lennünk. Időnként sikerül találnom valami sláger dolgot, ami egy ideig leköti. Pl. nemrég a Vuk tetszett neki, azt nézte, de amúgy a tv előtt nem űl meg. Most egy hete az a sláger, hogy pinpong ütővel ütöget egy lufit. :-) Gyurma, ceruza, filc, építőkocka már mind lejárt lemez... Most el is pakoltam ezeket, hátha két hónap múlva megint újdonság varázsával fog hatni.

A múlkor vettem elő tarka-meg fehérbabot, hogy főzzünk, de ahhoz neki szét "kellett" válogatni. Vagy fél órát válogatta a babot a drágám.. :-) Csak ha ugye fáradt vagyok, akkor ötletem sincs, mivel kössem le. Buborékfújó is jó játék neki. Azzal is vagy negyed órát elvan. :-)

Amikor főzők, akkor meg mindig segít, az viszont az abszolut kedvenc játéka. Pakolgatja a héjakat a szemetesbe, vagy van egy kis vágódeszkája meg "baba kése" és adok neki mindig valamit amit nyiszálhat. Kap egy kis sót, néhány szem borsot egy edényt és megvan a boldogság.. (Csak nekem kell előtte egy marék sanax...)

Remélem adtam hasznos tanácsot, és én is remélem hogy idővel könnyebb lesz a helyzet.

2012. dec. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!